MONTELUKAST FARMAX

CO TO JEST I JAK DZIAŁA MONTELUKAST FARMAX? – OPIS I WSKAZANIA

Co to jest Montelukast Farmax
Lek Montelukast Farmax jest antagonistą receptora leukotrienowego, który blokuje działanie substancji zwanych leukotrienami.

Jak działa Montelukast Farmax
Leukotrieny powodują zwężenie i obrzęk dróg oddechowych w płucach. Poprzez blokowanie działania leukotrienów Montelukast Farmax łagodzi objawy astmy i pomaga kontrolować astmę.

Kiedy należy stosować Montelukast Farmax
Lekarz zalecił stosowanie leku Montelukast Farmax w leczeniu astmy u dziecka, aby zapobiegać występowaniu objawów astmy w ciągu dnia i w nocy.
• Lekstosowany jest w leczeniu pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli astmy za pomocą stosowanych dotychczas leków i konieczne jest zastosowanie dodatkowych leków.
• Lek może być także stosowany jako leczenie alternatywne zamiast wziewnych kortykosteroidów u pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, którzy ostatnio nie przyjmowali kortykosteroidów doustnie w leczeniu astmy i którzy nie potrafią stosować kortykosteroidów wziewnych.
• Lek pomaga także zapobiegać zwężeniu dróg oddechowych wywołanemu wysiłkiem fizycznym u pacjentów w wieku 2 lat i starszych.

Lekarz określi, jak stosować lek Montelukast Farmax w zależności od występujących u dziecka objawów i stopnia nasilenia astmy.

Co to jest astma?
Astma jest chorobą przewlekłą.

W astmie występują:
• Trudności w oddychaniu spowodowane zwężeniem dróg oddechowych. Zwężenie to nasila się i zmniejsza w odpowiedzi na różne czynniki.
• Wrażliwość dróg oddechowych, które reagują na wiele czynników, takich jak dym papierosowy, pyłki roślin, zimne powietrze lub wysiłek fizyczny.
• Obrzęk (stan zapalny) błony śluzowej wyściełającej drogi oddechowe.

Do objawów astmy należą: kaszel, świszczący oddech i uczucie ucisku w klatce piersiowej.

SKŁAD MONTELUKAST FARMAX, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest montelukast. Każda tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 4 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego.

Pozostałe składniki to: mannitol, suszony rozpyłowo (E 421), celuloza mikrokrystaliczna, aspartam (E 951), hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, żelaza tlenek czerwony (E 172), kroskarmeloza sodowa, aromat wiśniowy (zawiera: substancje zapachowe, gumę arabską (E 414), maltodekstrynę i glikol propylenowy (E 1520)), magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE MONTELUKAST FARMAX? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze podawać dziecku zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

• Lek ten należy podawać dziecku pod nadzorem osoby dorosłej. Dla dzieci, które mają problemy w przyjmowaniu tabletki do rozgryzania i żucia, dostępna jest postać granulatu do stosowania doustnego.
• Dziecku należy podawać tylko jedną tabletkę do rozgryzania i żucia leku Montelukast Farmax raz na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza.
• Lek należy podawać nawet wówczas, gdy u dziecka nie występują objawy astmy, a także w przypadku nagłego napadu astmy.

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat
Zalecana dawka leku Montelukast Farmax to jedna tabletka do rozgryzania i żucia 4 mg raz na dobę, wieczorem.
Należy upewnić się, że dziecko, które przyjmuje Montelukast Farmax, nie przyjmuje innych leków, które zawierają tę samą substancję czynną – montelukast.

Ten lek jest przeznaczony do stosowania doustnego.

Tabletki przed połknięciem należy rozgryźć i przeżuć.

Leku Montelukast Farmax 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI MONTELUKAST FARMAX, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym dziecka.

W większości zgłoszonych przypadków przedawkowania nie zaobserwowano działań niepożądanych. W przypadku przedawkowania u osób dorosłych i dzieci najczęściej obserwowano objawy: ból brzucha, senność, nadmierne pragnienie, ból głowy, wymioty oraz nadpobudliwość ruchową.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Leku Montelukast Farmax 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ MONTELUKAST FARMAX W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ten podpunkt nie dotyczy leku Montelukast Farmax tabletki do rozgryzania i żucia 4 mg, ponieważ lek ten przeznaczony jest do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 5 lat.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Ten podpunkt nie dotyczy leku Montelukast Farmax 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, ponieważ lek ten przeznaczony jest do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 5 lat, jednak poniższe informacje są istotne w odniesieniu do substancji czynnej – montelukastu.

Nie przewiduje się, że Montelukast Farmax będzie wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Niemniej jednak u poszczególnych osób reakcja na lek może się różnić. Niektóre działania niepożądane (takie jak zawroty głowy i senność), które zgłaszano podczas stosowania montelukastu, mogą u niektórych pacjentów wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

ULOTKA LEKU MONTELUKAST FARMAX – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANECHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – MONTELUKAST FARMAX CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNEREZERWACJA LEKU W APTECE - MONTELUKAST FARMAX CENA, REFUNDACJA

MONTELUKAST FARMAX OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here