Spis leków zawierających substancję: Klotrymazol

Canesten

Canesten to lek przeciwgrzybiczy, którego substancją czynną jest klotrymazol. Jest skuteczny wobec drobnoustrojów takich jak dermatofity, drożdżaki i pleśnie. Stosuje się go w leczeniu zakażeń pochwy i żeńskich zewnętrznych narządów płciowych wywołanych przez mikroorganizmy, takie jak grzyby (zazwyczaj Candida), wrażliwe na klotrymazol. Canesten dostępny jest bez recepty.

Canesten Control

Bilassa to lek zawierający substancję czynną bilastynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym drugiej generacji. Jest szeroko stosowany w leczeniu różnych dolegliwości alergicznych, takich jak katar sienny, sezonowe i całoroczne alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa oraz pokrzywka. Lek jest dostępny na receptę.

Clotidal

Clotidal

Clotidal to lek przeciwgrzybiczy zawierający klotrimazol. Jest dostępny bez recepty i stosowany jest w leczeniu zakażeń pochwy i sromu (żeńskich zewnętrznych narządów płciowych) wywołanych przez grzyby, takie jak Candida. Lek jest przeznaczony dla nastolatek od 16 roku życia i dorosłych kobiet. Clotidal dostępny jest w postaci kremu dopochwowego oraz tabletek dopochwowych.

Clotidal MAX

Clotidal Max to lek w postaci tabletki dopochwowej, który jest stosowany w leczeniu infekcji pochwy i żeńskich zewnętrznych narządów płciowych wywołanych przez grzyby wrażliwe na klotrymazol. Jest to lek bez recepty, dostępny dla dorosłych kobiet i dziewcząt powyżej 12 roku życia po pierwszej menstruacji. Lek ten jest skuteczny wobec wielu gatunków dermatofitów i drożdżaków.

Clotrimazolum Aflofarm

Clotrimazolum Aflofarm to lek dermatologiczny w postaci kremu, który jest stosowany miejscowo na skórę. Substancją czynną jest klotrymazol, który jest lekiem przeciwgrzybiczym. Lek ten jest skuteczny w zwalczaniu zakażeń grzybiczych skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych. Jest dostępny bez recepty.

Clotrimazolum Amara

Clotrimazolum Amara to lek w postaci kremu do stosowania miejscowego, który zawiera substancję czynną klotrymazol. Klotrymazol działa przeciwgrzybiczo, zwłaszcza na drożdżaki i dermatofity, które rosną na skórze, włosach i paznokciach powodując różne rodzaje grzybic. Lek jest wskazany do miejscowego leczenia grzybic skóry, łupieżu pstrego oraz zakażeń drożdżakowych skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych. Clotrimazolum Amara jest dostępny bez recepty.

Clotrimazolum GSK

Clotrimazolum GSK to lek przeciwgrzybiczy dostępny w postaci kremu i tabletek dopochwowych. Substancją czynną jest klotrimazol, który zwalcza zakażenia grzybami chorobotwórczymi. Lek jest stosowany w miejscowym leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, a także przy łupieżu pstrym oraz grzybicach wałów paznokciowych. Clotrimazolum GSK jest dostępny bez recepty.

Clotrimazolum Hasco

Clotrimazolum HASCO

Clotrimazolum Hasco to lek przeciwgrzybiczy dostępny w postaci kremu do stosowania na skórę. Jego głównym składnikiem jest klotrimazol, który hamuje rozwój większości grzybów powodujących zakażenia skóry u ludzi. Preparat jest wskazany w miejscowym leczeniu grzybic skóry, łupieżu pstrego oraz drożdżakowych zakażeń skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych. Lek dostępny jest bez recepty.

Clotrimazolum Medana

Clotrimazolum Medana

Clotrimazolum Medana to lek przeciwgrzybiczy w postaci płynu na skórę. Substancją czynną preparatu jest klotrimazol, który jest skuteczny wobec wielu gatunków dermatofitów i drożdżaków. Lek stosuje się w miejscowym leczeniu grzybiczych zakażeń skóry, łupieżu pstrego, grzybic wałów paznokciowych. Clotrimazolum Medana jest dostępny bez recepty.

Clotrimazolum Promedo

Clotrimazolum Promedo to lek przeciwgrzybiczy, który jest skuteczny w leczeniu zakażeń drożdżakowych narządów płciowych, grzybicy skóry i łupieżu pstrego. Zawiera substancję czynną klotrymazol, która zabija większość grzybów wywołujących zakażenia u człowieka. Lek ten występuje w postaci tabletek dopochwowych, kremu lub preparatu do stosowania miejscowego. Jest dostępny na receptę.

Clotrimazolum US Pharmacia

Clotrimazolum US Pharmacia to lek dostępny bez recepty, który ma postać kremu. Jest stosowany na skórę i błony śluzowe w celu redukcji zmian powstałych na skutek grzybiczego zapalenia skóry wywołanego przez dermatofity, drożdżaki oraz grzyby pleśniowe. Substancją czynną preparatu jest klotrimazol, który jest skuteczny wobec wielu gatunków dermatofitów i drożdżaków. Działanie klotrimazolu prowadzi do zahamowania syntezy ergosterolu, niezbędnego składnika błony komórkowej grzybów.

Clotrimazolum Ziaja

Clotrimazolum Ziaja to lek w postaci kremu, który zawiera substancję czynną klotrimazol. Klotrimazol jest pochodną imidazolu o działaniu przeciwgrzybiczym. Lek jest skuteczny wobec wielu gatunków dermatofitów i drożdżaków. Stosowany jest miejscowo w zakażeniach drożdżakowych skóry stóp i rąk, oraz zewnętrznych narządów płciowych. Clotrimazolum Ziaja jest dostępny bez recepty.

Fungotac

Fungotac to lek przeciwgrzybiczy w postaci kropli do uszu, który zawiera substancję czynną klotrimazol. Jest skuteczny wobec wielu gatunków dermatofitów i drożdżaków. Preparat jest wskazany w miejscowym leczeniu grzybiczych zakażeń ucha zewnętrznego i środkowego wywołanych przez drożdżaki, pleśnie oraz inne grzyby. Fungotac jest dostępny bez recepty.

Imazol

Imazol to lek o działaniu przeciwpasożytniczym i przeciwzapalnym. Jest dostępny w postaci kremu do stosowania na skórę. Lek jest wskazany w leczeniu trądziku różowatego (grudkowo-krostkowego). Substancję należy nanosić cienką warstwą na zmienioną chorobowo skórę raz na dobę, a czas trwania leczenia powinien wynosić maksymalnie 4 miesiące.

Imazol Plus

Imazol Plus to lek zawierający substancję czynną klotrymazol, który ma działanie przeciwgrzybicze. Jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Lek hamuje rozwój większości grzybów powodujących zakażenia skóry u ludzi. Wskazania do stosowania to grzybicze zakażenia skóry wywołane przez dermatofity, drożdżaki, pleśniaki oraz inne gatunki grzybów: grzybica stóp, grzybica dłoni, grzybica skóry tułowia, grzybica pachwin, łupież pstry. Kandydozy skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (Candida vulvitis i balanitis) są również wskazaniami do stosowania tego leku. Imazol Plus jest dostępny bez recepty.

Lotriderm

Lotriderm to lek dostępny na receptę, który zawiera dwa składniki aktywne: betametazonu dipropionian i klotrymazol. Betametazonu dipropionian to silnie działający kortykosteroid, który działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo i obkurczająco na naczynia krwionośne. Klotrymazol jest lekiem z grupy imidazoli o miejscowym działaniu przeciwgrzybiczym. Lek jest wskazany w leczeniu grzybicy pachwin, krocza, stóp i nieowłosionej skóry oraz kandydozy z towarzyszącym stanem zapalnym lub współistniejącymi zmianami alergicznymi.

PIROLAM INTIMA Vag

Pirolam Intima Vag to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną klotrymazol. Jest to lek o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego, skuteczny wobec dermatofitów, drożdżaków i pleśni. Stosowany jest w leczeniu zakażeń pochwy i sromu (żeńskich zewnętrznych narządów płciowych) wywołanych przez mikroorganizmy, takie jak grzyby (zazwyczaj Candida), wrażliwe na klotrymazol. Lek przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat.

Triderm

Triderm to lek stosowany w dermatologii, który przynosi ulgę w przypadku różnych schorzeń skórnych. Lek zawiera trzy główne składniki: gentamycynę (antybiotyk), klotrimazol (lek przeciwgrzybiczy) i betametazon (kortykosteroid), które działają synergicznie, zwalczając infekcje bakteryjne, grzybicze oraz łagodząc stany zapalne skóry. Triderm występuje pod postacią maści lub kremu. Jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują zmiany skórne wywołane przez bakterie oraz grzyby, które są wrażliwe na składniki leku.

Zamidine

Zamidine to lek o działaniu antyseptycznym, przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwpełzakowym. Jest dostępny w różnych formach, takich jak krople do oczu i maść. Znajduje zastosowanie w dermatologii i okulistyce, a także w leczeniu grzybic międzypalcowych. Lek jest dostępny bez recepty.