Miralust

Lek Miralust jest antagonistą receptora leukotrienowego, blokującym działanie substancji zwanych leukotrienami. Leukotrieny powodują zwężenie i obrzęk dróg oddechowych. Poprzez hamowanie działania leukotrienów Miralust łagodzi objawy astmy i pomaga kontrolować astmę.

Lekarz zalecił stosowanie leku Miralust w leczeniu astmy u dziecka w celu zapobiegania występowaniu objawów astmy w ciągu dnia i w nocy.

Lek Miralust stosuje się w leczeniu pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli astmy za pomocą stosowanych dotychczas leków i konieczne jest zastosowanie dodatkowych leków.
Lek Miralust można także stosować zamiast wziewnych kortykosteroidów u pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, które ostatnio nie przyjmowały kortykosteroidów doustnie w leczeniu astmy i które nie potrafią stosować kortykosteroidów wziewnych.
Lek Miralust pomaga także zapobiegać zwężeniu dróg oddechowych wywołanemu przez wysiłek fizyczny u pacjentów w wieku 2 lat i starszych.

Lekarz określi, jak stosować lek w zależności od występujących u dziecka objawów i stopnia nasilenia astmy.

Co to jest astma?
Astma jest chorobą przewlekłą, która powoduje:
trudności w oddychaniu spowodowane zwężeniem dróg oddechowych. Zwężenie to nasila się i zmniejsza w odpowiedzi na różne czynniki.
wrażliwość dróg oddechowych sprawiająca, że reagują na wiele czynników, takich jak dym papierosowy, pyłki roślin, zimne powietrze lub wysiłek fizyczny.
obrzęk (stan zapalny) błony wyściełającej drogi oddechowe.

Do objawów astmy należą: kaszel, świszczący oddech i ucisk w klatce piersiowej.

Uwaga! Planujesz schudnąć, chciałbyś poprawić jakość życia seksualnego? A może cierpisz na bezsenność lub dokucza Ci ból stawów i kości? Jeżeli choć jedna z wymienionych kwestii dotyczy Ciebie, zajrzyj na BL Zakupy.

Jaki jest skład Miralust, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest montelukast (w postaci montelukastu sodowego).

Każda tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 4 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego.

Inne składniki leku to:
Celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, kroskarmeloza sodowa, żelaza tlenek czerwony (E 172), hydroksypropyloceluloza, aromat wiśniowy, aspartam (E 951), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Miralust – jak stosować ten lek?

– Lek ten należy podawać dziecku pod nadzorem osoby dorosłej.
– Dziecku należy podawać tylko jedną tabletkę leku raz na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza.
– Lek należy przyjmować nawet wówczas, gdy u dziecka nie występują objawy astmy, a także w przypadku ostrego napadu astmy.
– Lek należy zawsze stosować u dziecka zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
– Lek należy przyjmować doustnie.

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat:
Należy przyjmować jedną tabletkę do rozgryzania i żucia 4 mg raz na dobę wieczorem. Leku Miralust tabletki do rozgryzania i żucia 4 mg nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku.

Jeśli dziecko przyjmuje lek Miralust, należy upewnić się, że nie przyjmuje innych leków, które zawierają tę samą substancję czynną – montelukast.

Dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat przeznaczony jest lek w postaci tabletek do rozgryzania i żucia 4 mg.
Dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat przeznaczony jest lek w postaci tabletek do rozgryzania i żucia 5 mg. Lek Miralust w postaci tabletek do rozgryzania i żucia 4 mg nie jest zalecany do stosowania w wieku poniżej 2 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym dziecko.

W większości przypadków przedawkowania nie zaobserwowano działań niepożądanych. Najczęściej występującymi objawami opisywanymi w związku z przedawkowaniem u dorosłych i u dzieci były: bóle brzucha, senność, wzmożone pragnienie, bóle głowy, wymioty oraz wzmożona pobudliwość ruchowa.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Miralust – czy mogę spożywać alkohol?

Leku Miralust w postaci tabletek do rozgryzania i żucia 4 mg nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Miralust w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ten podpunkt nie dotyczy leku w postaci tabletek do rozgryzania i żucia 4 mg, ponieważ jest on przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 5 lat, jednakże poniższe informacje dotyczą substancji czynnej, montelukastu.

Stosowanie w ciąży
Kobiety w ciąży lub planujące zajście w ciążę powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym przed zastosowaniem leku. Lekarz oceni, czy mogą one przyjmować w tym okresie.

Stosowanie w okresie karmienia piersią
Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka matki. Jeżeli kobieta karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna skonsultować się z lekarzem prowadzącym przed zastosowaniem leku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Miralust i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Miralust – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Miralust. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Miralust, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, Montelukast
Miralust, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, Montelukast
Miralust, 10 mg, tabletki powlekane, Montelukast

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Miralust m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Miralust, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, Montelukast
Miralust, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, Montelukast
Miralust, 10 mg, tabletki powlekane, Montelukast

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Miralust? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.