Konsultacja merytoryczna:

Ketoprofen-SF

Lek Ketoprofen-SF stosuje się w objawowym leczeniu bólu i stanu zapalnego w przypadkach:
– ostrego zapalenia stawów,
– przewlekłego zapalenia stawów, zwłaszcza reumatoidalnego zapalenia stawów (przewlekłe zapalenie wielostawowe),
– zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (choroba Bechterewa) i innych reumatoidalnych stanów zapalnych kręgosłupa,
– zaostrzenia choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa (choroba zwyrodnieniowa stawów).

Jaki jest skład Ketoprofen-SF, jakie substancje zawiera?

Ketoprofen-SF 50 mg:
Substancją czynną leku jest ketoprofen.

Każda kapsułka zawiera 50 mg ketoprofenu.

Inne składniki leku to:

Zawartość kapsułki:
Laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Otoczka kapsułki:
Żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek, czarny (E172), erytrozyna (E127), indygokarmina (E132).

Ketoprofen-SF 100 mg:
Substancją czynną leku jest ketoprofen.

Każda kapsułka zawiera 100 mg ketoprofenu.

Inne składniki leku to:

Zawartość kapsułki:
Laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Otoczka kapsułki:
Żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek, czarny (E172), erytrozyna (E127), żelaza tlenek, żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ketoprofen-SF – jak stosować ten lek?

Lek Ketoprofen-SF należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli:
Zalecana dawka dobowa u dorosłych zależy od ciężkości choroby.

Dawka 50 mg:
O ile inaczej nie przepisano, zalecane jest następujące dawkowanie:
Zalecana dawka dobowa wynosi 1 – 4 kapsułki leku Ketoprofen-SF (co odpowiada 50 – 200 mg ketoprofenu) podana w 1 – 2 dawkach pojedynczych.

Dawka 100 mg:
O ile inaczej nie przepisano, zalecane jest następujące dawkowanie:
Zalecana dawka dobowa wynosi 1 – 2 kapsułki (co odpowiada 100 – 200 mg ketoprofenu) podana w 1 – 2 dawkach pojedynczych.

Dzieci i młodzież
Lek Ketoprofen-SF nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży, z uwagi na brak odpowiednich danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania w tej grupie wiekowej.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jako objawy przedawkowania mogą wystąpić zaburzenia dotyczące ośrodkowego układu nerwowego
np. ból głowy, zawroty głowy, senność i utrata przytomności jak również ból brzucha, nudności i wymioty. Ponadto mogą wystąpić niedociśnienie tętnicze, depresja oddechowa (spadek częstotliwości oddechów) i purpurowienie skóry oraz błon śluzowych (sinica).

Brak specyficznej odtrutki.

Należy poinformować lekarza w przypadku podejrzenia przedawkowania leku Ketoprofen-SF. Lekarz, mając na uwadze ciężkość zatrucia, zadecyduje o podjęciu odpowiednich środków zapobiegawczych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ketoprofen-SF – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy spożywać alkoholu w czasie stosowania leku Ketoprofen-SF.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ketoprofen-SF w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Należy poinformować lekarza jeżeli w trakcie stosowania leku Ketoprofen-SF zostanie potwierdzona ciąża u pacjentki. W czasie pierwszych sześciu miesięcy ciąży, ketoprofen można stosować tylko pod nadzorem lekarza. Nie wolno stosować ketoprofenu w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży, z uwagi na podwyższone ryzyko powikłań u matki i dziecka.

Nie zaleca się stosowania leku Ketoprofen-SF w czasie karmienia piersią, z uwagi na brak wystarczających danych dotyczących przenikania ketoprofenu do mleka matki lub możliwego szkodliwego wpływu w okresie niemowlęcym.

Lek Ketoprofen-SF może utrudniać zajście w ciążę. Należy poinformować lekarza w przypadku gdy pacjentka planuje zajście w ciążę lub występują problemy z zajściem w ciążę.

Ulotka Ketoprofen-SF – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ketoprofen-SF, 50 mg, 100 mg, kapsułki, twarde (Ketoprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 33 razy

Rozmiar plku 230.97 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ketoprofen-SF m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ketoprofen-SF, 50 mg, kapsułki, twarde (Ketoprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 36 razy

Rozmiar plku 375.43 KB


Ketoprofen-SF, 100 mg, kapsułki, twarde (Ketoprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 367.06 KB

Cena - ile kosztuje Ketoprofen-SF?

Cena Ketoprofen-SF i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ketoprofen-SF.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ketoprofen-SF? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Tantum Rosa saszetki (Opakowanie: 10 )Tantum Rosa saszetki (Opakowanie: 10 ) to proszek do sporządzenia roztworu dopochwowego, łagodzącego stany zapalne okolic pochwy i narządów płciowych. Roztwór stosowany jest po zabiegach chirurgicznych, przy stanach zapalnych z obrzękiem, w trakcie połogu.

Tantum Rosa proszek stosuje się w przypadku dolegliwości i objawów, takich jak: ból, świąd, zaczerwienienie, pieczenie, upławy, obrzęk w…

Zastosowanie Flexus Booster tabletki (Opakowanie: 30 )Flexus Booster tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zapewniający zdrowie stawów i chrząstek. Zawiera kolagen – główny budulec stawów oraz witaminę C, która bierze udział w produkcji kolagenu, dzięki czemu poprawia się mobilność i ruchliwość.
Efekt działania Flexus Booster tabletki (Opakowanie: 30 )Flexus Booster tabletki (Opakowanie: 30 ) zawiera kolagen typu II, który zapobiega problemom zwyrodnieniowym i reumatoidalnym stawów. Stanowi…

Zastosowanie BIOTEBAL szampon przeciw wypadaniu włosów (Opakowanie: 200 ml)BIOTEBAL szampon przeciw wypadaniu włosów (Opakowanie: 200 ml) to szampon przeznaczony dla osób cierpiących na nadmierne wypadanie włosów. Zwiększa żywotność włosa, dostarczając mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Poprawia ich wygląd oraz trwałość.
Efekt działania BIOTEBAL szampon przeciw wypadaniu włosów (Opakowanie: 200 ml)BIOTEBAL szampon…

Zastosowanie Elmex Intensive szczoteczka do zębów średnia (Opakowanie: 1 szt.)Szczoteczka do zębów Elmex Intensive czyści zęby nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach dzięki specjalnej budowie i zaokrąglonej szczecinie - dokładnie usuwa osad z przestrzeni międzyzębowych oraz oczyszcza powierzchnie wzdłuż linii dziąseł. Usuwa osady, które powodują przebarwienia dzięki specjalnym końcówkom polerującym. Dodatkowo…

Zastosowanie LipiForma Plus kapsułki (Opakowanie: 30 )LipiForma Plus kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement na cholesterol z czerwonego ryżu, wspierający utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Suplement na cholesterol z czerwonego ryżu zawiera również witaminy z grupy B oraz chrom, które chronią układ sercowo-naczyniowy i odpowiadają za prawidłowy metabolizm energetyczny.
Efekt działania LipiForma Plus kapsułki (Opakowanie: 30 )Lipiforma plus zawiera monakolinę K –…