Zamidine

Zamidine to lek o działaniu antyseptycznym, przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwpełzakowym. Jest dostępny w różnych formach, takich jak krople do oczu i maść. Znajduje zastosowanie w dermatologii i okulistyce, a także w leczeniu grzybic międzypalcowych. Lek jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Zamidine. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Zamidine i jakie są wskazania do stosowania?

Zamidine zawiera przeciwbakteryjny środek antyseptyczny. Lek jest stosowany jako miejscowy środek antyseptyczny w leczeniu niektórych zakażeń oka i otaczających go struktur, takich jak:
– zapalenie zewnętrznej powierzchni oka (zapalenie spojówek),
– zapalenie niektórych części oka: spojówki i rogówki (zapalenie rogówki i spojówki),
– miejscowe zapalenie brzegów powiek, często u nasady rzęs (zapalenie brzegów powiek),
– przewlekłe zapalenie woreczków łzowych.

Lek ten jest również stosowany do dezynfekcji worków spojówkowych (przestrzeń pomiędzy powiekami a gałką oczną) przed zabiegiem operacyjnym.

Zamidine to krople do oczu w postaci roztworu bez konserwantów.

Kategorie powiązane:
Dermatologia - choroby skóry włosów i paznokci, Leki okulistyczne - zdrowy wzrok i oczy, Zapalenie spojówek,

Reklama

Jaki jest skład Zamidine, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną jest heksamidyny diizetionian. 1 ml roztworu zawiera 1 mg heksamidyny diizetionianu.

– Pozostałe składniki to: kwas borowy, boraks, sodu chlorek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Zamidine – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to jedna kropla do worka spojówkowego (przestrzeń między dolną powieką a okiem) chorego oka (oczu) 4 do 6 razy na dobę.

Należy unikać długotrwałego lub często powtarzanego leczenia, ponieważ bakterie mogą się uodpornić na działanie produktu. Z tego powodu nie należy przekraczać czasu trwania leczenia zalecanego przez lekarza.

Stosowanie u dzieci
Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania tych kropli do oczu u dzieci nie zostały ustalone. Brak dostępnych danych.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zakroplenia zbyt dużej ilości leku do oka należy przepłukać oko solą fizjologiczną.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zamidine – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zamidine w okresie ciąży i karmienia piersią?

Zamidine może być stosowany w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Zamidine

Laboratoires THEA

Ulotka Zamidine – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Zamidine w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Zamidine

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zamidine? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Zamidine. Podziel się doświadczeniami na forum.