Spis leków zawierających substancję: Fenspiryd

Elofen

Elofen to lek dostępny bez recepty, który ma postać syropu. Substancją czynną leku jest fenspiryd, który działa przeciwzapalnie i rozkurczająco na oskrzela. Elofen zmniejsza obrzęk błony śluzowej dróg oddechowych, nadmierne wydzielanie i skurcz oskrzeli. Stosowany jest w łagodzeniu kaszlu i ułatwianiu odksztuszania w chorobach zapalnych płuc i oskrzeli.

Eurefin

Eurefin to lek w postaci syropu, który zawiera substancję czynną fenspiryd. Wykazuje działanie przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. Jest stosowany w chorobach zapalnych oskrzeli i płuc. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazany jest do stosowania w objawowym leczeniu kaszlu i odkrztuszania podczas trwania chorób zapalnych oskrzeli i płuc. Leczenie nie powinno opóźniać rozpoczęcia antybiotykoterapii, jeśli jest taka potrzeba.

Eurespal

Eurespal to lek, który był stosowany w stanach zapalnych górnych i dolnych dróg oddechowych. Substancje zawarte w nim miały właściwości rozkurczające oskrzela. Był również stosowany pomocniczo przy stanach zapalnych ucha środkowego. Lek ten był dostępny na receptę. 22 sierpnia 2019 roku, Eurespal został wycofany z obrotu.

Fenspogal

Fenspogal to lek w formie syropu, który zawiera substancję czynną – chlorowodorek fenspirydu. Ta substancja wykazuje działanie przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. Fenspogal jest stosowany w leczeniu objawowym (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc1. Leczenie to nie może opóźniać rozpoczęcia leczenia antybiotykami, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Fosidal o smaku malinowym

Fosidal o smaku malinowym

Fosidal o smaku malinowym to syrop, który zawiera substancję czynną fenspirydu chlorowodorek. Ten lek ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. Stosowany jest w celu zmniejszenia objawów kaszlu i odkrztuszania wydzieliny towarzyszących chorobom zapalnym płuc i oskrzeli. Fosidal jest dostępny bez recepty i przeznaczony do stosowania u dorosłych oraz u dzieci w wieku powyżej 2 lat.

Fosidal o smaku pomarańczowym

Fosidal o smaku pomarańczowym

Fosidal o smaku pomarańczowym to lek dostępny bez recepty, który zawiera fenspirydu chlorowodorek. Substancja ta wykazuje działanie przeciwzapalne oraz rozkurczające oskrzela. Lek jest stosowany w leczeniu objawowym, takim jak kaszel i odkrztuszanie, w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc. Produkt dostępny jest w formie syropu.

Fosidal PPH

Fosidal PPH to lek doustny, który wykazuje właściwości przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela. Jego działanie wynika z zawartości chlorowodorku fenspirydu, antagonisty receptorów histaminowych H1. Lek jest zalecany w leczeniu objawowym dolegliwości związanych z chorobami zapalnymi oskrzeli i płuc. Fosidal PPH jest dostępny na receptę.

Pulneo

Pulneo to lek dostępny w postaci syropu i kropli doustnych, który zawiera substancję czynną fenspiryd. Ma ona właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. Lek Pulneo jest wskazany do objawowego leczenia kaszlu występującego w zapaleniach płuc lub oskrzeli. Jest dostępny bez recepty, ale zaleca się konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania.

Pulneo o smaku coli

Pulneo o smaku coli to lek o działaniu przeciwkaszlowym. Jest polecany do leczenia objawów chorób oskrzeli i płuc, zwłaszcza kaszlu oraz wspomagająco odkrztuszanie. Przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 2. roku życia. Produkt jest dostępny bez recepty. Składnikiem aktywnym jest chlorowodorek fenspirydu.

Pyrosal

Pyrosal

Pyrosal to lek stosowany doustnie, który działa przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Zawiera wyciągi z liści podbiału, kwiatów czarnego bzu oraz kory wierzby. Jest zalecany jako środek pomocniczy w stanach podgorączkowych i zapalnych górnych dróg oddechowych. Może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci od 3. roku życia. Produkt jest dostępny bez recepty.