Spis leków zawierających substancję: Kwas alendronowy

Adrovance

Adrovance to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie. Zawiera alendronian sodu i cholekalcyferol (witaminę D3). Alendronian sodu pomaga w zapobieganiu i leczeniu osteoporozy poprzez zahamowanie aktywności osteoklastów, komórek odpowiedzialnych za rozkład tkanki kostnej. Witamina D3 jest niezbędna dla prawidłowego wchłaniania wapnia i fosforu z diety, co jest kluczowe dla zdrowia kości.

Alenato

Lek Alenato zawiera substancję czynną o nazwie alendronian sodu. Jest to lek z grupy bisfosfonianów, stosowany w leczeniu chorób kości, takich jak osteoporoza. Alenato działa poprzez hamowanie procesów resorpcji kości, co prowadzi do zwiększenia ich masy i wytrzymałości.

Alendran 70

Alendran 70 to lek z grupy bisfosfonianów, który wpływa na mineralizację kości. Jest stosowany w leczeniu osteoporozy i innych chorób tkanki kostnej. Preparat zawiera substancję alendronian sodu, która zapobiega utracie masy kostnej i odbudowuje tę, która została utracona w wyniku postępowania choroby. Alendran 70 zmniejsza ryzyko wystąpienia złamań kręgów i szyjki kości udowej.

Alendrogen

Alendrogen to lek z grupy bisfosfonianów, stosowany w leczeniu chorób kości, takich jak osteoporoza. Preparat zawiera substancję czynną o nazwie alendronian sodu, która zapobiega utracie masy kostnej i odbudowuje tę, która została utracona w wyniku postępowania choroby. Alendrogen działa poprzez hamowanie procesów resorpcji kości, co prowadzi do zwiększenia ich masy i wytrzymałości.

Alendromax

Alendromax to lek z grupy bisfosfonianów, stosowany w leczeniu chorób kości, takich jak osteoporoza. Preparat zawiera substancję czynną o nazwie alendronian sodu, która zapobiega utracie masy kostnej i odbudowuje tę, która została utracona w wyniku postępowania choroby. Alendromax działa poprzez hamowanie procesów resorpcji kości, co prowadzi do zwiększenia ich masy i wytrzymałości.

Alendronat Aurobindo

Alendronat Aurobindo to lek stosowany w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie oraz u mężczyzn. Działa poprzez zwiększanie masy, gęstości i wytrzymałości kości, co pomaga w zapobieganiu złamaniom. Jest dostępny na receptę.

Alendronat Bluefish

Alendronat Bluefish to lek z grupy bisfosfonianów, który wpływa na mineralizację kości. Jest stosowany w leczeniu osteoporozy po menopauzie, co pozwala na odbudowę utraconej masy kostnej i zmniejsza ryzyko złamań kręgów i szyjki kości udowej. Lek jest dostępny na receptę.

Alendronat-ratiopharm 70

Alendronat-ratiopharm 70 to lek zawierający kwas alendronowy, który należy do grupy leków nazywanych bisfosfonianami. Jest stosowany w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, zmniejszając ryzyko złamań kręgów i szyjki kości udowej. Działa poprzez bezpośredni wpływ na kości, powodując ich wzmocnienie. Lek jest dostępny na receptę.

Alendronate Arrow

Alendronate Arrow to lek z grupy bisfosfonianów, stosowany w leczeniu chorób kości, takich jak osteoporoza. Preparat zawiera substancję czynną o nazwie alendronian sodu, która zapobiega utracie masy kostnej i odbudowuje tę, która została utracona w wyniku postępowania choroby. Alendronate Arrow działa poprzez hamowanie procesów resorpcji kości, co prowadzi do zwiększenia ich masy i wytrzymałości.

Alendronate Medana

Alendronate Medana to lek z grupy bisfosfonianów, stosowany w leczeniu chorób kości, takich jak osteoporoza. Preparat zawiera substancję czynną o nazwie alendronian sodu, która zapobiega utracie masy kostnej i odbudowuje tę, która została utracona w wyniku postępowania choroby. Alendronate Medana działa poprzez hamowanie procesów resorpcji kości, co prowadzi do zwiększenia ich masy i wytrzymałości.

Alendronatum 123ratio

Alendronatum 123ratio to lek, który oddziałuje na układ mięśniowo-szkieletowy, zwiększając masę, gęstość oraz wytrzymałość kości. Znalazł zastosowanie w leczeniu osteoporozy, głównie u kobiet po menopauzie, w celu zapobiegania złamaniom. Lek ten jest dostępny na receptę.

Alendronic acid + Cholecalciferol Accord

Lek Alendronic acid + Cholecalciferol Accord to lek w postaci tabletek, który zawiera dwie substancje czynne: kwas alendronowy (znany również jako alendronian) oraz cholekalcyferol, czyli witaminę D3. Jest wskazany do leczenia osteoporozy po menopauzie u kobiet z ryzykiem niedoboru witaminy D. Lek ten zmniejsza ryzyko złamań kręgów i szyjki kości udowej. Jest dostępny na receptę.

Alendronic acid + Colecalciferol Sandoz

Lek Alendronic acid + Colecalciferol Sandoz jest lekiem na receptę, który zawiera dwie substancje czynne – kwas alendronowy (często nazywany alendronianem) oraz cholekalcyferol (znany jako witamina D3). Alendronian należy do grupy niehormonalnych leków zwanych bisfosfonianami, które zapobiegają utracie masy kostnej u kobiet po menopauzie i wspomagają proces odbudowy tkanki kostnej. Witamina D jest niezbędna do właściwego wchłaniania wapnia i zapewnienia zdrowych kości. Lek jest wskazany w leczeniu osteoporozy po menopauzie u kobiet z ryzykiem niedoboru witaminy D, co zmniejsza ryzyko złamań kręgów i szyjki kości udowej.

Alendronic Acid Genoptim

Alendronic Acid Genoptim to lek, który zawiera substancję czynną – kwas alendronowy. Jest to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu osteoporozie. Działa poprzez zapobieganie utracie masy kostnej, co jest typowe dla kobiet po menopauzie, mężczyzn oraz pacjentów przyjmujących glikokortykosteroidy. Lek ten zmniejsza ryzyko złamań kręgosłupa i kości udowej.

Fosamax 70

Fosamax 70 to lek stosowany w leczeniu osteoporozy. Jego głównym składnikiem jest alendronian sodowy, który jest bisfosfonianem hamującym resorpcję kości przez osteoklasty. Fosamax 70 jest zwykle stosowany u pacjentów z osteoporozą, aby zapobiec złamaniom kości, zwłaszcza u kobiet po menopauzie i u osób otrzymujących glikokortykosteroidy. Nie jestem w stanie potwierdzić, czy Fosamax 70 jest dostępny na receptę na podstawie dostępnych informacji.

Fosavance

Fosavance to lek stosowany w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, które są narażone na ryzyko złamań. Lek zawiera dwie substancje czynne: alendronian sodu i cholekalcyferol (witamina D3). Alendronian sodu pomaga w zapobieganiu utracie masy kostnej, a cholekalcyferol pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu witaminy D3 w organizmie. Fosavance jest dostępny na receptę.

Ostemax 70 comfort

Ostemax 70 Comfort

Ostemax 70 comfort to lek zawierający kwas alendronowy (alendronian), który należy do grupy bisfosfonianów. Jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu osteoporozie, chorobie charakteryzującej się postępującym zmniejszaniem się masy prawidłowej tkanki kostnej, co powoduje osłabienie wytrzymałości szkieletu. Wskazany jest do stosowania u kobiet po menopauzie w celu zmniejszenia ryzyka złamań, w tym złamań kompresyjnych trzonów kręgów i szyjki kości udowej, oraz u mężczyzn w celu zapobiegania złamaniom kręgów i szyjki kości udowej. Jest dostępny na receptę.

Ostenil

Ostenil to lek na receptę, który zawiera kwas alendronowy. Jest to substancja z grupy aminobisfosfonianów, które silnie hamują proces wchłaniania tkanki kostnej przez osteoklasty (komórki kościogubne). Efektem działania jest stopniowy przyrost masy kostnej i zmniejszenie ryzyka złamań kości. Ostenil jest wskazany do stosowania w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie i mężczyzn.

Ostenil 70

Ostenil 70 to lek na receptę, który zawiera jako substancję czynną kwas alendronowy. Jest to aminobisfosfonian, który silnie hamuje proces wchłaniania tkanki kostnej przez osteoklasty (komórki kościogubne). Efektem działania jest stopniowy przyrost masy kostnej i zmniejszenie ryzyka złamań kości. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie osteoporozy u kobiet po menopauzie oraz mężczyzn, w celu zmniejszenia ryzyka złamań kręgów i szyjki kości udowej.

Sedron

Sedron to lek z grupy bisfosfonianów, który zawiera substancję czynną zwaną kwasem alendronowym. Jest przeznaczony dla kobiet po menopauzie, cierpiących na osteoporozę. Lek ten działa poprzez hamowanie resorpcji kości osteoklastycznej, nie wpływając bezpośrednio na proces ich tworzenia. Sedron jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Sedronu jest leczenie osteoporozy u dorosłych kobiet po menopauzie w celu zmniejszenia ryzyka złamań kręgów i szyjki kości udowej.

Vantavo

Vantavo to lek stosowany w leczeniu chorób skóry, takich jak łuszczyca. Składa się z trzech aktywnych składników: etofenamatu, pantenolu i lewotyroksyny. Etofenamat działa przeciwbólowo, pantenol łagodzi stany zapalne skóry i pobudza regenerację komórek naskórka, a lewotyroksyna jest hormonem tarczycy. Lek jest dostępny na receptę.