Allegra

Allegra to lek przeciwhistaminowy drugiej generacji, który jest dostępny bez recepty. Substancją czynną preparatu jest feksofenadyna. Lek jest stosowany w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), takich jak: kichanie, swędzenie nosa, katar lub uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Allegra jest dostępna w postaci tabletek powlekanych.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Allegra zawiera feksofenadyny chlorowodorek, który jest lekiem przeciwhistaminowym.

Lek jest stosowany u dorosłych i u dzieci w wieku 12 lat i starszych w leczeniu objawów kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa), takich jak: kichanie, swędzenie nosa, katar lub uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu.

Skład

Substancją czynną leku jest feksofenadyny chlorowodorek.
Każda tabletka zawiera 120 mg feksofenadyny chlorowodorku.

Inne składniki leku to:
Skład rdzenia tabletki: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Skład otoczki: hypromeloza E-15, hypromeloza E-5, powidon, tytanu dwutlenek (E 171), krzemionka koloidalna bezwodna, makrogol 400, mieszanina tlenków żelaza (E 172).

Dawkowanie

Dla osób dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych

Zalecana dawka to 1 tabletka (120 mg) raz na dobę.

Tabletki należy przyjmować doustnie, przed posiłkiem, popijając wodą.

Jeśli objawy nie ustąpią po 5 dniach od rozpoczęcia stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala. Objawami przedawkowania leku są: zawroty głowy, senność, zmęczenie oraz suchość w jamie ustnej.

Jedzenie i picie (alkohol)

Tabletki należy przyjmować przed posiłkiem, popijając wodą

Ciąża i karmienie piersią

Leku nie stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Nie zaleca się stosowania leku Allegra w okresie karmienia piersią.

Ulotka Allegra

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Allegra (forum)

Stosujesz Allegra? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

1 komentarz do “Allegra”

  1. Szczerze nie polecam, z alergia zmagam sie juz od 4 lat i zawsze wszystkie leki dzialaly w miare ok bez jakichkolwiek skutkow ubocznych. Alegre biore od 3 dni i jest to szczerze najgorszy lek jaki kiedykolwiek bralam.
    Od 3 dni mam koszmary, budze sie w srodku nocy, ciezko mi jest spowrotem zasnac, a ja jestem osoba ktora nigdy z tym problemu nie miala.
    Wczoraj wystapily nudnosci po winie czego tez nigdy nie mam. Caly dzien jestem znuzona, zmeczona i nie mam na nic ochoty, pieka mnie oczy i mam zatkany nos. Nie polecam, zaluje bardzo ze dzisiaj go wzielam znowu bo czuje sie doslownie jak g**no. Zazwyczaj biore benadryl lub clarityn i te leki bardzo polecam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Allegra. Podziel się doświadczeniami na forum.