Konsultacja merytoryczna:

Allegra

Allegra

Allegra zawiera feksofenadyny chlorowodorek, który jest lekiem przeciwhistaminowym.

Lek jest stosowany u dorosłych i u dzieci w wieku 12 lat i starszych w leczeniu objawów kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa), takich jak: kichanie, swędzenie nosa, katar lub uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu.

Jaki jest skład Allegra, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest feksofenadyny chlorowodorek.
Każda tabletka zawiera 120 mg feksofenadyny chlorowodorku.

Inne składniki leku to:
Skład rdzenia tabletki: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Skład otoczki: hypromeloza E-15, hypromeloza E-5, powidon, tytanu dwutlenek (E 171), krzemionka koloidalna bezwodna, makrogol 400, mieszanina tlenków żelaza (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Allegra – jak stosować ten lek?

Dla osób dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych

Zalecana dawka to 1 tabletka (120 mg) raz na dobę.

Tabletki należy przyjmować doustnie, przed posiłkiem, popijając wodą.

Jeśli objawy nie ustąpią po 5 dniach od rozpoczęcia stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala. Objawami przedawkowania leku są: zawroty głowy, senność, zmęczenie oraz suchość w jamie ustnej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Allegra – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy przyjmować przed posiłkiem, popijając wodą

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Allegra w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku nie stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Nie zaleca się stosowania leku Allegra w okresie karmienia piersią.

Ulotka Allegra – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Allegra, 120 mg, tabletki powlekane (Fexofenadini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 181 razy

Rozmiar plku 127.07 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Allegra m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Allegra, 120 mg, tabletki powlekane (Fexofenadini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 123 razy

Rozmiar plku 136.58 KB

Cena - ile kosztuje Allegra?

Cena Allegra i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Allegra.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Allegra? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Allegra”

  1. Szczerze nie polecam, z alergia zmagam sie juz od 4 lat i zawsze wszystkie leki dzialaly w miare ok bez jakichkolwiek skutkow ubocznych. Alegre biore od 3 dni i jest to szczerze najgorszy lek jaki kiedykolwiek bralam.
    Od 3 dni mam koszmary, budze sie w srodku nocy, ciezko mi jest spowrotem zasnac, a ja jestem osoba ktora nigdy z tym problemu nie miala.
    Wczoraj wystapily nudnosci po winie czego tez nigdy nie mam. Caly dzien jestem znuzona, zmeczona i nie mam na nic ochoty, pieka mnie oczy i mam zatkany nos. Nie polecam, zaluje bardzo ze dzisiaj go wzielam znowu bo czuje sie doslownie jak g**no. Zazwyczaj biore benadryl lub clarityn i te leki bardzo polecam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eucerin Anti-age Hyaluron-Filler Urea krem na noc (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Anti-age Hyaluron-Filler Urea krem na noc (Opakowanie: 50 ml) to intensywnie nawilżający krem do twarzy na noc, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej.

Z wiekiem skóra traci swoje naturalne właściwości produkowania kwasu hialuronowego. Prowadzi to do powstawania zmarszczek, kurzych łapek oraz cieni pod oczami, które są najczęstszymi oznakami starzenia skó…

118.99 

Zastosowanie Bioaron D 400 j.m. krople (Opakowanie: 10 ml)Bioaron D 400 j.m. krople (Opakowanie: 10 ml) to suplement diety, który stosuje się w celu uzupełniania diety u niemowląt, dzieci i dorosłych w witaminę D. Może być stosowany już od dnia narodzin.

Preparat posiada postać kropli do łatwego podawania.Efekt działania Bioaron D 400 j.m. krople (Opakowanie: 10 ml)Bioaron D 400 j.m. krople (Opakowanie: 10 ml) zawiera…

13.66 

Zastosowanie Eucerin pH5 płyn do mycia dla skóry wrażliwej (Opakowanie: 400 ml)Eucerin pH5 płyn do mycia dla skóry wrażliwej (Opakowanie: 400 ml) to produkt myjący niezawierający mydła, przeznaczony do skóry wrażliwej i suchej. Zachowuje neutralne pH i równowagę fizjologiczną cery. Nadaje się do stosowania dla dzieci i niemowląt.
Efekt działania Eucerin pH5 płyn do mycia dla…

59.99 

Zastosowanie Eucerin Hyaluron-Filler krem wypełniający zmarszczki pod oczy (Opakowanie: 15 ml)Eucerin Hyaluron-Filler krem wypełniający zmarszczki pod oczy (Opakowanie: 15 ml) to wypełniający zmarszczki krem pod oczy, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu.

Produkt posiada kompleks składników aktywnych przeciwstarzeniowych, które wypełniają skórę wokół oczu i dzięki temu są w stanie wyraźnie zmniejszyć nawet głębokie zmarszczki…

100.09 

Zastosowanie Kukident Aktiv Plus Tabs tabletki do czyszczenia protez (Opakowanie: 33 szt.)Kukident Aktiv Plus Tabs tabletki do czyszczenia protez (Opakowanie: 33 szt.) to unikalna formuła zapewniające dokładne oczyszczenie protezy zębowej, usuwając 99,9% bakterii będących przyczyną nieświeżego oddechu. Efekt działania Kukident Aktiv Plus Tabs tabletki do czyszczenia protez (Opakowanie: 33 szt.)Kukident Aktiv Plus Tabs tabletki do czyszczenia protez (Opakowanie: 33 szt.) to specjalnie opracowane…

9.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief