Spis leków zawierających substancję: Loperamid

AuroBlock Fast

AuroBlock Fast to lek, który zawiera substancję czynną loperamidu chlorowodorek. Należy do grupy leków zwanych „przeciwbiegunkowymi”, które są stosowane w leczeniu objawów ostrej biegunki u dorosłych i dzieci w wieku od 15 lat. Lek jest dostępny na receptę.

Aurostop

Aurostop to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną o nazwie loperamid. Jest stosowany w leczeniu nagłych krótkotrwałych ataków biegunki u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Dzięki niemu stolec staje się bardziej zwarty, a ilość wypróżnień ulega zmniejszeniu. Ważne jest, aby podczas stosowania tego leku pić odpowiednią ilość płynów, które zastąpią wodę utraconą w luźnych stolcach.

AuroSTOP Fast

AuroSTOP Fast to lek zawierający substancję czynną loperamid, który pomaga w walce z biegunką. Dzięki niemu stolec staje się bardziej zwarty, a ilość wypróżnień ulega zmniejszeniu. Lek ten jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia, które borykają się z nagłymi atakami biegunki. Ważne jest, aby podczas stosowania leku pić wystarczającą ilość płynów. Lek jest dostępny na receptę.

Dissenten

Dissenten to lek w postaci tabletek, który zawiera substancję czynną loperamid. Lek ten ma działanie przeciwbiegunkowe, które obniża aktywność perystaltyczną jelit poprzez oddziaływanie na podłużne i okrężne mięśnie gładkie ściany jelit. Jest stosowany w leczeniu objawowym biegunek różnego pochodzenia. Lek jest dostępny na receptę.

Dyoren

Dyoren to lek przeciwbiegunkowy, który działa poprzez wydłużenie czasu przejścia treści pokarmowej przez przewód pokarmowy. Jest stosowany w leczeniu objawowym ostrej i przewlekłej biegunki. U pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego może być stosowany w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz zwiększenia ich konsystencji. Lek jest dostępny na receptę.

Imodium

Imodium to lek stosowany w leczeniu biegunki. Substancją czynną jest loperamid, który działa na mięśnie jelit, spowalniając ich ruchy. Dzięki temu organizm ma więcej czasu na wchłanianie wody i soli z jelit, co pomaga znormalizować konsystencję stolca. Imodium jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to biegunka o różnej etiologii.

Imodium Instant

Imodium Instant to lek przeciwbiegunkowy dostępny bez recepty. Jego substancją czynną jest chlorowodorek loperamidu. Lek ten działa poprzez zmniejszenie perystaltyki jelit, co wydłuża czas przechodzenia treści pokarmowej przez jelita i zwiększa spoczynkowe napięcie zwieracza odbytu, zmniejszając tym samym natychmiastową potrzebę wypróżnienia. Jest wskazany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki u osób dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia, a także w objawowym leczeniu ostrych epizodów biegunki związanej z zespołem jelita drażliwego u osób powyżej 18 roku życia.

Imodium Multi-Action

Imodium Multi-Action to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: loperamid i symetykon. Loperamid jest doustnym lekiem przeciwbiegunkowym, który zmniejsza perystaltykę jelit, wydłuża czas przechodzenia treści pokarmowej przez jelita i zwiększa wchłanianie wody i elektrolitów. Symetykon jest substancją o właściwościach przeciwpieniących, która łagodzi objawy związane z biegunką, szczególnie takie jak wzdęcia, bóle i kurcze brzucha. Lek jest wskazany w leczeniu ostrej biegunki oraz objawów często z nią związanych, takich jak bóle brzucha, wzdęcia, kurcze i oddawanie nadmiernej ilości gazów. Jest przeznaczony do stosowania wyłącznie u osób dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat.

Laremid

Laremid

Laremid to lek przeciwbiegunkowy dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną – loperamid, który działa poprzez wydłużenie czasu przejścia pokarmu przez przewód pokarmowy, co skutkuje zmniejszeniem liczby wypróżnień i poprawą konsystencji stolca. Lek jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Wskazany jest do stosowania w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki różnego pochodzenia.

Lopacut

Lopacut

Lopacut to lek przeciwbiegunkowy dostępny w postaci tabletek powlekanych. Zawiera substancję czynną – chlorowodorek loperamidu. Lek ma zastosowanie w łagodzeniu objawów ostrej biegunki u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia. Działa poprzez zmianę konsystencji stolca i zmniejszenie liczby wypróżnień. Lek jest dostępny bez recepty.

Loper

Loper to lek o działaniu przeciwbiegunkowym, dostępny bez recepty. Substancją czynną preparatu jest loperamid, syntetyczny opioid. Loperamid wiąże się z receptorami opioidowymi komórek ściany jelita hamując perystaltykę i wydłużając czas pasażu treści jelitowej. Lek jest wskazany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki oraz w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz poprawy ich konsystencji u pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego.

Loperamid APTEO MED

Loperamid APTEO MED to lek, którego substancją czynną jest loperamidu chlorowodorek. Jest to substancja o działaniu przeciwbiegunkowym. Lek wydłuża czas przejścia treści pokarmowej przez jelita, zmniejsza wydalanie wody i elektrolitów oraz zmniejsza natychmiastową potrzebę wypróżniania. Stosuje się go w objawowym leczeniu ostrej biegunki u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej, a także w objawowym leczeniu ostrych epizodów biegunki związanych z zespołem jelita drażliwego u osób dorosłych, w wieku 18 lat i powyżej, po wstępnej diagnozie postawionej przez lekarza. Lek jest dostępny bez recepty.

Loperamid Dr.Max

Loperamid Dr.Max to lek przeciwbiegunkowy, który działa na układ pokarmowy. Jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki. U osób z przetoką jelita krętego może być stosowany w celu zmniejszenia ilości i objętości stolców oraz zwiększenia ich konsystencji. Lek jest dostępny bez recepty.

Loperamid Farmax

Loperamid Farmax to lek przeciwbiegunkowy, który zawiera substancję czynną loperamidu chlorowodorek. Jest to lek syntetyczny z grupy opioidów, jednak nie działa on przeciwbólowo. Loperamid Farmax pomaga zatrzymać biegunkę poprzez zagęszczenie konsystencji i ograniczenie liczby stolców. Stosuje się go do leczenia objawów nagłej, krótkotrwałej biegunki (ostrej biegunki). Lek jest dostępny bez recepty.

Loperamid WZF

Loperamid WZF

Loperamid WZF to lek przeciwbiegunkowy dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną – loperamid, który wydłuża czas przejścia pokarmu przez przewód pokarmowy, zmniejsza wydalanie wody i elektrolitów oraz zmniejsza natychmiastową potrzebę wypróżniania. Jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki. Może być również stosowany u pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego, aby zmniejszyć ilość i objętość stolców oraz poprawić ich konsystencję.

Loperamide Aurovitas

Loperamide Aurovitas to lek przeciwbiegunkowy, który zawiera loperamid. Loperamid pomaga zatrzymać biegunkę, powodując, że stolec jest bardziej zwarty oraz zmniejsza się częstość wypróżnień. Lek jest stosowany w leczeniu nagłych, krótkotrwałych (ostrych) ataków biegunki u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Leku nie należy stosować dłużej niż przez 2 dni bez konsultacji z lekarzem. Jest dostępny bez recepty.

Loperamide Galpharm

Loperamide Galpharm to lek przeciwbiegunkowy dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną – chlorowodorek loperamidu. Jest stosowany do łagodzenia objawów ostrej biegunki u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Lek ten działa poprzez zwiększenie konsystencji stolca i ograniczenie liczby wypróżnień. Nie powinien być stosowany dłużej niż 2 dni bez konsultacji z lekarzem.

Lositala

Lositala to lek dostępny bez recepty, który jest wskazany w leczeniu ostrej biegunki u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Lek ten jest również stosowany do łagodzenia dolegliwości w obrębie brzucha, towarzyszących ostrej biegunce, związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów, takich jak wzdęcia, kurcze i oddawanie nadmiernej ilości gazów. Każda tabletka zawiera 2 mg loperamidu chlorowodorku i symetykon w ilości odpowiadającej 125 mg dimetykonu.

Stoperan

Stoperan

Stoperan to produkt leczniczy o działaniu przeciwbiegunkowym. Stosuje się go w biegunkach, które nie są wywołane zakażeniem bakteryjnym. Stoperan jest wskazany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki. Działanie. hamuje nasilone ruchy jelit; zwiększa wchłanianie wody; spowalnia perystaltykę jelit.

Stoperan Plus

Stoperan Plus to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu ostrej biegunki z takimi objawami, jak kurcze brzucha, wzdęcia i oddawanie nadmiernej ilości gazów. Substancjami czynnymi leku są loperamidu chlorowodorek (2 mg w każdej tabletce) i symetykon (wymierzony jako 125 mg dimetykonu w każdej tabletce). Loperamid pomaga zmniejszyć biegunkę poprzez zwolnienie nadmiernej aktywności jelita, a symetykon rozbija i rozprasza nagromadzone gazy, które powodują kurcze brzucha i wzdęcia.

Stoperan S

Stoperan S to lek przeciwbiegunkowy dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną – loperamid, który hamuje nasilone ruchy jelit, zwiększa wchłanianie wody i spowalnia przechodzenie treści pokarmowej przez jelita. Jest zalecany w leczeniu objawów biegunek: ostrej oraz przewlekłej oraz biegunek przewlekłych w trakcie zapalenia jelit czy zespołu jelita drażliwego. Może być stosowany u osób dorosłych oraz dzieci już od 6 lat.

Tammex Akut

Tammex Akut to lek w postaci kapsułek, który zawiera substancję czynną loperamid. Loperamid jest lekiem przeciwbiegunkowym, który działa poprzez spowolnienie ruchów jelit, co pozwala na większe wchłanianie wody i soli przez organizm. Tammex Akut jest stosowany do leczenia objawów nagłej, krótkotrwałej biegunki. Jest dostępny bez recepty.