Aurostop

Lek zawiera loperamid, który pomaga zatrzymać biegunkę, powodując, że stolec jest bardziej zwarty oraz zmniejsza się ilość wypróżnień.

Lek ten jest stosowany w leczeniu nagłych krótkotrwałych (ostrych) ataków biegunki u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Należy pamiętać, że lek ten łagodzi jedynie objawy biegunki i ważne jest, aby pić wystarczającą ilość płynu, która zastąpi wodę utraconą w luźnych stolcach.

Jaki jest skład Aurostop, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest loperamidu chlorowodorek.
Jedna kapsułka, twarda zawiera 2 mg loperamidu chlorowodorku.

Pozostałe składniki to:
Zawartość kapsułki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian.
Osłonka kapsułki: tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna.
Tusz do druku: szelak (E 904), żelaza tlenek, czarny (E 172).

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Aurostop – jak stosować ten lek?

Dorośli, osoby starsze i dzieci powyżej 12 lat


Jak przyjmować:
Kapsułki należy połykać w całości popijając wodą.


Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania:
Po pierwszym luźnym stolcu (wypróżnieniu) należy wziąć 2 kapsułki i popić wodą.
Po każdym kolejnym luźnym stolcu należy wziąć 1 kapsułkę.

Saszetki nawadniające są dostępne osobno.

  • Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
  • Nie należy zażywać więcej niż 6 kapsułek w ciągu 24 godzin.
  • Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 48 godzin, należy przerwać przyjmowanie kapsułek i skonsultować się z lekarzem.
  • Utracony płyn należy uzupełnić, pijąc więcej płynu niż zwykle.
  • NIE PRZYJMOWAĆ DAWKI WIĘKSZEJ NIŻ ZALECANA.
Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy skontaktować się ze swoim lekarzem lub najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym (w razie wypadku) biorąc tę ulotkę ze sobą.

W przypadku przyjęcia zbyt dużej ilości leku Aurostop, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub szpitalem w celu uzyskania porady. Objawy mogą obejmować: zwiększoną częstość akcji serca, nieregularne bicie serca, zmiany w biciu serca (te objawy mogą mieć potencjalnie poważne, zagrażające życiu konsekwencje), sztywność mięśni, nieskoordynowane ruchy, senność, zmniejszenie źrenic, trudności w oddawaniu moczu, ciężki oddech, omdlenie.

Dzieci reagują silniej na duże ilości leku Aurostop niż dorośli. Jeśli dziecko przyjęło zbyt dużo leku lub wykazuje którykolwiek z powyższych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aurostop – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Aurostop można przyjmować z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aurostop w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować tego leku jeśli pacjentka karmi piersią, jako że małe ilości leku mogą przedostawać się do mleka. Należy skonsultować się z lekarzem w celu doboru odpowiedniego leczenia.

Ulotka Aurostop – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Aurostop? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz