ESTRADERM MX

KATEGORIA:
LEKI DLA KOBIET

SUBSTANCJA CZYNNA:

ESTRADERM MX - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ESTRADERM MX. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ESTRADERM MX w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ESTRADERM MX? – OPIS I WSKAZANIA

Co to jest lek ESTRADERM MX
Lek ESTRADERM MX zawierający estradiol (hormon należący do estrogenów) jest to system transdermalny w postaci plastra, do stosowania na skórę.

W jakim celu stosuje się lek ESTRADERM MX
ESTRADERM MX jest lekiem stosowanym w ramach hormonalnej terapii zastępczej (HTZ), w podanych niżej sytuacjach.

Łagodzenie objawów menopauzy: Lek ESTRADERM MX jest stosowany w celu złagodzenia ewentualnego dyskomfortu odczuwanego podczas i po menopauzie. Menopauza to naturalny stan występujący u wszystkich kobiet, zazwyczaj w wieku od 45 do 55 lat. Występuje on również u młodszych kobiet po chirurgicznym usunięciu jajników. Po menopauzie organizm kobiety wytwarza dużo mniej estrogenów niż we wcześniejszym okresie życia. Może to powodować nieprzyjemne objawy, takie jak uczucie gorąca na twarzy, szyi i klatce piersiowej, uderzenia gorąca (nagłe fale ciepła i potów na całym ciele), problemy ze snem, drażliwość i depresja. Niektóre kobiety mają również trudności z kontrolą oddawania moczu lub odczuwają suchość pochwy, co może być przyczyną dyskomfortu podczas stosunków płciowych. Podanie estrogenów może zmniejszać lub eliminować te objawy.

Profilaktyka osteoporozy: Lek ESTRADERM MX jest również stosowany w zapobieganiu przyspieszonej utracie masy kostnej. Po ukończeniu 40 lat, a zwłaszcza po menopauzie, u niektórych kobiet rozwija się osteoporoza. Ryzyko wystąpienia osteoporozy wzrasta w sytuacji braku estrogenów. Przyjmowanie estrogenów po menopauzie spowalnia utratę tkanki kostnej i może pomoc w zapobieganiu osteoporozie.

Lekarz omowi z Panią korzyści i ryzyko związane z leczeniem lekiem ESTRADERM MX oraz inne możliwości leczenia.

W razie jakichkolwiek pytań o przyczynę przepisania Pani tego leku, należy zwrócić się do lekarza prowadzącego.

Jak działa lek ESTRADERM MX
Po nalepieniu plastra ESTRADERM MX na skórę, uwalniane są z niego małe ilości estradiolu, które przenikają przez skórę i dostają się bezpośrednio do krwiobiegu. Estradiol jest identyczny, jak hormon naturalnie wytwarzany przez jajniki w okresie przed menopauzą.

Badania kontrolne podczas leczenia lekiem ESTRADERM MX
• Lekarz przeprowadzi u Pani badanie piersi i badanie ginekologiczne. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka podejrzewa jakieś nieprawidłowości.
• Jeśli wystąpi krwawienie lub jeśli początkowe krwawienie bądź plamienie nie ustanie po kilku miesiącach leczenia, należy powiedzieć o tym lekarzowi, aby w razie konieczności dokonał ponownej oceny zasadności leczenia.
• Należy dużo wcześniej zgłosić lekarzowi konieczność planowanego pobytu w szpitalu lub operacji. Jeśli pacjentka zostanie przyjęta do szpitala w trybie nagłym, należy powiedzieć lekarzowi izby przyjęć o stosowaniu leku ESTRADERM MX. Nie należy wznawiać leczenia lekiem ESTRADERM MX zanim pacjentka nie odzyska pełnej sprawności poruszania się.

Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty z wszelkimi dalszymi pytaniami.

SKŁAD ESTRADERM MX, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest półwodzian estradiolu.

Pozostałe składniki to: izopropylu palmitynian, Durotak 326-1753.
• Zewnętrzna warstwa ochronna składa się z poliestrowej folii laminowanej wykonanej z kopolimeru etylenu i octanu winylu.
• Warstwa zabezpieczająca (którą należy zdjąć przed nalepieniem plastra na skórę) to powłoka poliestrowa pokryta silikonem.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ESTRADERM MX? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do
lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki ani przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Dokładny sposób dawkowania zawarty jest w poniższej ulotce lub charakterystyce

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ESTRADERM MX, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Ze względu na drogę podania leku ESTRADERM MX, przedawkowanie jest mało prawdopodobne.

Jeśli jednak dojdzie do przedawkowania, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ESTRADERM MX W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie należy stosować leku ESTRADERM MX, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciąże.

Stosowanie leku ESTRADERM MX podczas ciąży może spowodować wady wrodzone u nienarodzonego dziecka. Lek ESTRADERM MX nie jest środkiem antykoncepcyjnym i nie zapobiega ciąży.

Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku ESTRADERM MX.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy zwrócić się o poradę do lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU ESTRADERM MX – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ESTRADERM MX CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ESTRADERM MX CENA, REFUNDACJA

ESTRADERM MX OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here