DUTILOX

CO TO JEST I JAK DZIAŁA DUTILOX? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Dutilox zawiera substancję czynną duloksetynę. Dutilox zwiększa stężenie serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym.

Lek Dutilox wskazany jest u dorosłych w leczeniu:
• depresji,
• zaburzeń lękowych uogólnionych (przewlekłe uczucie lęku lub nerwowość),
• bólu w neuropatii cukrzycowej (opisywanego zwykle jako palący, przeszywający, kłujący, rwący lub ból porównywany do porażenia prądem. W określonej części ciała może nastąpić utrata czucia, lub wystąpić mogą odczucia dotyku, ciepła lub chłodu, a nacisk może wywoływać ból).

U większości osób z depresją lub lękiem lek Dutilox zaczyna działać w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia leczenia, jednak może to potrwać od 2 do 4 tygodni zanim nastąpi poprawa. Jeśli po upływie tego czasu nie nastąpiła poprawa należy zwrócić się do lekarza. Nawet jeżeli nastąpi poprawa stanu pacjenta, lekarz może zalecić kontynuowanie przyjmowania leku Dutilox, aby zapobiec nawrotowi depresji lub lęku.

U osób z bólem w neuropatii cukrzycowej poprawa stanu może nastąpić po kilku tygodniach. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli poprawa nie nastąpiła po upływie 2 miesięcy.

SKŁAD DUTILOX, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest duloksetyna.
Każda kapsułka dojelitowa, twarda zawiera 30 mg duloksetyny (w postaci chlorowodorku).
Każda kapsułka dojelitowa, twarda zawiera 60 mg duloksetyny (w postaci chlorowodorku).

Pozostałe składniki to:
Zawartość kapsułki: hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek (E 171), kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer(1:1), dyspersja 30%, trietylu cytrynian, sacharoza ziarenka i sacharoza.
Otoczka kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna (E 132), woda oczyszczona, atrament nadruku (tlenek żelaza czarny (E-172), wodorotlenek potasu i szelak), żelaza tlenek żółty (E 172) (tylko w kapsułkach 60 mg).

JAKIE JEST DAWKOWANIE DUTILOX? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Leczenie depresji i bólu w neuropatii cukrzycowej
Zwykle stosowana dawka leku Dutilox to 60 mg przyjmowane raz na dobę. Jednak, lekarz zaleci dawkę odpowiednią dla każdego pacjenta.

Leczenie zaburzeń lękowych uogólnionych
Zwykle stosowana dawka początkowa leku Dutilox to 30 mg raz na dobę. U większości pacjentów dawka jest następnie zwiększana do 60 mg raz na dobę. Jednak, lekarz zaleci odpowiednią dawkę dla każdego pacjenta. Dawka może być zwiększona do 120 mg w zależności od reakcji pacjenta na leczenie.

Lek Dutilox przyjmuje się doustnie. Kapsułkę należy połykać w całości, popijając wodą.
Lek Dutilox można przyjmować w podczas posiłków lub między posiłkami.

Przyjmowanie leku Dutilox codziennie o tej samej porze dnia pomoże pamiętać o jego zażyciu.

Lekarz poinformuje pacjenta, jak długo należy przyjmować lek Dutilox. Nie należy przerywać stosowania leku Dutilox lub zmieniać stosowanej dawki bez konsultacji z lekarzem. Istotne jest właściwe leczenie choroby, aby pacjent poczuł się lepiej. W przypadku braku leczenia stan pacjenta może się utrzymywać, a także może się nasilić i stać się trudny do leczenia.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI DUTILOX, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Dutilox należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy przedawkowania to: senność, śpiączka, zespół serotoninowy (rzadko występująca reakcja, która może powodować uczucie nadmiernego zadowolenia, senność, zaburzenia koordynacji ruchowej, niepokój, wrażenie upojenia alkoholowego, gorączkę, pocenie się lub sztywność mięśni), drgawki, wymioty i szybka akcja serca.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Należy zachować ostrożność, spożywając alkohol podczas stosowania leku Dutilox.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ DUTILOX W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

· Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeżeli:
podczas stosowania leku Dutilox zajdzie w ciążę lub planuje zajść w ciążę. Lek Dutilox można stosować po omówieniu z lekarzem spodziewanych korzyści z leczenia i możliwego zagrożenia dla nienarodzonego dziecka.

Należy poinformować położną i (lub) lekarza o przyjmowaniu leku Dutilox. Stosowanie w okresie ciąży podobnych leków (selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny) może zwiększać ryzyko ciężkiego stanu u dzieci, nazywanego przetrwałym nadciśnieniem płucnym noworodków, powodującego szybszy oddech u dziecka i sinicę. Takie objawy występują zwykle w ciągu pierwszych 24 godzin po urodzeniu. Jeśli pacjentka stwierdzi ich wystąpienie u swojego dziecka, powinna natychmiast skontaktować się z położną i (lub) lekarzem.

Jeśli pacjentka przyjmuje lek Dutilox pod koniec ciąży, takie objawy mogą wystąpić u jej dziecka w chwili urodzenia. Zwykle występują w chwili urodzenia lub w ciągu kilku dni po urodzeniu. Objawy mogą obejmować wiotkość mięśni, drżenie, drżączkę, trudności w karmieniu, problemy z oddychaniem i napady drgawek. Jeśli pacjentka stwierdzi wystąpienie któregokolwiek z tych objawów lub martwi ją stan zdrowia dziecka, powinna zwrócić się do lekarza lub położnej z prośbą o pomoc.

• Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli karmi piersią. Nie jest zalecane stosowanie leku Dutilox w okresie karmienia piersią. Kobiety karmiące piersią powinny zwrócić się do lekarza lub farmaceuty po poradę.

ULOTKA LEKU DUTILOX – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – DUTILOX CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - DUTILOX CENA, REFUNDACJA

DUTILOX OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(106 ocen, średnia: 5,87 na 10)
Loading...

26 KOMENTARZE

 1. Hejka ludziska,
  dla mnie dutilox okazał sie totalnie nietrafiony.Po ponad 10letnim zazywaniu setaloftu,lekarz zaproponowal mi właśnie dutilox ale nie widze różnicy,wręcz czuje sie bardziej zdolowana.Mam do was dziwne pytanie otóż czy ktos ktokolwiek z was tez czuje sie lepiej jak odstawi na 2-3 dni antydepresant?????Taki przyplyw energii ???????

 2. Jestem pod wpływem przewlekłego stresu, do tej pory cierpiałam na silne bóle głowy ,podobno napięciowe. Dutilox biorę 2 tydzień w dawce 30 wieczorem,ustąpiły bóle głowy jestem bardzo szczęśliwa.

 3. Zaczynałam brać 30 mg, po miesiącu przeszłam na 60 mg, a teraz, po kilku miesiącach, 90 mg. Przez pierwszy miesiąc miałam niemal wszystkie skutki uboczne. Ciężko było wytrwać w braniu leku, ale się udało. Po miesiącu właściwie wszystkie uboczne efekty ustąpiły. Czy jest poprawa? Lek biorę na podejrzenie fibromialgii – nerwobóle twarzy, okolicy uszu, bóle mięśni, bóle różnych części ciała. Na pewno jest lepiej – przede wszystkim jestem spokojniejsza, więc i psychosomatyczne doznania są… zminimalizowane. Barwne sny i ogólny spokój wewnętrzny.

 4. Witajcie,
  dutilox zaczęłam brać w dawce 60mg na przełomie stycznia/lutego br. Przez pierwsze 4 tygodnie jedyny efekt jaki ten dawał- to permanentne zaparcia. Potem, nagle, dosłownie z dnia na dzień wpadłam w stan euforii. Rozpierała mnie energia i radość życia. Znalazłam dodatkową pracę na pół etatu (oprócz dotychczasowej pracy) bo musiałam gdzie rozładować nadmiar sił. No dosłownie ADHD do kwadratu. W kwietniu zmieniłam pracę podstawową. W nowej pracy w ciągu 2 tygodni wyczyściłam 3-miesięczne zaległości 6-osobowego działu. Wszystko chciałam robić, na wszystko miałam ochotę i w dodatku każdą czynność robiłam śpiewająco. Dosłownie…. ciągle nuciłam, śmiałam się, żartowałam, buzia mi się nie zamykała. Z efektów “nietypowych” to miałam bardzo wyraziste, wręcz namacalne sny. Były bardziej prawdziwe niż życie w ciągu dnia. Nie potrafię tego lepiej opisać. Ten etap trwał około trzech miesięcy.
  Na początku czerwca zaczęłam mieć niepohamowany apetyt i zrobiłam się strasznie senna. Przez ostatnie półtora tygodnia całe moje życie kręci się wokół jedzenia i spania. Przytyłam 5kg, a jeśli w weekend nie muszę iść do pracy, to ostatnie dwie soboty i niedziele (włącznie z dzisiejszą) śpię po 15godzin. Tak, to nie jest literówka. Wczoraj położyłam się spać o 22.30, zasnęłam błyskawicznie, a wstałam dosłownie przez chwilą (no… 14.00) umyłam zęby, zrobiłam kawę i weszłam poczytać o dutiloxie. Spanie i żarcie (bo to nie jest już jedzenie) są najmniejszych problemem. Nie zwracam też uwagi na takie drobiazgi, jak “fala potu”. Bo nie pocę się, tylko leje się ze mnie całymi kroplami, jakbym brała prysznic.
  Już kończę, dochodzę do meritum – po okresie 3-miesięcznej euforii nastąpiła diametralna zmiana…. takiego doła nie miałam nawet przed leczeniem. Ledwo się powstrzymuję, żeby nie beczeć w pracy, ale do domu wracam już znosząc się od płaczu. W sumie nie wiem dlaczego, bo generalnie nic się nie wydarzyło. Wszystko mnie przytłacza, przygnębia, w mieszkaniu dosłownie chlew… nie mam siły się zmobilizować, żeby sprzątnąć. Ubrań nie prasuję. W sumie jaka różnica jak wyglądam i tak na mnie nikomu nie zależy. Umowę mam do końca sierpnia. Pewnie mi jej już nie przedłużą, ale to bez znaczenia. Do lekarza też już nie pójdę, bo to nic nie daje. Skończę pracę, uporządkuję papiery i powieszę się.
  Mam nadzieję, że Wam ułoży się lepiej. Przynajmniej niektórym.
  Ps. mam dwa koty – czy ktoś z Was ulitowałby się i przygarnął chociaż jednego? nie nadają się do schroniska.

  • Ewo,

   jestem przekonana, że w głębi duszy wcale nie chcesz umierać. Twoje myśli są objawem poważnej choroby, którą musisz starać się zwalczyć. Rozumiem, że masz złe doświadczenie z lekarzami, którzy w dzisiejszych czasach wykazują dużą ignorancje w stosunku do pacjenta, ale z pewnością znajdziesz odpowiedniego lekarza, który pomoże Tobie w walce z chorobą poprzez dobranie odpowiednich leków, a wtedy wszystko to co wydaje Ci się sytuacją bez wyjścia odejdzie w cień, Twoje podejście do pracy pokazuje jak bardzo uporządkowaną osobą jesteś. Szkoda, by Twoje ukochane pupile straciły tak troskliwego opiekuna. Daj znać w komentarzu co u Ciebie! Trzymam kciuki!

  • Ewo,

   Zacznę od tego, że też mam dwa kotki. Przez 20 lat tą samą historię co Ty. Od euforii, gdzie pracowałam za 5 osób i kiedy wszyscy świętowali sukces mojej pracy, ja po cichu składałam wypowiedzenie i chowałam się w domu, pod kocem.
   Kiepscy lekarze faszerowali mnie antydepresantami, z różnym skutkiem. Po 20 latach, kiedy rozwaliłam cały swój majątek, okazało się że mam chorobę dwubiegunową ze skłonnością do depresji. Poczytałam i znalazłam lekarza, który w tej chorobie jest dobrze zorientowany. Polecam; Marcin Siwek- Kraków. Nie poddawaj się. Ciepłe, pachnące futerko kotka też pomaga, choćby na chwilę.

 5. Biorę lek od tygodnia i jak na razie mam tylko wszystkie możliwe skutki uboczne i to razy 3. Lęk, niepokój, depresja, rozkojarzenie i ta straszna pustka w głowie.

 6. Jedynie bendozepiny jeszcze jakoś działały a te wszystkie antydepresanty nic nie warte . Ale psychiatrzy się na nie uwzieli i co poradzisz . Mówią że tamte uzależniają a antydepresanty to nie . Jak człowiek chory to się ratuje ale kogo obchodzi jak się czuje . Po tych antydepresantach i neroleptykach człowiek nie ma żadnej chęci do niczego.

  • Dutilox dopiero zaczęłam brać , trudno mi coś powiedzieć. Czasem się zastanawiam czy oni nie mają jakichś układów z farmaceutami i próbują co nowego się pojawi , nie bacząc na to jak drogie są te leki. Kiedyś brałam oxazepam czułam się dobrze , normalnie . Chciało mi się pracować chciało mi się żartować chciało mi sie po prostu żyć. Powstała nowa dziedzina nauki psychologia i psychoterapia i co!? Wszystkich tych co brali bendozepiny na odwyk i nowe leki coraz droższe coraz w nich więcej skutków ubocznych a pomocy w chorobie ani,ani.

 7. Zażywam ten lek już pół roku, w dawce 60 mg. Wcześniej brałem lenuxin, który był lepszym dla mnie lekiem. Niestety już przestał na mnie działać. Dutilox jakoś nie specjalnie wpływa na mnie pozytywnie. Nadal czuję brak chęci do działania i miewam doły. Ale na co działa na pewno to na obniżone libido i kłopoty ze wzwodem :(

 8. Lek mi nie pomógł zbytnio. Troszkę miesiączkowe bóle były mniej bolesne, ale na depresję nie odczułam powera (0,30 mg).
  Zaburzenia jelitowe strasznie uciążliwe, bezsenność. Na szczęście lek nie powodował niemiłych objawów przy początkowym braniu. Teraz po 5 mies. odstawiam i jest tragedia, zawroty głowy, prądy w czaszce, stany lękowe, bezsenność. Wcześniej brałam Elicea przez lata i mi pomogła, ale już przestała działać.

 9. Ja 2 mce bralam 30 mg – nie specjalnie pomogl, teraz mam dawke 60 mg i mam brac msc jezeli nadal bedzie bez zmian lekarz chce zmienic lek. Kiedys bralam Mozarin i jak dla mnie byl niezastapiony – niestety ale uodpornilam sie na niego. Pozdrawiam

 10. Ja wziąłem póki co 5 razy, ale odstawiam go – za każdym razem ciśnienie idzie mi w górę, policzki pieką, uszy tak samo, w głowie się kreci, a wewnątrz czuje sie mega niespokojny i wylękniony. Może za tydzien byłoby lepiej, ale nie mam ochoty dalej na takie odczucia. Na kolejnej wizycie poprosze o zmiane leków

  • Hmm to ja bez takich skutków, ale sama już nie wiem czy jest dla mnie korzystny czy nie. Ochotę do działania odczuwam nie zbyt duża, biorę go już 2miesiac dawka 30.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here