Substancja: Diosmina
(opis substancji oraz lista leków)Diosmina – lek działający ochronnie na układ krwionośny. Działanie diosminy polega na zwiększaniu napięcia żylnego i elastyczności naczyń żylnych, dzięki czemu zmniejsza się zastój żylny w kończynach dolnych i poprawia się przepływ krwi. Ponadto diosmina wykazuje działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Wskazaniem do jej stosowania jest leczenie objawów takich jak ciężkość nóg, ból nóg, skurcze nóg oraz innych objawów związanych z przewlekłą niewydolnością krążenia, a także leczenie wspomagające żylaków odbytu.

Diosmina występuje w postaci tabletek, w dawce od 500 mg do 1000 mg. Dawkowanie i czas trwania terapii dostosowuje się do występujących objawów. Leczenie diosminą warto wspomóc odpowiednim trybem życia, czyli utrzymaniem odpowiedniej masy ciała, unikaniem przebywania w pozycji stojącej przez długi czas, noszeniem specjalistycznych pończoch oraz unikaniem ekspozycji słonecznej.    

Możliwe działania niepożądane: występują rzadko i przeważnie mają charakter łagodny. Mogą wystąpić: ból głowy, zawroty głowy, gorsze samopoczucie, ból brzucha, niestrawność, wymioty, biegunka, wysypka, pokrzywka, świąd.

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zachęcamy także do zakupów na BL Market

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik

Zachęcamy także do zakupów na BL Market