MIRALUST

CO TO JEST I JAK DZIAŁA MIRALUST? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Miralust jest antagonistą receptora leukotrienowego, blokującym działanie substancji zwanych leukotrienami. Leukotrieny powodują zwężenie i obrzęk dróg oddechowych. Poprzez hamowanie działania leukotrienów Miralust łagodzi objawy astmy i pomaga kontrolować astmę.

Lekarz zalecił stosowanie leku Miralust w leczeniu astmy u dziecka w celu zapobiegania występowaniu objawów astmy w ciągu dnia i w nocy.

Lek Miralust stosuje się w leczeniu pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli astmy za pomocą stosowanych dotychczas leków i konieczne jest zastosowanie dodatkowych leków.
Lek Miralust można także stosować zamiast wziewnych kortykosteroidów u pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, które ostatnio nie przyjmowały kortykosteroidów doustnie w leczeniu astmy i które nie potrafią stosować kortykosteroidów wziewnych.
Lek Miralust pomaga także zapobiegać zwężeniu dróg oddechowych wywołanemu przez wysiłek fizyczny u pacjentów w wieku 2 lat i starszych.

Lekarz określi, jak stosować lek w zależności od występujących u dziecka objawów i stopnia nasilenia astmy.

Co to jest astma?
Astma jest chorobą przewlekłą, która powoduje:
trudności w oddychaniu spowodowane zwężeniem dróg oddechowych. Zwężenie to nasila się i zmniejsza w odpowiedzi na różne czynniki.
wrażliwość dróg oddechowych sprawiająca, że reagują na wiele czynników, takich jak dym papierosowy, pyłki roślin, zimne powietrze lub wysiłek fizyczny.
obrzęk (stan zapalny) błony wyściełającej drogi oddechowe.

Do objawów astmy należą: kaszel, świszczący oddech i ucisk w klatce piersiowej.

SKŁAD MIRALUST, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest montelukast (w postaci montelukastu sodowego).

Każda tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 4 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego.

Inne składniki leku to:
Celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, kroskarmeloza sodowa, żelaza tlenek czerwony (E 172), hydroksypropyloceluloza, aromat wiśniowy, aspartam (E 951), magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE MIRALUST? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

– Lek ten należy podawać dziecku pod nadzorem osoby dorosłej.
– Dziecku należy podawać tylko jedną tabletkę leku raz na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza.
– Lek należy przyjmować nawet wówczas, gdy u dziecka nie występują objawy astmy, a także w przypadku ostrego napadu astmy.
– Lek należy zawsze stosować u dziecka zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
– Lek należy przyjmować doustnie.

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat:
Należy przyjmować jedną tabletkę do rozgryzania i żucia 4 mg raz na dobę wieczorem. Leku Miralust tabletki do rozgryzania i żucia 4 mg nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku.

Jeśli dziecko przyjmuje lek Miralust, należy upewnić się, że nie przyjmuje innych leków, które zawierają tę samą substancję czynną – montelukast.

Dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat przeznaczony jest lek w postaci tabletek do rozgryzania i żucia 4 mg.
Dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat przeznaczony jest lek w postaci tabletek do rozgryzania i żucia 5 mg. Lek Miralust w postaci tabletek do rozgryzania i żucia 4 mg nie jest zalecany do stosowania w wieku poniżej 2 lat.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI MIRALUST, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym dziecko.

W większości przypadków przedawkowania nie zaobserwowano działań niepożądanych. Najczęściej występującymi objawami opisywanymi w związku z przedawkowaniem u dorosłych i u dzieci były: bóle brzucha, senność, wzmożone pragnienie, bóle głowy, wymioty oraz wzmożona pobudliwość ruchowa.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Leku Miralust w postaci tabletek do rozgryzania i żucia 4 mg nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ MIRALUST W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ten podpunkt nie dotyczy leku w postaci tabletek do rozgryzania i żucia 4 mg, ponieważ jest on przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 5 lat, jednakże poniższe informacje dotyczą substancji czynnej, montelukastu.

Stosowanie w ciąży
Kobiety w ciąży lub planujące zajście w ciążę powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym przed zastosowaniem leku. Lekarz oceni, czy mogą one przyjmować w tym okresie.

Stosowanie w okresie karmienia piersią
Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka matki. Jeżeli kobieta karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna skonsultować się z lekarzem prowadzącym przed zastosowaniem leku.

ULOTKA LEKU MIRALUST – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANECHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – MIRALUST CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNEREZERWACJA LEKU W APTECE - MIRALUST CENA, REFUNDACJA

MIRALUST OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here