Clotrimazolum Promedo

Clotrimazolum Promedo to lek przeciwgrzybiczy, który jest skuteczny w leczeniu zakażeń drożdżakowych narządów płciowych, grzybicy skóry i łupieżu pstrego. Zawiera substancję czynną klotrymazol, która zabija większość grzybów wywołujących zakażenia u człowieka. Lek ten występuje w postaci tabletek dopochwowych, kremu lub preparatu do stosowania miejscowego. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Clotrimazolum Promedo jest kremem do stosowania na skórę i błony śluzowe i zawiera substancję czynną – klotrymazol.

Wskazania
Grzybicze zapalenia skóry wywołane przez dermatofity (m.in. z rodzaju Trichophyton), drożdżaki, grzyby pleśniowe, w tym grzybice stóp i dłoni, łupież pstry. Kandydozy skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (Candida vulvitis i balanitis).

Skład

– Substancją czynną leku jest klotrymazol.
1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu.

– Pozostałe składniki to: sorbitanu stearynian, polisorbat 60, cetylu palmitynian, alkohol cetostearylowy, oktylododekanol, alkohol benzylowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego.
Zalecana dawka: stosować dwa lub trzy razy na dobę, nakładając cienką warstwę leku na zmienione miejsca. Gdy lek nanoszony jest na stopy, należy je uprzednio dokładnie umyć i wysuszyć (w szczególności miejsca między palcami).
Leczenie należy prowadzić jeszcze przez miesiąc od ustąpienia wszystkich objawów choroby, w celu uniknięcia nawrotu zakażenia.

Przedawkowanie

Przedawkowanie produktu leczniczego jest nieprawdopodobne przy zalecanej drodze podania. W przypadku połknięcia należy niezwłocznie wykonać płukanie żołądka.

Jedzenie i picie (alkohol)

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lek można stosować w okresie ciąży tylko wtedy, gdy w opinii lekarza jest to zdecydowanie konieczne.
Podczas leczenia zakażenia warg sromowych, nie należy wprowadzać leku dopochwowo.
Lek nie powinien być stosowany na piersi u kobiety karmiącej piersią.

Ulotka Clotrimazolum Promedo

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Clotrimazolum Promedo (forum)

Stosujesz Clotrimazolum Promedo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Clotrimazolum Promedo. Podziel się doświadczeniami na forum.