Spis leków zawierających substancję: Feksofenadyna

Aleric Fexo Active

Aleric Fexo Active to lek przeciwhistaminowy, który zawiera substancję czynną o nazwie feksofenadyna. Jest stosowany u dorosłych oraz u dzieci w wieku 12 lat i starszych w leczeniu objawów kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa), takich jak: kichanie, swędzenie nosa, katar lub uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Lek jest dostępny bez recepty.

Aleric Fexo Pro

Aleric Fexo Pro to lek przeciwhistaminowy, którego substancją czynną jest feksofenadyna. Jest stosowany w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak kichanie, swędzenie nosa, uczucie zatkanego nosa, a także swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Produkt jest dedykowany dla dzieci powyżej 12 roku życia oraz osób dorosłych. Lek jest dostępny bez recepty.

Allegra

Allegra

Allegra to lek przeciwhistaminowy drugiej generacji, który jest dostępny bez recepty. Substancją czynną preparatu jest feksofenadyna. Lek jest stosowany w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), takich jak: kichanie, swędzenie nosa, katar lub uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Allegra jest dostępna w postaci tabletek powlekanych.

Allegra Telfast 180

Allegra Telfast 180 to lek przeciwhistaminowy dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną feksofenadyna, która łagodzi objawy reakcji alergicznej. Jest stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia w celu łagodzenia objawów przewlekłych skórnych reakcji alergicznych, takich jak swędzenie, obrzęk i wysypka, w przypadku przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

ALLERTEC FEXO

Allertec Fexo to lek przeciwalergiczny, który zawiera feksofenadynę jako substancję czynną. Jest stosowany u dorosłych oraz u dzieci w wieku 12 lat i starszych w leczeniu objawów kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa), takich jak: kichanie, swędzenie nosa, uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Lek jest dostępny bez recepty.

Fexofast

Fexofast to lek przeciwhistaminowy drugiej generacji, którego substancją czynną jest feksofenadyna. Lek ten jest stosowany w leczeniu objawów alergii, takich jak sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa oraz przewlekła pokrzywka idiopatyczna. Fexofast jest dostępny na receptę.

Fexofenadine hydrochloride Cipla

Fexofenadine hydrochloride Cipla to lek przeciwhistaminowy II generacji, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu objawów alergii, takich jak wysypka, objawy kataru siennego, alergicznego zapalenia spojówek czy po ukąszeniu owadów. Działa poprzez blokowanie obwodowych receptorów histaminowych H1, co hamuje procesy zapalne wywołane przez histaminę.

Fexofenadini Hydrochloridum Polpharma

Fexofenadini Hydrochloridum Polpharma to lek przeciwhistaminowy, który zawiera substancję czynną feksofenadyny chlorowodorek. Jest stosowany w łagodzeniu objawów alergii, takich jak kichanie, swędzenie nosa, katar, zaczerwienienie oraz łzawienie oczu. Lek jest również stosowany w łagodzeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej, takich jak zaczerwienienie, obrzęk i świąd. Fexofenadini Hydrochloridum Polpharma jest dostępny na receptę.

Fexogen

Fexogen to lek przeciwhistaminowy, który zawiera feksofenadynę jako substancję czynną. Jest dostępny na receptę. Lek jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z sezonowym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz przewlekłą pokrzywką idiopatyczną. Fexogen jest dostępny w postaci tabletek powlekanych o stężeniach 120 mg i 180 mg.

Telfast 180

Telfast 180 to lek przeciwhistaminowy drugiej generacji, którego substancją czynną jest feksofenadyna. Jest stosowany w leczeniu różnych objawów alergicznych, takich jak sezonowy nieżyt nosa (katar sienny) oraz przewlekła pokrzywka idiopatyczna. Lek jest dostępny na receptę.

Telfast 30

Telfast 30 to lek przeciwhistaminowy drugiej generacji, który zawiera substancję czynną feksofenadyny chlorowodorek. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak katar sienny, oraz innych postaci tego stanu. Lek nie wywołuje senności. Telfast 30 jest dostępny na receptę.

Telfexo

Telfexo

Telfexo to lek przeciwhistaminowy o działaniu przeciwalergicznym. Substancją czynną w leku jest feksofenadyna. Lek jest dostępny na receptę. Telfexo jest wskazany do objawowego leczenia przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. W przypadku sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa zaleca się stosowanie tabletek Telfexo 120 mg.