Konsultacja merytoryczna:

Xamiol

Xamiol jest lekiem do miejscowego stosowania w leczeniu łuszczycy owłosionej skóry głowy. Łuszczyca występuje wtedy, gdy komórki skóry są wytwarzane zbyt szybko. Powoduje to zaczerwienienie, łuszczenie i zgrubienie skóry.

Xamiol zawiera kalcypotriol i betametazon. Kalcypotriol pomaga przywrócić prawidłowe tempo wzrostu komórek skóry, a betametazon działa przeciwzapalnie.

Jaki jest skład Xamiol, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są kalcypotriol i betametazon. 1 g żelu zawiera 50 mikrogramów (μg) kalcypotriolu w postaci kalcypotriolu jednowodnego oraz 0,5 mg betametazonu w postaci betametazonu dipropionianu.

Inne składniki leku to: – parafina ciekła – glikolu polipropylenowego-15-eter stearylowy – olej rycynowy (uwodorniony) – butylohydroksytoluen – all-rac-α-tokoferol

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Xamiol – jak stosować ten lek?

Lek Xamiol należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek stosuje się na skórę. Lek należy stosować wyłącznie na owłosioną skórę głowy.

Nie zaleca się stosowania leku Xamiol u dzieci i młodzieży w wieku do lat 18. Lekiem Xamiol można leczyć wszystkie miejsca na skórze owłosionej głowy objęte łuszczycą. Niemniej jednak w przypadku równoczesnego stosowania produktów zawierających kalcypotriol w związku z leczeniem łuszczycy ciała, nie wolno przekroczyć całkowitej dawki kalcypotriolu 15 g na dobę lub 100 g tygodniowo, a leczony obszar skóry nie może być większy niż 30% całkowitej powierzchni ciała.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania dawki powyżej 15 g na dobę lub 100 g tygodniowo należy skontaktować się z lekarzem. Przedłużone stosowanie leku Xamiol w zbyt dużej dawce może spowodować zaburzenia stężenia wapnia we krwi, które zwykle ustępuje po przerwaniu leczenia. Lekarz może zlecić wykonanie badań krwi, aby sprawdzić, czy zastosowanie większej niż zalecana dawka żelu nie spowodowało zaburzenia stężenia wapnia we krwi. Przedłużone stosowanie leku Xamiol w dużej dawce może również spowodować zaburzenia czynności nadnerczy (nadnercza to gruczoły znajdujące się obok nerek i wytwarzajace hormony).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Xamiol – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Xamiol z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Xamiol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować leku Xamiol w okresie ciąży (lub w przypadku podejrzenia ciąży) lub w okresie karmienia piersią, jeżeli nie zostało to najpierw uzgodnione z lekarzem.

Ulotka Xamiol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Xamiol (Calcipotriolum + Bethametasonum)  (50 mikrogramów + 0,5 mg)/g, żel

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 42 razy

Rozmiar plku 59.50 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Xamiol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Xamiol (Calcipotriolum + Bethametasonum)  (50 mikrogramów + 0,5 mg)/g, żel

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 127 razy

Rozmiar plku 136.67 KB

Cena - ile kosztuje Xamiol?

Cena Xamiol i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Xamiol.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Xamiol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Alantan Dermoline krem lekki (Opakowanie: 50 g)Alantan Dermoline krem lekki (Opakowanie: 50 g) to delikatny krem nawilżający i przynoszący ulgę przy skórze wysuszonej zabiegami kosmetycznymi lub nadmiernym opalaniem.

Produkt posiada działanie łagodzące podrażnienia, uelastyczniające i wspierające regenerację tkanki.Efekt działania Alantan Dermoline krem lekki (Opakowanie: 50 g)Alantan Dermoline krem lekki (Opakowanie: 50 g) zawiera pantenol o silnym działaniu łagodzącym…

Zastosowanie Zioła szwedzkie Marii Treben (Opakowanie: 90.2 g)Zioła szwedzkie Marii Treben to oryginalna mieszanka 11 ziół, którą zaleca się stosować o każdej porze roku.

Szwedzkie zioła Marii Treben stanowią skuteczną mieszankę ziół przeznaczoną do spożywania na konkretne dolegliwości. Uzupełniają deficyt substancji gorzkich, których obecnie pozbawiona jest w dużej mierze żywność, a które przyczyniają się w naturalny sposób do spalania…

Zastosowanie 4 Flex na stawy proszek (Opakowanie: 30 )4 Flex na stawy proszek (Opakowanie: 30 ) to suplement diety z hydrolizatem kolagenu, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie kości i stawów. Wspomaga utrzymanie masy mięśniowej oraz regeneruje uszkodzenia tkanek chrzęstnych.

Efekt działania 4 Flex na stawy proszek (Opakowanie: 30 )Preparat zawiera łatwo przyswajalny kolagen, który jest wyjątkowym białkiem – chroni większość narządów wewnętrznych oraz opóźnia…

Zastosowanie Calpol 6 Plus zawiesina doustna dla dzieci (Opakowanie: 100 ml)Calpol 6 Plus zawiesina doustna dla dzieci (Opakowanie: 100 ml) to lek w formie zawiesiny doustnej przeznaczony dla dzieci od 6. roku życia i osób dorosłych o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Stosowanie leku może przynieść ulgę przy małym lub średnim nasileniu bólu.

Przyjmowanie leku wskazane jest osobom doświadczającym problemów z bólem gł…

Zastosowanie Dermasel sól do kąpieli z Morza Martwego z olejkiem lawendowym (Opakowanie: 1 op.)Harmonijne połączenie naturalnych minerałów z Morza Martwego oraz aromatycznych olejków lawendy, sprawi iż kąpiel po stresującym i pełnym napięcia oraz zgiełku dniu, przyniesie wyczekiwane ukojenie. Chwila relaksu i odpoczynku podczas kąpieli, dzięki aromatowi lawendy, będzie idealnym zakończeniem dnia.Skład1 opakowanie zawiera:
400g…