ALENDRONATE ARROW

KATEGORIA:
LEKI STOSOWANE W LECZENIU CHORÓB UKŁADU KOSTNEGO

SUBSTANCJA CZYNNA:

ALENDRONATE ARROW - INFORMACJE I OPINIE O LEKU

Na tej stronie znajdują się informacje, dzięki którym dowiecie się Państwo, jakie są zalecenia do stosowania leku ALENDRONATE ARROW, jak wygląda jego dawkowanie, a także jakie są bezwzględne przeciwwskazania do jego przyjmowania. Ponadto można tu znaleźć takie dane, jak:

  • zastosowanie,
  • skład leku (substancje czynne i pomocnicze),
  • informacje na temat interakcji z innymi produktami leczniczymi,
  • wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią,
  • opinie pacjentów.

Z myślą o osobach, które chcą więcej dowiedzieć się na temat stosowania leku ALENDRONATE ARROW została przygotowana ulotka w formacie PDF, która zawiera dodatkowe informacje, których nie zamieściliśmy w serwisie (w tym między innymi zawartość opakowania, sposób przechowywania produktu, wskazówki o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn). Poza ulotką dla pacjentów w naszej bazie znajduje się dokładna charakterystyka produktu leczniczego (CHPL), stanowiąca dokument przeznaczony wyłącznie dla personelu medycznego oraz pracowników aptek (lekarze, pielęgniarki, farmaceuci).

Na końcu zamieściliśmy listę z zamiennikami, czyli preparatami powiązanymi według substancji czynnej oraz możliwość sprawdzenia, jaka jest cena leku, jak wygląda jego refundacja, a także zweryfikowania, która apteka posiada go w swoim asortymencie.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ALENDRONATE ARROW? – OPIS I WSKAZANIA

Kwas alendronowy należy do grupy niehormonalnych leków zwanych bisfosfonianami, które zapobiegają utracie masy kostnej z organizmu.

Kwas alendronowy stosowany jest w leczeniu choroby określanej jako osteoporoza (łamliwość kości). Choroba ta często występuje u kobiet po menopauzie. Im wcześniej u kobiety występuje menopauza, tym większe jest ryzyko wystąpienia osteoporozy.

Stosowanie glikokortykosteroidów (takich jak prednizolon) może wywołać utratę masy kostnej i osteoporozę u kobiet po menopauzie.

Osteoporoza może wystąpić u mężczyzn z powodu licznych przyczyn włączając w to wiek i (lub) małe stężenie męskiego hormonu, testosteronu.

Nieleczona osteoporoza może prowadzić do zmniejszenia grubości kości i ich osłabienia, a w rezultacie do występowania złamań, zazwyczaj szyjki kości udowej, kręgosłupa i nadgarstka. Złamania u osób chorujących na osteoporozę występują łatwo, nawet podczas codziennych czynności, takich jak podnoszenie ciężkich przedmiotów lub niewielkich urazów bądź upadków.

Kwas alendronowy zabezpiecza przed utratą masy kostnej i odbudowuje tę, która została utracona w wyniku osteoporozy, zmniejszając w ten sposób ryzyko wystąpienia złamań kręgosłupa i szyjki kości udowej.

SKŁAD ALENDRONATE ARROW, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku Alendronate Arrow jest kwas alendronowy (w postaci sodu alendronianu trójwodnego).

Innymi składnikami leku są: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ALENDRONATE ARROW? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zwykle stosowana dawka leku Alendronate Arrow to jedna tabletka raz na dobę (10 mg) lub raz na tydzień (70 mg).

Następujące zalecenia są szczególnie istotne dla zapewnienia skuteczności leku i zmniejszenia
prawdopodobnego podrażnienia (gardła i przełyku):

– Lek Alendronate Arrow należy przyjmować na czczo, zaraz po wstaniu z łóżka rano, popijając szklanką zwykłej wody (nie mniej niż 200 ml), co najmniej na 30 minut przed spożyciem pierwszego pokarmu, napoju lub przyjęciem innych leków. Jest szczególnie istotne stosowanie do popicia zwykłej wody. Nie należy stosować do popicia herbaty, kawy, wody mineralnej lub soków.
– Tabletkę należy połknąć w całości. Tabletek nie wolno rozgryzać, ssać lub trzymać w ustach do
rozpuszczenia.
– Po przyjęciu leku Alendronate Arrow należy odczekać co najmniej 30 minut przed spożyciem pierwszego posiłku, napoju lub przyjęciem innych leków (włączając suplementy wapnia, witaminy, środki zobojętniające stosowane w niestrawności).
– Po zażyciu leku Alendronate Arrow nie należy kłaść się ale należy pozostać w pozycji pionowej (siedząc, stojąc lub chodząc) przez co najmniej 30 minut po przyjęciu tabletki. Pacjenci nie powinni kłaść się do czasu przyjęcia pierwszego posiłku w danym dniu.
– Tabletki nie należy przyjmować przed położeniem się spać lub rano, przed wstaniem z łóżka.
– W przypadku trudności i (lub) bólu podczas połykania tabletki, bólu za mostkiem lub wystąpienia bądź nasilenia zgagi należy przerwać przyjmowanie leku Alendronate Arrow i skontaktować się z lekarzem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ALENDRONATE ARROW, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania większej dawki leku Alendronate Arrow niż zalecana, może wystąpićrozstrój żołądka, zgaga, zapalenie gardła i przełyku lub żołądka, skurcze mięśni i żołądka, skurcze, osłabienie i napad drgawkowy.

Należy wypić pełną szklankę mleka i skontaktować się z najbliższym lekarzem lub z oddziałem pomocy doraźnej szpitala. Nie należy doszukiwać się przyczyn złego samopoczucia (powodować wymiotów) i kłaść się.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletki muszą być przyjmowane na pusty żołądek, ponieważ pokarm i napoje mogą znacznie zmniejszyć skuteczność leku. Dlatego tabletki należy przyjmować popijając pełną szklanką zwykłej wody co najmniej 30 minut przed spożyciem jakiegokolwiek posiłku lub napoju.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ALENDRONATE ARROW W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Leku Alendronate Arrow nie stosować u kobiet w ciąży, w przypadku podejrzenia ciąży lub karmienia piersią.

ULOTKA LEKU ALENDRONATE ARROW – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ALENDRONATE ARROW CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ALENDRONATE ARROW CENA, REFUNDACJA

ALENDRONATE ARROW OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here