Konsultacja merytoryczna:

Montelukastum 123ratio

Montelukastum 123ratio, tabletki do rozgryzania i żucia jest antagonistą receptora leukotrienowego, tzn. blokuje działanie substancji zwanych leukotrienami. Leukotrieny powodują zwężenie i obrzęk dróg oddechowych w płucach. Poprzez blokowanie działania leukotrienów Montelukastum 123ratio, tabletki do rozgryzania i żucia łagodzi objawy astmy i pomaga kontrolować astmę.

Lekarz przepisał lek Montelukastum 123ratio, tabletki do rozgryzania i żucia w celu leczenia astmy u dziecka oraz zapobiegania objawom astmy w dzień i w nocy u dziecka.

Montelukastum 123ratio, tabletki do rozgryzania i żucia stosowany jest w leczeniu pacjentów w wieku od 6 do 14 lat, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli astmy za pomocą przyjmowanych dotychczas leków i konieczne jest stosowanie dodatkowego leczenia.

Montelukastum 123ratio może być również stosowany zamiast wziewnych kortykosteroidów u pacjentów w wieku od 6 do 14 lat, którzy w ostatnim okresie nie przyjmowali doustnych kortykosteroidów w leczeniu astmy i którzy nie są w stanie stosować kortykosteroidów wziewnych.

Montelukastum 123ratio pomaga także zapobiegać objawom astmy wywołanym wysiłkiem fizycznym u pacjentów w wieku od 6 do 14 lat.

W zależności od objawów i stopnia nasilenia astmy u dziecka lekarz zdecyduje jak stosować Montelukastum 123ratio.

Co to jest astma?
Astma jest chorobą przewlekłą.

W astmie występują:
 trudności w oddychaniu z powodu zwężenia dróg oddechowych. Zwężenie dróg oddechowych nasila się lub zmniejsza w odpowiedzi na różne czynniki.
 wrażliwość dróg oddechowych sprawiająca, że reagują na wiele czynników, takich jak dym papierosowy, pyłki roślin, zimne powietrze lub wysiłek fizyczny.
 obrzęk (stan zapalny) błony wyściełającej drogi oddechowe.

Objawy astmy obejmują: kaszel, świszczący oddech oraz uczucie ucisku w klatce piersiowej.

Jaki jest skład Montelukastum 123ratio, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest montelukast sodu, który jest równoważny 5 mg montelukastu.

Inne składniki leku to: mannitol (E421), sodu laurylosiarczan, hydroksypropyloceluloza, żelaza tlenek czerwony (E172), aromat wiśniowy PHS-143671: maltodekstryny (kukurydziane) i skrobia modyfikowana E1450 (kukurydziana), aspartam (E951), karboksymetyloskrobia sodowa typ A, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Montelukastum 123ratio – jak stosować ten lek?

Należy upewnić się, że dziecko zawsze zażywa Montelukastum 123ratio zgodnie z zaleceniami lekarza, nawet jeśli objawy astmy nie występują lub jeśli wystąpił napad astmy. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka u dzieci w wieku od 6 do 14 lat to jedna tabletka leku Montelukastum 123ratio 5 mg raz na dobę, wieczorem. Lek Montelukastum 123ratio nie należy przyjmować z posiłkiem, ale przyjąć co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

Jeśli dziecko przyjmuje lek Montelukastum 123ratio, należy upewnić się, że nie otrzymuje również innych leków, które zawierają tę samą substancję czynną, montelukast.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli dziecko (lub ktokolwiek inny) połknie wiele tabletek jednocześnie, należy natychmiast skontaktować się z izbą przyjęć szpitala lub z lekarzem. Objawy przedawkowania to: bóle brzucha, senność, wzmożone pragnienie, bóle głowy, wymioty i nadpobudliwość psychoruchowa. Należy zabrać ze sobą niniejszą ulotkę i pozostałe tabletki lub opakowanie tak, aby lekarz wiedział, jaki lek został przyjęty

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Montelukastum 123ratio – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Montelukastum 123ratio, tabletki do rozgryzania i żucia należy przyjmować wieczorem, jedną godzinę przed lub dwie godziny po posiłku

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Montelukastum 123ratio w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża: Kobiety w ciąży, planujące zajście w ciążę lub podejrzewające, że mogą być w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Montelukastum 123ratio.

Karmienie piersią: Nie wiadomo czy lek Montelukastum 123ratio przenika do mleka kobiecego. Jeśli kobieta karmi piersią lub planuje karmienie piersią powinna skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Montelukastum 123ratio

Ulotka Montelukastum 123ratio – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Montelukastum 123ratio, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 40 razy

Rozmiar plku 348.87 KB


Montelukastum 123ratio, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 33 razy

Rozmiar plku 305.20 KB


Montelukastum 123ratio, 10 mg, tabletki powlekane (Montelukastum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 38 razy

Rozmiar plku 307.55 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Montelukastum 123ratio m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Montelukastum 123ratio, 10 mg, tabletki powlekane (Montelukastum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 29 razy

Rozmiar plku 2.74 MB

Cena - ile kosztuje Montelukastum 123ratio?

Cena Montelukastum 123ratio i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Montelukastum 123ratio.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Montelukastum 123ratio? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Aloe Vera Gel pur ohne Duft (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

68.99 

Atmewohl Kissenspray Bio (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

34.99 

Zastosowanie Jowae zestaw redukujący zanieczyszczenia skóry (Opakowanie: 1 op.)Jowae zestaw redukujący zanieczyszczenia skóry (Opakowanie: 1 op.) z fluidem matującym. Gratis w zestawie spray o działaniu odświeżającym.

Jowae fluid matujący to krem przeznaczony do stosowania na dzień i na noc do pielęgnacji twarzy dla skóry wrażliwej, tłustej i mieszanej. Przywraca równowagę skóry, matuje i nawilża…

59.99 

Zastosowanie Hedrin Raz żel w sprayu (Opakowanie: 60 ml)Hedrin Raz żel w sprayu (Opakowanie: 60 ml) to żel do stosowania na skórę głowy i włosy, który zwalcza wszawicę. Zabija dorosłe insekty i ich jaja. Pozwala uporać się z problemem szybko i długotrwale.

Produkt nadaje się do stosowania u dzieci już od 6. miesiąca życia.Efekt działania Hedrin Raz żel w sprayu (Opakowanie: 60 ml)Preparat…

30.99 

Zastosowanie La Roche Posay Toleriane Sensitive Reichhaltige krem kojący (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Toleriane Sensitive Reichhaltige krem kojący (Opakowanie: 40 ml) to intensywnie kojący krem nawilżający z wodą termalną La Roche Posay, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i wymagającej.

Krem nie zawiera substancji zapachowych ani alkoholu. Nie powoduje powstawania zaskórników. Jest szczególnie dobrze tolerowany oraz odpowiedni…

75.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief