Spis leków zawierających substancję: Gwajafenezyna

Baladex

Baladex

Baladex to lek w postaci syropu przeznaczony do zapobiegawczego i leczniczego stosowania w stanach duszności w przebiegu astmy oskrzelowej, a także w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Baladex to preparat złożony, który zawiera w składzie teofilinę i gwajafenezynę.

Coldrex Muco Grip

Coldrex Muco Grip

Coldrex Muco Grip to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i udrożniającym nos. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, gwajafenezynę oraz fenylefryny chlorowodorek. Jest stosowany do krótkotrwałego, doraźnego łagodzenia objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie, takich jak ból, ból głowy, nieżyt nosa, ból gardła, dreszcze i gorączka oraz ułatwianie odkrztuszania przy kaszlu produktywnym. Lek jest dostępny bez recepty.

Coldrex Pocket

Coldrex Pocket to lek bez recepty, który jest stosowany w celu krótkotrwałego, doraźnego łagodzenia objawów związanych z przeziębieniem i grypą. Preparat posiada potrójną formułę, która pozwala pozbyć się m.in. gorączki, nieprzyjemnych dreszczy oraz bólu głowy. Coldrex Pocket polecany jest również w przypadku bólu gardła, kataru oraz kaszlu mokrego. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku 12 lat i powyżej.

Gripex Pro Mucus

Gripex Pro Mucus to lek wieloskładnikowy, który skutecznie zwalcza objawy przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę i gwajafenezynę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz wykrztuśnie. Lek ten łagodzi bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy. Gripex Pro Mucus zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, udrożnia przewody nosowe i zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej. Lek jest dostępny bez recepty.

Guajavis

Guajazyl to lek wykrztuśny dostępny bez recepty. Jego substancją czynną jest gwajafenezyna, która zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i zmniejsza jego lepkość, co ułatwia odkrztuszanie. Lek jest stosowany w leczeniu kaszlu, szczególnie tego typu, który charakteryzuje się obecnością gęstej wydzieliny w drogach oddechowych.

Guajazyl

Guajazyl to lek wykrztuśny dostępny bez recepty. Jego substancją czynną jest gwajafenezyna, która zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i zmniejsza jego lepkość, co ułatwia odkrztuszanie. Lek jest stosowany w leczeniu kaszlu, szczególnie tego typu, który charakteryzuje się obecnością gęstej wydzieliny w drogach oddechowych.

Robitussin Expectorans

Robitussin Expectorans to lek wykrztuśny, który zawiera gwajafenezynę. Działa poprzez zwiększanie wydzielania śluzu w oskrzelach oraz upłynnianie go, co ułatwia odkrztuszanie. Jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia, którzy borykają się z kaszlem z nadmierną ilością trudnej do odkrztuszenia wydzieliny. Wskazaniami do stosowania Robitussin Expectorans jest kaszel z nadmierną ilością trudnej do odkrztuszenia wydzieliny zalegającej w oskrzelach.

Sudafed Muco na kaszel mokry

Sudafed Muco na kaszel mokry to lek dostępny bez recepty, który zawiera gwajafenezynę. Jest to substancja zaliczana do leków wykrztuśnych, która rozrzedza wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszanie. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Wskazaniem do stosowania jest mokry (produktywny) kaszel, który charakteryzuje się obecnością śluzu lub flegmy.

Theraflu ComplexGrip

Theraflu ComplexGrip to lek wieloskładnikowy, który jest stosowany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorowodorek fenylefryny, który zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, oraz maleinian feniraminy, który łagodzi objawy uczuleniowe takie jak kichanie i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Theraflu ComplexGrip są objawy przeziębienia i grypy.

Theraflu Total Grip

Theraflu Total Grip

Theraflu Total Grip to lek dostępny bez recepty, który zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny oraz gwajafenezynę. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorowodorek fenylefryny zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, a gwajafenezyna działa wykrztuśnie. Lek jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia, dreszczy oraz grypy, takich jak łagodne i umiarkowane bóle, gorączka, uczucie zatkanego nosa (zablokowany nos) oraz mokry kaszel.

Vicks AntiGrip Complex

Vicks AntiGrip Complex to lek stosowany w przeziębieniu i grypie. Dzięki zawartości trzech składników aktywnych – paracetamolu, gwajafenazyny i fenylefryny – łagodzi takie objawy jak: gorączka, niedrożność nosa oraz mokry kaszel. Lek jest dostępny bez recepty. Jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania, więc jeśli po 3 dniach objawy nie ustąpią lub nasilą się, to należy skonsultować się z lekarzem.

Vicks MedExpecto o smaku miodu na kaszel suchy

Vicks MedExpecto o smaku miodu na kaszel suchy to lek, który skutecznie łagodzi objawy suchego, drażniącego, nieproduktywnego kaszlu. Jego substancją czynną jest dekstrometorfan bromowodorek, który działa bezpośrednio na receptory kaszlu w mózgu. Syrop o smaku miodu stosowany jest w objawowym leczeniu suchego kaszlu. Lek jest dostępny bez recepty.

Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy

Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy to lek bez recepty, który ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Skuteczny jest w walce z bólem, w tym bólem głowy i bólem gardła, a także obniża gorączkę. Ponadto, zawarte w nim substancje czynne rozrzedzają flegmę, ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu, oraz zmniejszają obrzęk nosa, co umożliwia jego udrożnienie.