FOSIDAL PPH

CO TO JEST I JAK DZIAŁA FOSIDAL PPH? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Fosidal PPH zawiera fenspiryd, który ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela.

Fenspiryd zmniejsza obrzęk błony śluzowej dróg oddechowych, normalizuje nadmierne wytwarzanie wydzieliny oraz zmniejsza skurcz oskrzeli, powodując znaczną poprawę oddychania.

Wskazania do stosowania:
• pomocniczo w leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń dróg oddechowych,
• pomocniczo w zapaleniu ucha środkowego.

SKŁAD FOSIDAL PPH, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

• Substancją czynną leku jest fenspirydu chlorowodorek. Każda tabletka powlekana zawiera 80 mg fenspirydu chlorowodorku.

• Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki – wapnia wodorofosforan, hypromeloza (72 750 – 138 800 cp), powidon K 30, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian;
Otoczka tabletki – hypromeloza 6 cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400.

JAKIE JEST DAWKOWANIE FOSIDAL PPH? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Do stosowania tylko u dorosłych: 1 tabletka dwa do trzech razy na dobę.
Tabletki należy połykać w całości, na początku posiłku, popijając niewielką ilością wody. Czasami w kale można zaobserwować pozostałości tabletki – są to substancje pomocnicze. Nie zmienia to w najmniejszym stopniu skuteczności leku i nie wymaga jego odstawienia.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI FOSIDAL PPH, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Fosidal PPH należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym.

Objawami przedawkowania mogą być: senność lub pobudzenie, nudności, wymioty, przyspieszenie czynności serca. Leczenie zatrucia polega na wykonaniu płukania żołądka i monitorowaniu czynności serca.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ FOSIDAL PPH W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Fosidal PPH u kobiet w ciąży.

Nie wiadomo, czy fenspiryd przenika do mleka matki. Z tego względu nie zaleca się stosowania leku u kobiet karmiących piersią

ULOTKA LEKU FOSIDAL PPH – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – FOSIDAL PPH CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - FOSIDAL PPH CENA, REFUNDACJA

FOSIDAL PPH OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here