Substancja: Ezomeprazol
(opis substancji oraz lista leków)Ezomeprazol – to prolek, czyli substancja ulegająca aktywacji w środowisku kwaśnym. Zaliczany jest do grupy leków zwanej inhibitorami pompy protonowej (IPP). Działanie ezomeprazolu polega na zmniejszaniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Wskazaniem do stosowania ezomeprazolu jest zapobieganie oraz leczenie refluksu przełyku (GERD), wrzodów żołądka o różnej etiologii, zespołu Zollingera-Ellisona, zakażenia Helicobacter pylori w połączeniu z innymi lekami (antybiotyki, metronidazol oraz cytrynian bizmutu) oraz zapobiegawczo przeciw nawrotom krwawienia z wrzodów trawiennych.

Ezomeprazol dostępny jest w formie kapsułek, tabletek oraz roztworu do wstrzykiwań. Po podaniu doustnym działanie lecznicze pojawia się po około 1 godzinie. Dawkowanie leku może się różnić w zależności od dolegliwości i stanu pacjenta.  

Możliwe działania niepożądane: bóle głowy, bóle brzucha, zaparcia, biegunka, wzdęcia, nudności, wymioty, polipy dna żołądka, obrzęki obwodowe, bezsenność, zawroty głowy, senność, suchość błony śluzowej jamy ustnej.

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zachęcamy także do zakupów na BL Market

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik

Zachęcamy także do zakupów na BL Market