Montelukast Farmax

Co to jest Montelukast Farmax
Lek Montelukast Farmax jest antagonistą receptora leukotrienowego, który blokuje działanie substancji zwanych leukotrienami.

Jak działa Montelukast Farmax
Leukotrieny powodują zwężenie i obrzęk dróg oddechowych w płucach. Poprzez blokowanie działania leukotrienów Montelukast Farmax łagodzi objawy astmy i pomaga kontrolować astmę.

Kiedy należy stosować Montelukast Farmax
Lekarz zalecił stosowanie leku Montelukast Farmax w leczeniu astmy u dziecka, aby zapobiegać występowaniu objawów astmy w ciągu dnia i w nocy.
• Lekstosowany jest w leczeniu pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli astmy za pomocą stosowanych dotychczas leków i konieczne jest zastosowanie dodatkowych leków.
• Lek może być także stosowany jako leczenie alternatywne zamiast wziewnych kortykosteroidów u pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, którzy ostatnio nie przyjmowali kortykosteroidów doustnie w leczeniu astmy i którzy nie potrafią stosować kortykosteroidów wziewnych.
• Lek pomaga także zapobiegać zwężeniu dróg oddechowych wywołanemu wysiłkiem fizycznym u pacjentów w wieku 2 lat i starszych.

Lekarz określi, jak stosować lek Montelukast Farmax w zależności od występujących u dziecka objawów i stopnia nasilenia astmy.

Co to jest astma?
Astma jest chorobą przewlekłą.

W astmie występują:
• Trudności w oddychaniu spowodowane zwężeniem dróg oddechowych. Zwężenie to nasila się i zmniejsza w odpowiedzi na różne czynniki.
• Wrażliwość dróg oddechowych, które reagują na wiele czynników, takich jak dym papierosowy, pyłki roślin, zimne powietrze lub wysiłek fizyczny.
• Obrzęk (stan zapalny) błony śluzowej wyściełającej drogi oddechowe.

Do objawów astmy należą: kaszel, świszczący oddech i uczucie ucisku w klatce piersiowej.

Skorzystaj z apteki internetowej o sprawdzonej renomie na rynku niemieckim, która szybko zdobyła zaufanie polskich klientów - kupuj leki bez wychodzenia z domu.

Jaki jest skład Montelukast Farmax, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest montelukast. Każda tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 4 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego.

Pozostałe składniki to: mannitol, suszony rozpyłowo (E 421), celuloza mikrokrystaliczna, aspartam (E 951), hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, żelaza tlenek czerwony (E 172), kroskarmeloza sodowa, aromat wiśniowy (zawiera: substancje zapachowe, gumę arabską (E 414), maltodekstrynę i glikol propylenowy (E 1520)), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Montelukast Farmax – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze podawać dziecku zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

• Lek ten należy podawać dziecku pod nadzorem osoby dorosłej. Dla dzieci, które mają problemy w przyjmowaniu tabletki do rozgryzania i żucia, dostępna jest postać granulatu do stosowania doustnego.
• Dziecku należy podawać tylko jedną tabletkę do rozgryzania i żucia leku Montelukast Farmax raz na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza.
• Lek należy podawać nawet wówczas, gdy u dziecka nie występują objawy astmy, a także w przypadku nagłego napadu astmy.

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat
Zalecana dawka leku Montelukast Farmax to jedna tabletka do rozgryzania i żucia 4 mg raz na dobę, wieczorem.
Należy upewnić się, że dziecko, które przyjmuje Montelukast Farmax, nie przyjmuje innych leków, które zawierają tę samą substancję czynną – montelukast.

Ten lek jest przeznaczony do stosowania doustnego.

Tabletki przed połknięciem należy rozgryźć i przeżuć.

Leku Montelukast Farmax 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym dziecka.

W większości zgłoszonych przypadków przedawkowania nie zaobserwowano działań niepożądanych. W przypadku przedawkowania u osób dorosłych i dzieci najczęściej obserwowano objawy: ból brzucha, senność, nadmierne pragnienie, ból głowy, wymioty oraz nadpobudliwość ruchową.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Montelukast Farmax – czy mogę spożywać alkohol?

Leku Montelukast Farmax 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Montelukast Farmax w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ten podpunkt nie dotyczy leku Montelukast Farmax tabletki do rozgryzania i żucia 4 mg, ponieważ lek ten przeznaczony jest do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 5 lat.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Ten podpunkt nie dotyczy leku Montelukast Farmax 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, ponieważ lek ten przeznaczony jest do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 5 lat, jednak poniższe informacje są istotne w odniesieniu do substancji czynnej – montelukastu.

Nie przewiduje się, że Montelukast Farmax będzie wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Niemniej jednak u poszczególnych osób reakcja na lek może się różnić. Niektóre działania niepożądane (takie jak zawroty głowy i senność), które zgłaszano podczas stosowania montelukastu, mogą u niektórych pacjentów wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka Montelukast Farmax – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Montelukast Farmax, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum)


Montelukast Farmax, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum)


Montelukast Farmax, 10 mg, tabletki powlekane (Montelukastum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Montelukast Farmax m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Montelukast Farmax, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum)


Montelukast Farmax, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum)


Montelukast Farmax, 10 mg, tabletki powlekane (Montelukastum)

Cena Montelukast Farmax i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Montelukast Farmax i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Montelukast Farmax oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Montelukast Farmax - forum pacjentów

Stosujesz Montelukast Farmax? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz