Begsan

Lek Begsan stosowany jest w celu miejscowego leczenia bólu w przypadku bolesności i zapalenia tkanek miękkich. Substancją czynną leku jest ketoprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) stosowanych miejscowo w bólach stawów i mięśni. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest ketoprofen. 1 g żelu zawiera 25 mg ketoprofenu. Ponadto lek zawiera: etanol 96%, karbomer, dietanoloamina, olejek lawendowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), olejek neroli … Czytaj dalej

Bi-Profenid

Lek Bi-Profenid tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 150 mg zawiera substancję czynną ketoprofen. Ketoprofen jest lekiem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – NLPZ). Mechanizm działania ketoprofenu polega prawdopodobnie na hamowaniu syntezy prostaglandyn. Bi-Profenid jest lekiem o zmodyfikowanym uwalnianiu. Tabletki składają się z dwóch warstw: o szybkim uwalnianiu i o powolnym uwalnianiu substancji czynnej. Lek Bi-Profenid stosowany jest: w objawowym leczeniu: – chorób reumatycznych, w … Czytaj dalej

Fastum

Fastum jest lekiem z grupy niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania miejscowego. Ketoprofen – substancja czynna leku Fastum – podawany miejscowo wchłania się przez skórę do zmienionych zapalnie obszarów stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Nie kumuluje się w organizmie. Żel dzięki wodno-alkoholowemu podłożu ma również powierzchniowe działanie chłodzące i łagodzące. Odpowiednie podłoże zapewnia właściwe uwalnianie ketoprofenu oraz niewielkie niebezpieczeństwo wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Lek jest dobrze tolerowany … Czytaj dalej

Febrofen

Febrofen

Ketoprofen należy do grupy niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek Febrofen 200 mg jest postacią leku charakteryzującą się kontrolowanym uwalnianiem substancji czynnej, określonym w jednostce czasu; uwalnianie substancji czynnej następuje w zasadowym środowisku jelita cienkiego. Ketoprofen w znacznym stopniu wiąże się z białkami osocza, głównie z albuminami. Jest metabolizowany w wątrobie, wydalany w 80% w moczu, w postaci nieaktywnych metabolitów. Wskazania do stosowania Objawowe leczenie przewlekłych zapalnych … Czytaj dalej

Keithon

Lek ten zawiera dwie substancje czynne: ketoprofen i omeprazol. Ketoprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), zmniejszającym stan zapalny. Omeprazol jest tzw. „inhibitorem pompy protonowej”, który zmniejsza ilość kwasu produkowanego w żołądku. Keithon jest stosowany u dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat w leczeniu objawów reumatoidalnego zapalenia stawów, schorzenia określanego jako „zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa” oraz choroby zwyrodnieniowej stawów. Lek ten przepisywany jest pacjentowi w celu leczenia przeciwzapalnego, u którego jednocześnie: … Czytaj dalej

Ketolek

Ketolek zawiera substancję czynną ketoprofen, lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym (należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – NLPZ). Ketolek stosowany jest w krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego o różnym podłożu np. bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, ból głowy. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest ketoprofen. Każda kapsułka zawiera 50 mg ketoprofenu. Pozostałe składniki to: Laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna. Otoczka kapsułki: … Czytaj dalej

Ketonal

Lek Ketonal zawiera substancję czynną ketoprofen – niesteroidowy lek przeciwzapalny. Żel działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Żel Ketonal przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę. Stosowanie żelu Ketonal wskazane jest u dorosłych w przypadku: – bólu okolicy lędźwiowej, bólu mięśni i bólu reumatycznego, skręcenia i uszkodzenia powysiłkowego, – bólu mięśniowo-szkieletowego i obrzęku spowodowanego urazami sportowymi, – bólu w zapaleniu stawów o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Kapsułki Ketonal stosuje się w leczeniu … Czytaj dalej

Ketonal Active

Ketonal Active

Kapsułki Ketonal Active zawierają substancję czynną ketoprofen, lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym (należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – NLPZ). Ketonal Active stosuje się w krótkotrwałym, objawowym leczeniu lekkiego do umiarkowanego bólu różnego pochodzenia np. bóle mięśniowe, kostno-stawowe, ból głowy. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną jest ketoprofen. Jedna kapsułka, twarda zawiera 50 mg ketoprofenu. Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna. … Czytaj dalej

Ketonal DUO

Ketonal DUO zawiera substancję czynną ketoprofen – lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Ketonal DUO dostępny jest w nowej postaci farmaceutycznej, którą różni od innych kapsułek sposób uwalniania substancji czynnej. Kapsułki zawierają dwa rodzaje peletek: 60% peletek standardowych (białe) i 40% powlekanych (żółte). Ketoprofen jest szybko uwalniany z białych peletek i powoli z peletek żółtych. Ten sposób zapewnia zarówno natychmiastowe, jak i przedłużone … Czytaj dalej

Ketonal Fast

Lek Ketonal Fast zawiera substancję czynną ketoprofen w postaci ketoprofenu z lizyną. Należy do grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych – NLPZ. Lek Ketonal Fast stosuje się: u dorosłych w objawowym leczeniu bólu i zapalenia w następujących stanach: – zapalenie występujące po urazie – bolesne stany zapalne w obrębie jamy ustnej (w tym zębów), gardła, nosa, uszu, dróg moczowych i dróg oddechowych – bolesne zapalenie stawu z uszkodzeniem chrząstki i znajdującej … Czytaj dalej

Ketonal forte

Ketonal forte zawiera substancję czynną ketoprofen – lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Ketonal forte stosuje się w leczeniu objawowym zapalnych, zwyrodnieniowych i metabolicznych schorzeń reumatycznych oraz w łagodzeniu niektórych objawów zespołów bólowych. Wskazaniami do stosowania leku są: – reumatoidalne zapalenie stawów; – osteoartroza (choroba zwyrodnieniowa stawów); – bolesne miesiączkowanie; – bóle o umiarkowanym nasileniu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją … Czytaj dalej

Ketonal Sprint

Lek Ketonal Sprint zawiera substancję czynną ketoprofen w postaci ketoprofenu z lizyną. Należy do grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych – NLPZ. Lek Ketonal Sprint stosuje się u dorosłych i u młodzieży w wieku 16 lat lub starszej w krótkotrwałym objawowym leczeniu lekkiego lub umiarkowanego ostrego bólu, takiego jak: – ból głowy – bóle zębów – bolesne miesiączkowanie – ból spowodowany lekkimi nadwyrężeniami i zwichnięciami Dorośli: należy skonsultować się z lekarzem, … Czytaj dalej

Ketonal UNO

Ketonal UNO zawiera substancję czynną ketoprofen – lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Kapsułki Ketonal UNO zawierają ketoprofen w peletkach o przedłużonym uwalnianiu. Wskazaniami do stosowania leku Ketonal UNO są: – choroby reumatyczne, w tym reumatoidalne zapalenie stawów, – zmiany zwyrodnieniowe stawów, przebiegające z dużym nasileniem bólu i znacznie upośledzające sprawność chorego, jeśli niezbędna dawka ketoprofenu wynosi 200 mg na dobę. Jaki jest … Czytaj dalej

Ketoprofen LGO

Ketoprofen LGO jest lekiem o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Substancja czynna leku – ketoprofen – należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek stosowany jest miejscowo na skórę: – w bólach pourazowych mięśni i stawów, – w bólach reumatycznych. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest ketoprofen (Ketoprofenum). 1 g żelu zawiera 25 mg ketoprofenu. Inne składniki leku to: karbomer, trolamina, olejek lawendowy, etanol 96%, woda … Czytaj dalej

Ketoprofen Ziaja

Ketoprofen Ziaja jest lekiem o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania miejscowego. Substancja czynna leku – ketoprofen, należy do grupy leków, zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Wskazania do stosowania – miejscowe leczenie: – bólów mięśniowo-szkieletowych spowodowanych urazami sportowymi (skręcenia i uszkodzenia powysiłkowe) – zapalenia mięśni i stawów – bólów okolicy lędźwiowej w dyskopatii – bólów reumatycznych Za zgodą lekarza lek można stosować w fizjoterapii, np. zabiegach jonoforezy (z wykorzystaniem prądu), … Czytaj dalej

Ketoprofen-SF

Lek Ketoprofen-SF stosuje się w objawowym leczeniu bólu i stanu zapalnego w przypadkach: – ostrego zapalenia stawów, – przewlekłego zapalenia stawów, zwłaszcza reumatoidalnego zapalenia stawów (przewlekłe zapalenie wielostawowe), – zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (choroba Bechterewa) i innych reumatoidalnych stanów zapalnych kręgosłupa, – zaostrzenia choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa (choroba zwyrodnieniowa stawów). Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Ketoprofen-SF 50 mg: Substancją czynną leku jest ketoprofen. Każda kapsułka zawiera 50 … Czytaj dalej

Ketoprofenum Fastum

Ketoprofenum Fastum jest lekiem z grupy niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania miejscowego. Ketoprofen – substancja czynna leku Ketoprofenum Fastum – podawany miejscowo wchłania się przez skórę do zmienionych zapalnie obszarów stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Nie kumuluje się w organizmie. Żel dzięki wodno-alkoholowemu podłożu ma również powierzchniowe działanie chłodzące i łagodzące. Odpowiednie podłoże zapewnia właściwe uwalnianie ketoprofenu oraz niewielkie niebezpieczeństwo wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Lek jest … Czytaj dalej

Ketores

Ketores jest lekiem w postaci żelu do podania na skórę. Zawiera substancję czynną – ketoprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wskazania do stosowania − bóle mięśniowo-stawowe − stany zapalne spowodowane urazami (zwichnięcia, skręcenia) − zapalenie ścięgien Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest ketoprofen. Pozostałe składniki to: etanol 96%, karbomer 980 NF, trolamina, olejek lawendowy, woda oczyszczona. Dawkowanie preparatu – jak stosować ten … Czytaj dalej

Ketospray forte

Lek Ketospray Forte zawiera substancję czynną ketoprofen, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wskazaniem do stosowania leku Ketospray Forte jest miejscowe, objawowe leczenie bólu i zapalenia tkanek miękkich (w tym w następstwie zwichnięć, skręceń i stłuczeń). Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku Ketospray Forte jest ketoprofen. 1 g leku zawiera 100 mg ketoprofenu. 1 dawka z dozownika (0,2ml) zawiera 20 mg ketoprofenu. Inne składniki … Czytaj dalej

Opokan-keto

Opokan-keto

OPOKAN-KETO jest lekiem w postaci żelu o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Substancja czynna leku – ketoprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. OPOKAN-KETO stosuje się u osób dorosłych w: – bólach pourazowych mięśni i stawów, – zapaleniach mięśni i ścięgien, – bólach reumatycznych, – pomocniczo w leczeniu stanów zapalnych w chorobie zwyrodnieniowej stawów obwodowych. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest ketoprofen. 1 g żelu zawiera 25 mg … Czytaj dalej

Profenid

Lek Profenid czopki 100 mg zawiera substancję czynną ketoprofen. Ketoprofen jest lekiem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – NLPZ). Mechanizm działania ketoprofenu polega prawdopodobnie na hamowaniu syntezy prostaglandyn. Lek Profenid stosowany jest: w objawowym leczeniu chorób reumatycznych, w tym: – reumatoidalnego zapalenia stawów, – choroby zwyrodnieniowej stawów. W objawowym leczeniu ostrych stanów zapalnych narządu ruchu (zapalenie ścięgna, urazy). W bólach kostno-mięśniowych o nasileniu … Czytaj dalej

Refastin

Refastin

Ketoprofen należy do grupy niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn. Wskazania do stosowania leku Refastin • Objawowe leczenie: – chorób reumatycznych, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów oraz zapalenia kości i stawów; – zmian zwyrodnieniowych stawów, przebiegających z dużym nasileniem bólu i znacznie upośledzających sprawność chorego. • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. • Bolesne miesiączkowanie. Jaki jest skład , … Czytaj dalej

Sprintafen

Substancją czynną tego leku jest ketoprofen, który należy do grupy leków zwanych „niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi” (NLPZ). Leki te łagodzą dolegliwości, zmieniając odpowiedź organizmu na ból, obrzęki i wysoką temperaturę ciała. Ketoprofen z lizyną jest solą ketoprofenu, która jest szybko i całkowicie wchłaniana przez organizm. Stosuje się go w leczenie bólu o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym, np. bólu mięśni i stawów, bólów głowy, bólu gardła, bólu zębów i bólu miesiączkowego, a … Czytaj dalej

Ultrafastin

Lek Ultrafastin jest lekiem do stosowania miejscowego. Zawarta w nim substancja czynna – ketoprofen w postaci soli lizynowej należy do grupy niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym (NLPZ). Ketoprofen dobrze wchłania się przez nieuszkodzoną skórę. Nie wykazuje tendencji do kumulacji w organizmie. Lek metabolizowany jest w wątrobie i wydalany w moczu w postaci nieaktywnych metabolitów. Lek Ultrafastin przeznaczony jest do stosowania w leczeniu: – bólu pourazowego mięśni i stawów; … Czytaj dalej