Remesolin

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Remesolin zawiera substancję czynną o nazwie ezomeprazol. Należy ona do grupy leków nazywanych ,,inhibitorami pompy protonowej’’. Ich działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu wytwarzanego w żołądku.

Lek Remesolin jest stosowany w leczeniu następujących chorób:

Pacjenci dorośli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej
− Choroba refluksowa przełyku (ang. Gastroesophageal Reflux Disease, GORD). Występuje ona wtedy, gdy kwas z żołądka przedostaje się do przełyku (przewód łączący gardło z żołądkiem), powodując ból, stan zapalny i zgagę.
− Wrzody żołądka lub górnej części jelita z zakażeniem bakterią zwaną Helicobacter pylori. W przypadku wystąpienia jednego z powyższych stanów, lekarz może również przepisać antybiotyki w celu wyleczenia zakażenia i umożliwienia wygojenia wrzodu.

Pacjenci dorośli
− Wrzody żołądka spowodowane przez niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Lek Remesolin może być również stosowany w celu zatrzymania procesu tworzenia się wrzodów żołądka podczas stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
− Zbyt duża ilość kwasu w żołądku spowodowana przez gruczolaka trzustki (zespół ZollingeraEllisona).
− Przedłużone leczenie zapobiegające nawrotom krwawienia z wrzodów po zastosowaniu ezomeprazolu podawanego dożylnie.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest ezomeprazol.
Kapsułka leku Remesolin występuje w dwóch mocach zawierających 20 mg lub 40 mg ezomeprazolu (w postaci ezomeprazolu magnezowego dwuwodnego).

Ponadto lek zawiera:

Zawartość kapsułki:
sacharoza, ziarenka (sacharoza i skrobia kukurydziana), hypromeloza 3 cP, dimetykon, emulsja 35% (zawiera dimetykon, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), kwas sorbinowy, sodu benzoesan, monolaurynian polioksyetylenosorbitolu, tert-oktylofenoksypolietoksy etanol, glikol propylenowy), polisorbat 80, mannitol, glicerolu dioctan, talk, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30% (zawierający kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer, sodu laurylosiarczan i polisorbat 80), trietylu cytrynian i makrogologlicerydów stearyniany.

Osłonka kapsułki:
żelatyna, żelaza tlenek żółty (E 172) i tytanu dwutlenek (E 171).

Tusz:
szelak, glikol propylenowy, potasu wodorotlenek, żelaza tlenek czarny (E 172).

Dawkowanie

Nie zaleca się stosowania kapsułek dojelitowych leku Remesolin u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
− Jeśli lek jest stosowany długotrwale, lekarz będzie monitorował stan pacjenta (zwłaszcza jeśli lek jest stosowany przez okres dłuższy niż rok).
− Jeśli lekarz zalecił pacjentowi doraźne stosowanie leku, pacjent powinien poinformować lekarza o wszelkich zmianach objawów.

Stosowanie leku Remesolin
− Kapsułki można przyjmować o każdej porze dnia.
− Kapsułki można przyjmować z posiłkiem lub na czczo.
− Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Nie należy żuć ani kruszyć kapsułek ani ich zawartości, ponieważ kapsułki zawierają powlekane peletki, które chronią lek przed uszkodzeniem przez sok żołądkowy. Ważne jest, aby nie uszkodzić peletek.

Co zrobić w razie trudności z połykaniem kapsułek
− W razie trudności z połknięciem kapsułki:
1) Otworzyć ostrożnie kapsułkę nad szklanką z niegazowaną wodą i wsypać do niej zawartość kapsułki (peletki). Nie należy stosować innych płynów.
2) Zamieszać. Następnie roztwór należy wypić od razu lub w ciągu 30 minut od przygotowania. Zawsze, bezpośrednio przed wypiciem roztwór należy zamieszać.
3) Aby upewnić się, że cały lek został zażyty, należy napełnić szklankę wodą do połowy, zamieszać i wypić płyn. Stałe cząstki zawierają lek – nie należy ich żuć ani kruszyć.

− Jeśli pacjent nie może samodzielnie połykać, zawartość kapsułki można zmieszać z niewielką ilością wody i umieścić w strzykawce. Następnie lek może być podany przez rurkę (zgłębnik żołądkowy) bezpośrednio do żołądka.

Ile leku należy przyjąć
− Lekarz poinformuje pacjenta, ile kapsułek należy przyjmować i jak długo. Zależy to od stanu pacjenta, jego wieku oraz czynności wątroby pacjenta.
− Zazwyczaj stosowaną dawkę podano poniżej.

Leczenie zgagi wywołanej chorobą refluksową przełyku (GORD)
Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej:
− Jeśli lekarz stwierdził niewielkie uszkodzenie przełyku, zazwyczaj stosowana dawka to jedna kapsułka leku Remesolin, 40 mg, jeden raz na dobę przez 4 tygodnie. Jeśli nie doszło do wyleczenia przełyku, lekarz może zalecić stosowanie takiej samej dawki przez kolejne 4 tygodnie.
− Zazwyczaj stosowana dawka po wyleczeniu przełyku to jedna kapsułka leku Remesolin, 20 mg raz na dobę.
− Jeśli przełyk nie został uszkodzony, zazwyczaj stosowana dawka to jedna kapsułka leku Remesolin, 20 mg raz na dobę. Kiedy objawy będą kontrolowane, lekarz może zalecić stosowanie leku, wtedy gdy pacjent tego potrzebuje, do maksymalnie jednej kapsułki leku Remesolin, 20 mg raz na dobę.
− U pacjentów z ciężkimi chorobami wątroby lekarz może zalecić stosowanie mniejszej dawki.

Leczenie choroby wrzodowej wywołanej zakażeniem bakteriami Helicobacter pylori oraz zapobieganie nawrotom
− Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej: zazwyczaj stosowana dawka leku Remesolin to jedna kapsułka 20 mg dwa razy na dobę przez 1 tydzień.
− Lekarz zaleci także stosowanie antybiotyków, takich jak np.: amoksycylina i klarytromycyna.

Leczenie wrzodów żołądka spowodowanych stosowaniem NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)
− Dorośli w wieku 18 lat i powyżej: zazwyczaj stosowana dawka leku Remesolin to jedna kapsułka 20 mg raz na dobę przez 4 do 8 tygodni.

Zapobieganie wrzodom żołądka podczas stosowania NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)
− Dorośli w wieku 18 lat i powyżej: zazwyczaj stosowana dawka leku Remesolin to jedna kapsułka 20 mg raz na dobę.

Zbyt duża ilość kwasu w żołądku spowodowana przez gruczolaka trzustki (zespół Zollingera-Ellisona)
− Dorośli w wieku 18 lat i powyżej: zazwyczaj stosowana dawka leku Remesolin to jedna kapsułka 40 mg dwa razy na dobę.
− Lekarz może dostosować dawkę i czas leczenia w zależności od potrzeb pacjenta. Maksymalna dawka to 80 mg dwa razy na dobę.

Przedłużone leczenie zapobiegające nawrotom krwawienia z wrzodów po zastosowaniu ezomeprazolu podawanego dożylnie
− Dorośli w wieku 18 lat i powyżej: zazwyczaj stosowana dawka to jedna kapsułka leku Remesolin, 40 mg raz na dobę przez 4 tygodnie.

REKLAMA

Przedawkowanie

Jeśli pacjent przyjął więcej leku Remesolin niż zalecił lekarz, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Pacjent może przyjmować kapsułki z jedzeniem lub na czczo.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ograniczone doświadczenia dotyczące stosowania leku Remeron u kobiet w ciąży nie wykazują zwiększonego ryzyka, należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania leku w czasie ciąży.

Jeżeli lek Remeron jest przyjmowany w czasie ciąży lub krótko przed porodem, zaleca się obserwację noworodka pod kątem wystąpienia działań niepożądanych.

Przyjmowanie podczas ciąży leków takich jak Remeron może zwiększać ryzyko wystąpienia u noworodka ciężkich powikłań, zwanych zespołem przetrwałego nadciśnienia płucnego noworodka (ang. PPHN), co objawia się przyspieszonym oddechem i sinicą. Objawy te pojawiają się zwykle w pierwszej dobie po porodzie. Jeśli takie objawy wystąpią u noworodka, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem i (lub) położną.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Cena

Sprawdź ile kosztuje Remesolin.

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.