Konsultacja merytoryczna:

Sudafed Muco na kaszel mokry

Sudafed Muco na kaszel mokry zawiera gwajafenezynę, która jest zaliczana do leków wykrztuśnych. Łagodzi mokry (produktywny) kaszel przez rozrzedzanie wydzieliny, co ułatwia jej odkrztuszanie.

Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Jaki jest skład Sudafed Muco na kaszel mokry, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest gwajafenezyna. Każdy ml roztworu doustnego zawiera 20 mg gwajafenezyny. Każde 10 ml roztworu doustnego zawiera 200 mg gwajafenezyny.

Pozostałe składniki: guma ksantan, sodu chlorek, sacharyna sodowa, amonowy glicyryzynian, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, makrogologlicerolu hydroksystearynian, lewomentol, aromat malinowy F2126 (zawiera etanol, glukozę i fruktozę), glicerol, makrogol 1500, glikol propylenowy, etanol 96%, woda oczyszczona, sodu benzoesan, czerwień koszenilowa (E 124), karmel 170 (E 150 d)(zawiera glukozę).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sudafed Muco na kaszel mokry – jak stosować ten lek?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem zawartym w ulotce lub z zaleceniami farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

 Roztwór przyjmuje się wyłącznie doustnie.
 Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Dokładny sposób dawkowania zawarty jest w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli przyjęto większą dawkę leku niż zalecana, należy skontaktować się z lekarzem lub z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala; należy zabrać ze sobą tę ulotkę i opakowanie.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku może spowodować wystąpienie kamieni nerkowych.

Objawy mogą obejmować:
– rozstrój żołądka, nudności i senność.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sudafed Muco na kaszel mokry – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować z jedzeniem, piciem lub bez jedzenia i picia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sudafed Muco na kaszel mokry w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeżeli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży. Leku nie należy podawać w okresie ciąży, chyba że tak zaleci lekarz.

Nie należy stosować tego leku podczas karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Ulotka Sudafed Muco na kaszel mokry – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY, 100 mg/5 ml, roztwór doustny (Guaifenesinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sudafed Muco na kaszel mokry m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY, 100 mg/5 ml, roztwór doustny (Guaifenesinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Sudafed Muco na kaszel mokry?

Cena Sudafed Muco na kaszel mokry i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sudafed Muco na kaszel mokry.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sudafed Muco na kaszel mokry? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Witaminy z grupy B oraz roślinne składniki zawarte w suplemencie diety Help4Brain wspierają pamięć i koncentrację, a także zdolność uczenia się. Preparat uzupełnia codzienną dietę osób dorosłych m.in. w kwas foliowy, witaminy…

HEPARIZEN w postaci żelu dzięki zawartości heparyny sodowej przyśpiesza wchłanianie krwiaków i nacieków, a także zatrzymuje powierzchniowe procesy zapalne w wyniku unieczynnienia enzymów.

NEPTUNE KRILL OIL to suplement diety, który pozytywnie oddziałuje na system sercowo-naczyniowy i jednocześnie chroni organizm przed działaniem wolnych rodników. Opóźnia procesy starzenia się.

Przytulia ziele to naturalny produkt o właściwościach moczopędnych oraz słabo ściągających, który stosowany jest głównie w kamicy moczowej. Ziele przytuli, stosowane zewnętrznie przyspiesza gojenie ran.

CIMMERIN żel do ust to wyrób, który odpowiada za działanie bakteriostatyczne i pielęgnacyjne. Chroni uszkodzona skórę przed wpływem czynników zewnętrznych, regeneruje oraz ściąga.

Suplement diety Fit Body Control może wpłynąć na zmniejszenie uczucia łaknienia oraz pomaga w kontroli wagi ciała (garcinia cambogia) . Ponadto zawarta w składzie Moringa przyczynia się do regulowania stężenia cukru we krwi.

Suplement diety Witamina C 1000 to wyjątkowy preparat w postaci tabletek o kontrolowanym uwalnianiu. Produkt pozwala uzupełnić codzienną dietę w witaminę C, czyli składnik wspomagający ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym.

Żel nawilżający do nosa Larimax N to wyrób medyczny o unikalnej formule z gliceryną, kwasem hialuronowym oraz prebiotykiem Biolin P. Preparat działa łagodząco, nawilżająco i ochronnie na śluzówkę nosa. Odpowiedni do stosowania…

Kwasy Omega-3, w szczególności kwasy EPA i DHA są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu. Oba zawarte są w suplemencie diety Allnutrition Omega 3, oba bardzo korzystnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy.

STOPAL proszek antyalergiczny spray to naturalny produkt, który dzięki temu że tworzy ochronną warstwę zapobiega kontaktowi czynników uczulających ze śluzówką nosa. Przeciwdziała wystąpieniu objawów alergii.

KINON to preparat, który zawiera witaminę K2. Witamina K2 przeciwdziała osteoporozie i schorzeniom układu sercowo-naczyniowego. Odpowiada za właściwą dystrybucję jonów wapnia.

URGO Na Opryszczkę pokrywa ranę delikatną powłoką, która ogranicza dolegliwości bólowe, świąd i uczucie pieczenia. Ponadto izoluje miejsce zmienione od czynników zewnętrznych i przyśpiesza jego gojenie się.

Spumax Wzdęcia to wyrób medyczny do stosowania w łagodzeniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych, w tym wzdęć i niestrawności czynnościowej. Odpowiedni w ramach przygotowań przed badaniami diagnostycznymi jak USG lub endoskopia.

STREPSILS Immuno na gardło z witaminą C to preparat, który skutecznie zwalcza bakterie i wirusy będące przyczyną infekcji gardła. Łagodzi ból i podrażnienia. Wykazuje właściwości immunostymulujące.

ALINESS Wapń z muszli ostryg z witaminami K2 MK7 i D3 to suplement diety, który dostarczy wszystkie ważne składniki dla prawidłowej pracy kości i mięśni. Optymalne dawki substancji aktywnych zostały zamknięte w…

JUVIT C to preparat przeznaczony do stosowania u niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Dostarcza organizmowi witaminy C, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Ostrożeń to ziele znane także pod inną nazwą – Czarcie żebro. W dawnych czasach przypisywano mu magiczną moc. Obecnie stosowany jest do przygotowywania aromatycznego naparu, pełnego naturalnych składników pozytywnie wpływających na organizm.

SEBIPROX Szampon przeciwłupieżowy z odżywką dokładnie oczyszcza i myje włosy oraz skórę głowy. Korzystnie wpływa na ich, łagodząc łupież i związane z nim dolegliwości (zaczerwienienie, podrażnienie, swędzenie).

Pierwsze mleczaki u Twojego dziecka oznaczają, że szczoteczkę do dziąseł musisz zamienić na szczoteczkę do zębów. Zadbaj o to, aby była odpowiednio miękka i nie powodowała podrażnień delikatnych dziąseł. Idealna będzie…

Pneumovit spray do nosa, przeznaczony jest do oczyszczania oraz nawilżania śluzówki nosa. Jest bezpieczny dla dzieci, dla kobiet w ciąży, matek karmiących i dla alergików. Zawiera wyłącznie naturalne składniki i wodę leczniczą z…