Konsultacja merytoryczna:

Onbrez Breezhaler

Co to jest lek Onbrez Breezhaler
Lek Onbrez Breezhaler zawiera substancję czynną – indakaterol, która należy do grupy leków rozszerzających oskrzela. Inhalacja tego leku rozluźnia mięśnie w ścianie drobnych dróg oddechowych w płucach. Umożliwia to otwarcie dróg oddechowych i ułatwia przepływ powietrza.

W jakim celu stosuje się lek Onbrez Breezhaler
Lek Onbrez Breezhaler jest stosowany w celu ułatwienia oddychania u dorosłych pacjentów, którzy mają trudności w oddychaniu spowodowane chorobą płuc, zwaną przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). W POChP mięśnie wokół dróg oddechowych obkurczają się utrudniając oddychanie.

Stosowanie tego leku rozluźnia mięśnie w płucach i ułatwia dostawanie się do płuc i wydostawanie się powietrza z płuc.

Jaki jest skład Onbrez Breezhaler, jakie substancje zawiera?

– Każda kapsułka leku Onbrez Breezhaler 150 mikrogramów zawiera 150 mikrogramów indakaterolu w postaci indakaterolu maleinianu. Pozostałe składniki to: laktoza i kapsułka z żelatyny.

– Każda kapsułka leku Onbrez Breezhaler 300 mikrogramów zawiera 300 mikrogramów indakaterolu w postaci indakaterolu maleinianu. Pozostałe składniki to: laktoza i kapsułka z żelatyny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Onbrez Breezhaler – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jaką dawkę leku Onbrez Breezhaler stosować
– Zazwyczaj stosowana dawka to inhalacja zawartości jednej kapsułki wykonywana każdego dnia. W zależności od stanu zdrowia pacjenta i odpowiedzi na leczenie lekarz może zalecić stosowanie kapsułki zawierającej 150 mikrogramów lub kapsułki zawierającej 300 mikrogramów. Nie należy stosować dawki większej niż zalecona przez lekarza.
– Należy używać inhalatora o tej samej porze każdego dnia, działanie leku utrzymuje się przez 24 godziny. Zapewnia to zawsze wystarczającą ilość leku w organizmie pacjenta, aby ułatwić oddychanie w ciągu dnia i nocy. Ponadto pozwala to na pamiętanie o stosowaniu leku.

Jak stosować lek Onbrez Breezhaler
– W opakowaniu znajduje się inhalator i kapsułki (w blistrach) zawierające lek w postaci proszku do inhalacji. Inhalator Onbrez Breezhaler pozwala na inhalację leku zawartego w kapsułce.
– Kapsułki należy stosować jedynie z inhalatorem dostarczonym w danym opakowaniu (inhalator Onbrez Breezhaler). Kapsułki należy przechowywać w blistrach aż do momentu ich użycia.
– Jeśli pacjent rozpoczyna nowe opakowanie powinien skorzystać z nowego inhalatora Onbrez Breezhaler dostarczonego w opakowaniu.
– Każdy inhalator należy wyrzucić po 30 dniach stosowania.
– Nie połykać kapsułek.
– W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących stosowania inhalatora, należy przeczytać instrukcję zamieszczoną na końcu poniższej ulotki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent zainhalował zbyt dużą ilość leku Onbrez Breezhaler lub kapsułki zostały zastosowane przez inną osobę, należy natychmiast powiadomić lekarza lub zgłosić się do oddziału ratunkowego najblższego szpitala, gdyż może być potrzebna pomoc medyczna. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku Onbrez Breezhaler. U pacjenta może wystąpić szybsze niż zazwyczaj bicie serca, ból głowy, senność, nudności lub wymioty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Onbrez Breezhaler – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Onbrez Breezhaler w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Onbrez Breezhaler, chyba że lekarz zadecyduje inaczej.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Onbrez Breezhaler – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ONBREZ BREEZHALER, 150 mikrogramów; 300 mikrogramów, proszek do inhalacji w kapsułkach twardych (Indakaterol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 521.94 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Onbrez Breezhaler m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ONBREZ BREEZHALER, 150 mikrogramów; 300 mikrogramów, proszek do inhalacji w kapsułkach twardych (Indakaterol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 586.42 KB

Cena - ile kosztuje Onbrez Breezhaler?

Cena Onbrez Breezhaler i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Onbrez Breezhaler.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Onbrez Breezhaler? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Flint plaster w sprayu (Opakowanie: 50 ml)Flint plaster w sprayu (Opakowanie: 50 ml) to nowoczesna, ochronna formuła plastra, który po rozpyleniu tworzy cienką warstwę na skórze, zabezpieczając tym samym ranę. Składnik aktywny działa kojąco i przeciwzapalnie. Ponadto absorbuje z uszkodzonego miejsca krew, tworząc przyjemną, chłodzącą warstwę żelową, która przyspiesza proces gojenia. Zawarte w produkcie substancje ziołowe – aloes, olejek…

Jodyna 3% (Opakowanie: 20 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Ostropest Plamisty forte (Opakowanie: 60 )Ostropest Plamisty forte (Opakowanie: 60 ) jest suplementem diety dostarczającym do wyciąg z ostropestu plamistego w wygodnej do spożywania formie tabletek. Preparat może wpłynąć pozytywnie na sprawność wątroby.
Produkt przeznaczony jest do spożywania przez osoby borykające się z osłabioną sprawnością wątroby w wyniku oddziaływania substancji toksycznych na wątrobę.
Preparat może być polecany takż…

Zastosowanie BIOLIQ PRO Intensywne serum nawilżające (Opakowanie: 30 ml)BIOLIQ PRO Intensywne serum nawilżające (Opakowanie: 30 ml) to kosmetyk dla skóry wymagającej szczególnie silnego nawilżenia. Jego składniki dogłębnie wnikają w skórę, stymulując jej procesy regeneracyjne oraz działając antyoksydacyjnie. Dzięki technologii powolnego uwalniania mikrocząsteczek, efekt nawilżenia jest trwały i następuje w miejscu, w któ…

Zastosowanie Nurofen Forte tabletki powlekane (Opakowanie: 12 )Nurofen Forte tabletki powlekane (Opakowanie: 12 ) jest lekiem przeznaczonym do stosowania w następujących przypadkach:
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, np. migrena, bóle okolicy krzyżowej, bóle zębów, np. po ekstrakcji zębów, nerwobóle, bóle mięśni i stawów, bolesne miesiączkowanie,
- gorączka…