Konsultacja merytoryczna:

Oslif Breezhaler

Lek Oslif Breezhaler zawiera substancję czynną – indakaterol, która należy do grupy leków rozszerzających oskrzela. Inhalacja tego leku rozluźnia mięśnie w ścianie drobnych dróg oddechowych w płucach. Umożliwia to otwarcie dróg oddechowych i ułatwia przepływ powietrza.

Lek Oslif Breezhaler jest stosowany w celu ułatwienia oddychania u dorosłych pacjentów, którzy mają trudności w oddychaniu spowodowane chorobą płuc, zwaną przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). W POChP mięśnie wokół dróg oddechowych obkurczają się utrudniając oddychanie.

Stosowanie tego leku rozluźnia mięśnie w płucach i ułatwia dostawanie się do płuc i wydostawanie się powietrza z płuc.

Jaki jest skład Oslif Breezhaler, jakie substancje zawiera?

Każda kapsułka leku Oslif Breezhaler 150 mikrogramów zawiera 150 mikrogramów indakaterolu w postaci indakaterolu maleinianu. Pozostałe składniki to: laktoza i kapsułka z żelatyny.

Każda kapsułka leku Oslif Breezhaler 300 mikrogramów zawiera 300 mikrogramów indakaterolu w postaci indakaterolu maleinianu. Pozostałe składniki to: laktoza i kapsułka z żelatyny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Oslif Breezhaler – jak stosować ten lek?

Jaką dawkę leku
– Zazwyczaj stosowana dawka to inhalacja zawartości jednej kapsułki wykonywana każdego dnia. W zależności od stanu zdrowia pacjenta i odpowiedzi na leczenie lekarz może zalecić stosowanie kapsułki zawierającej 150 mikrogramów lub kapsułki zawierającej 300 mikrogramów. Nie należy stosować dawki większej niż zalecona przez lekarza.
– Należy używać inhalatora o tej samej porze każdego dnia, działanie leku utrzymuje się przez 24 godziny. Zapewnia to zawsze wystarczającą ilość leku w organizmie pacjenta, aby ułatwić oddychanie w ciągu dnia i nocy. Ponadto pozwala to na pamiętanie o stosowaniu leku.

Jak stosować lek
– W opakowaniu znajduje się inhalator i kapsułki (w blistrach) zawierające lek w postaci proszku do inhalacji. Inhalator pozwala na inhalację leku zawartego w kapsułce.
– Kapsułki należy stosować jedynie z inhalatorem dostarczonym w danym opakowaniu (inhalator Oslif Breezhaler). Kapsułki należy przechowywać w blistrach aż do momentu ich użycia.
– Jeśli pacjent rozpoczyna nowe opakowanie powinien skorzystać z nowego inhalatora Oslif Breezhaler dostarczonego w opakowaniu.
– Każdy inhalator należy wyrzucić po 30 dniach stosowania.
– Nie połykać kapsułek.
– W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących stosowania inhalatora, należy przeczytać instrukcję zamieszczoną na końcu tej ulotki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent zainhalował zbyt dużą ilość leku Oslif Breezhaler lub kapsułki zostały zastosowane przez inną osobę, należy natychmiast powiadomić lekarza lub zgłosić się do oddziału ratunkowego najblższego szpitala, gdyż może być potrzebna pomoc medyczna. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. U pacjenta może wystąpić szybsze niż zazwyczaj bicie serca, ból głowy, senność, nudności lub wymioty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Oslif Breezhaler – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Oslif Breezhaler w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku, chyba że lekarz zadecyduje inaczej.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Oslif Breezhaler – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Oslif Breezhaler 150 oraz 300 mikrogramów proszek do inhalacji w kapsułkach twardych (Indakaterol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Oslif Breezhaler m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Oslif Breezhaler 150 oraz 300 mikrogramów proszek do inhalacji w kapsułkach twardych (Indakaterol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Oslif Breezhaler?

Cena Oslif Breezhaler i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Oslif Breezhaler.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Oslif Breezhaler? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Olimp Therm Line Man tabletki (Opakowanie: 60 )Olimp Therm Line Man tabletki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety dla mężczyzn, który wspiera utrzymanie prawidłowej masy ciała oraz wspomaga męskie libido przez utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu. Zawiera naturalne, roślinne ekstrakty.Efekt działania Olimp Therm Line Man tabletki (Opakowanie: 60 )Preparat zawiera składniki, które przyspieszają przemianę materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Należą do nich…

Zastosowanie OLIVENOEL krem do intensywnej pielęgnacji (Opakowanie: 50 ml)OLIVENOEL krem do intensywnej pielęgnacji (Opakowanie: 50 ml) to nawilżająco-regenerujący krem, przeznaczony do intensywnej pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej.

Dzięki wysokiej zawartości retinolu przyspiesza regenerację skóry i poprawia jej elastyczność, a dzięki witaminie E, chroniącej przed wolnymi rodnikami, opóźnia proces jej starzenia.

Krem szybko się wchłania i nie…

Zastosowanie Dentosept Complex płyn do płukania jamy ustnej (Opakowanie: 500 ml)Dentosept Complex płyn do płukania jamy ustnej (Opakowanie: 500 ml) to płyn do higieny jamy ustnej przeznaczony do codziennego stosowania przez osoby dorosłe i dzieci od 6. roku życia. Płyn posiada działanie odświeżające i antybakteryjne.

Preparat może być stosowany w przypadku codziennych zabiegów utrzymujących higienę jamy ustnej, szczegó…

Zastosowanie Kneipp pianka pod prysznic dla mężczyzn (Opakowanie: 200 ml)Kneipp pianka pod prysznic dla mężczyzn (Opakowanie: 200 ml) to świetna alternatywa dla tradycyjnych żelów pod prysznic. Delikatna pianka przeznaczona jest dla mężczyzn, którym zależy na codziennej pielęgnacji ciała przy jednoczesnym pobudzeniu zmysłów dzięki przyjemnemu, ziołowemu zapachowi. Warto sięgnąć po ten produkt, jeśli zależy ci nie tylko na…

Zastosowanie Gehwol sól ziołowa z lawendą (Opakowanie: 400 g)Sól Gehwol to preparat przeznaczony do kąpieli stóp zmęczonych (po całym dniu lub po wysiłku sportowym), obolałych, o właściwościach pielęgnacyjnych.

Gehwol sól do stóp zawiera naturalne, ziołowe olejki eteryczne z lawendy, rozmarynu i tymianku.

Codzienne kąpiele z zastosowaniem soli Gehwol wzmacniają skórę, zapobiegają jej…