Konsultacja merytoryczna:

Loperamid APTEO MED

Substancją czynną leku Loperamid APTEO MED jest loperamidu chlorowodorek, substancja o działaniu przeciwbiegunkowym. Lek wydłuża czas przejścia treści pokarmowej przez jelita, zmniejsza wydalanie wody i elektrolitów oraz zmniejsza natychmiastową potrzebę wypróżniania.

Lek Loperamid APTEO MED stosuje się:
• w objawowym leczeniu ostrej biegunki u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej;
• w objawowym leczeniu ostrych epizodów biegunki związanych z zespołem jelita drażliwego u osób dorosłych, w wieku 18 lat i powyżej, po wstępnej diagnozie postawionej przez lekarza.

Jeśli po upływie 2 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Loperamid APTEO MED, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest loperamidu chlorowodorek. Każda tabletka zawiera 2 mg loperamidu chlorowodorku.

Pozostałe składniki to:
Skrobia kukurydziana (suszona), laktoza (DCL 21), polisorbat 80, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian. Otoczka kapsułki: korpus: żelatyna, woda oczyszczona, sodu laurylosiarczan, erytrozyna (E 127), żelaza tlenek czarny (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), wieczko: żelatyna, woda oczyszczona, sodu laurylosiarczan, żelaza tlenek żółty (E 172), indygotyna (E 132), tytanu dwutlenek (E 171); tusz: szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), potasu wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Loperamid APTEO MED – jak stosować ten lek?

Lek Loperamid APTEO MED należy stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek Loperamid APTEO MED należy stosować doustnie, popijając płynem.

Dawkowanie
Biegunka może ustąpić po jednej dawce. Wówczas nie należy dłużej stosować leku. Podczas biegunki należy pić więcej płynów niż zwykle. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodzieży, osób starszych i pacjentów osłabionych.

Biegunka ostra:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
Początkowa dawka to 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekraczać 6 kapsułek (12 mg).

Jeśli w leczeniu ostrej biegunki objawy nasilą się lub nie ustąpią w ciągu 48 godzin po zastosowaniu leku Loperamid APTEO MED, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Objawowe leczenie ostrych epizodów biegunki związanych z zespołem jelita drażliwego:
Dorośli, osoby w wieku 18 lat i powyżej
Początkowo 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym stolcu lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekraczać 6 kapsułek (12 mg).

W przypadku powtarzających się epizodów biegunki w zespole jelita drażliwego, lek Loperamid APTEO MED można stosować do 2 tygodni, ale przy każdym epizodzie biegunki trwającym dłużej niż 48 godzin należy skonsultować się z lekarzem.

Dzieci
Leku Loperamid APTEO MED nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ani nie stosować u pacjentów z zespołem jelita drażliwego w wieku poniżej 18 lat.

Stosowanie leku Loperamid APTEO MED u osób w podeszłym wieku
U osób w podeszłym wieku nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.

Stosowanie leku Loperamid APTEO MED u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek
U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.

Stosowanie leku Loperamid APTEO MED u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby należy stosować lek pod kontrolą lekarza, ponieważ należy zachować ostrożność i uważnie obserwować, czy nie występują u nich objawy toksyczności ze strony ośrodkowego układu nerwowego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

W przypadku przedawkowania mogą wystąpić następujące objawy:
przyspieszona akcja serca, nieregularny rytm serca, zmiany rytmu serca (objawy te mogą mieć ciężkie, zagrażające życiu następstwa), sztywność mięśni, nieskoordynowane ruchy, senność, trudności w oddawaniu moczu, płytki oddech, zwolnienie oddechu. U dzieci reakcja na przyjęcie dużych ilości leku Loperamid APTEO MED jest silniejsza niż u osób dorosłych. Jeśli dziecko przyjmie zbyt dużą dawkę leku lub wystąpi u niego którykolwiek z wymienionych wyżej objawów, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Loperamid APTEO MED – czy mogę spożywać alkohol?

Patrz punkt: Dawkowanie preparatu Loperamid APTEO MED – jak stosować ten lek?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Loperamid APTEO MED w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Małe ilości loperamidu mogą przenikać do mleka kobiecego, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Pacjentki w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia właściwego leczenia.

Nie badano wpływu leku na płodność.

Ulotka Loperamid APTEO MED – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Loperamid APTEO MED, 2 mg, kapsułki twarde (Loperamidi hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 215.50 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Loperamid APTEO MED m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Loperamid APTEO MED, 2 mg, kapsułki twarde (Loperamidi hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 259.71 KB

Cena - ile kosztuje Loperamid APTEO MED?

Cena Loperamid APTEO MED i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Loperamid APTEO MED.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Loperamid APTEO MED? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Kneipp pielęgnujący olejek do kąpieli (Opakowanie: 100 ml)Kneipp pielęgnujący olejek do kąpieli (Opakowanie: 100 ml) jest przeznaczony do pielęgnacji delikatnej, przesuszonej skóry. Delikatnie nawilża skórę i chronią ją przed wysychaniem.

Produkt zawiera połączenie wysokiej jakości masła Shea i naturalnie odżywczego olejku Moringa. Naturalne składniki pielęgnacyjne działają odświeżająco i zmniejszają uczucie…

Phytodetox Haarmaske (Opakowanie: 125 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Ortanol Max 20 mg kapsułki dojelitowe (Opakowanie: 14 )Ortanol Max 20 mg kapsułki dojelitowe (Opakowanie: 14 ) jest lekiem zmniejszającym ilość wydzielanego kwasu żołądkowego. Stosowany jest do objawowego leczenia zgagi lub refluksu żołądkowo-przełykowego.

Lek osłonowy na żołądek zmniejsza kwasowość treści żołądkowej i niweluje większość dolegliwości trawiennych z tym związanych.
Efekt działania Ortanol Max 20 mg kapsułki dojelitowe (Opakowanie: 14 )Ortanol Max…

Zastosowanie Eubos kremowy olejek do kąpieli (Opakowanie: 200 ml)Kremowy olejek do kąpieli Eubos czyści i pielęgnuje skórę w czasie kąpieli lub prysznica. Nie zawiera alkaliów i mydła, posiada neutralne pH dzięki czemu naturalna biosfera skóry jest zregenerowana i ustabilizowana. Olejek został specjalnie opracowany pod kontrolą dermatologiczną tak, że skutecznie czyści ale nie podrażnia skóry. Kombinacja niezwykle łagodnych…

TuliSen (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.