Substancja: Adrenalina
(opis substancji oraz lista leków)Adrenalina – to silnie działający lek stosowany w nagłych przypadkach. Mechanizm działania adrenaliny jest złożony i wiąże się z pobudzaniem receptorów alfa- i beta-adrenergicznych. Lek zwęża naczynia krwionośne, rozszerza oskrzela i pobudza kurczliwość mięśnia sercowego. Ponadto adrenalina łagodzi pokrzywkę, świąd i obrzęk naczynioruchowy, który jest związany z anafilaksją. Wskazaniem do stosowania adrenaliny jest doraźne leczenie ostrych, nagłych reakcji alergicznych, które mogą być wywołane przez pokarmy, ukąszenia, leki, użądlenia owadów lub inne alergeny, wstrząs anafilaktyczny, nagłe zatrzymanie krążenia, napad astmy oskrzelowej i ciężka bradykardia. 

Adrenalina dostępna jest w postaci ampułko-strzykawki, roztworu do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu oraz roztworu do wstrzykiwań (ampułki). 

Możliwe działania niepożądane (najczęstsze): ból głowy, zawroty głowy, osłabienie, bladość, kołatanie serca, niepokój, pobudliwość nerwowa, trudności w oddychaniu, nudności, wymioty, nadmierna potliwość, zimne kończyny.

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zachęcamy także do zakupów na BL Market

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik

Zachęcamy także do zakupów na BL Market