Metoclopramidi hydrochloridum Noridem

Metoclopramidi hydrochloridum Noridem to lek przeciwwymiotny, którego substancją czynną jest metoklopramid. Działa on na specyficzną część mózgu, która odpowiada za zapobieganie nudnościom i wymiotom. Jest stosowany u dorosłych do zapobiegania nudnościom i wymiotom, które mogą wystąpić po zabiegu chirurgicznym, leczenia nudności i wymiotów, w tym nudności i wymiotów związanych z ostrym napadem migreny oraz zapobiegania nudnościom i wymiotom związanym z radioterapią. Jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Metoclopramidi hydrochloridum Noridem. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Metoclopramidi hydrochloridum Noridem i jakie są wskazania do stosowania?

Metoclopramidi hydrochloridum Noridem jest lekiem przeciwwymiotnym. Zawiera substancję czynną zwaną „metoklopramid”. Lek działa na część mózgu, która zapobiega nudnościom i wymiotom.

Metoclopramidi hydrochloridum Noridem jest stosowany u dorosłych:
– w celu zapobiegania nudnościom i wymiotom, które mogą wystąpić po zabiegu chirurgicznym
– leczenie nudności i wymiotów, w tym nudności i wymiotów związanych z migreną
– zapobiegać nudnościom i wymiotom związanym z radioterapią

Metoclopramidi hydrochloridum Noridem jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży (w wieku od 1-18 lat), tylko jeśli inne metody leczenia okazały się nieskuteczne lub nie mogą być stosowane:
– zapobieganie opóźnionym nudnościom i wymiotom, które mogą wystąpić po chemioterapii
– leczenie nudności i wymiotów występujących po zabiegach chirurgicznych.

Kategorie powiązane:
Leki gastrologiczne - zaburzenia układu pokarmowego,

Reklama

Jaki jest skład Metoclopramidi hydrochloridum Noridem, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną jest metoklopramidu chlorowodorek bezwodny (w postaci metoklopramidu chlorowodorku jednowodnego).
Każdy ml roztworu zawiera 5,27 mg jednowodnego chlorowodorku metoklopramidu, co odpowiada 5 mg metoklopramidu chlorowodorku bezwodnego.

– Pozostałe składniki to sodu chlorek, sodu wodorotlenek i/lub kwas solny oraz woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Metoclopramidi hydrochloridum Noridem – jak stosować?

Zwykle lek zostanie podany przez lekarza lub pielęgniarkę. Lek zostanie podany w powolnym wstrzyknięciu do żyły (przez co najmniej 3 minuty) lub we wstrzyknięciu domięśniowym.

Stosowanie u dorosłych
Leczenie nudności i wymiotów, w tym nudności i wymiotów, które mogą wystąpić w przypadku migreny oraz zapobieganie nudnościom i wymiotom związanym z radioterapią: zalecana dawka pojedyncza wynosi 10 mg. Dawkę można powtarzać maksymalnie do trzech razy na dobę.

Maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 30 mg lub 0,5 mg/kg masy ciała.

Zapobieganie nudnościom i wymiotom po zabiegach chirurgicznych: zalecana jednorazowa dawka wynosi 10 mg.

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku 1-18 lat (wszystkie wskazania)
Zalecana dawka wynosi 0,1 do 0,15 mg/kg masy ciała, powtarzana do trzech razy na dobę, podawana w postaci powolnego wstrzyknięcia do żyły.

Maksymalna dawka dobowa wynosi 0,5 mg/kg masy ciała.

Metoclopramidi hydrochloridum Noridem-dawkowanie

Leczenie nie powinno być dłuższe niż 48 godzin w przypadku leczenia nudności i wymiotów po zabiegach chirurgicznych.
Leczenie nie powinno być dłuższe niż 5 dni w przypadku zapobiegania opóźnionym nudnościom i wymiotom po chemioterapii.

Stosowanie u osób w podeszłym wieku
Konieczne może być zmniejszenie dawki w zależności od czynności nerek i wątroby oraz ogólnego stanu zdrowia.

Inne postaci farmaceutyczne mogą być bardziej odpowiednie dla tej grupy pacjentów.

Stosowanie u dorosłych z zaburzeniami czynności nerek
Należy powiedzieć lekarzowi o problemach dotyczących wątroby. U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby należy zmniejszyć dawkę.

Inne postaci farmaceutyczne mogą być bardziej odpowiednie dla tej grupy pacjentów.

Stosowanie u dorosłych z zaburzeniami czynności wątroby
Należy powiedzieć lekarzowi o problemach dotyczacych wątroby. U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby należy zmniejszyć dawkę.

Inne postaci farmaceutyczne mogą być bardziej odpowiednie dla tej grupy pacjentów.

Stosowanie u dzieci poniżej 1. roku życia
Metoklopramidu nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 1. roku życia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. U pacjenta mogą wystąpić niekontrolowane ruchy (objawy pozapiramidowe), senność, mogą wystąpić problemy ze świadomością, dezorientacja, omamy i problemy dotyczące serca. W razie konieczności lekarz zleci odpowiednie leczenie objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Metoclopramidi hydrochloridum Noridem – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania metoklopramidu nie należy pić alkoholu, ponieważ nasila on działanie uspokajające leku Metoclopramidi hydrochloridum Noridem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Metoclopramidi hydrochloridum Noridem w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa, że jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę, powinna skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem tego leku. Jeśli jest to konieczne, lek Metoclopramidi hydrochloridum Noridem może być stosowany w okresie ciąży. Lekarz zadecyduje o konieczności stosowania leku.

Nie zaleca się stosowania leku Metoclopramidi hydrochloridum Noridem w okresie karmienia piersią, ponieważ metoklopramid przenika do mleka matki i może mieć wpływ na niemowlę.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Metoclopramidi hydrochloridum Noridem

Noridem Enterprises Ltd.

Ulotka Metoclopramidi hydrochloridum Noridem – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Metoclopramidi hydrochloridum Noridem w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Metoclopramidi hydrochloridum Noridem

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Metoclopramidi hydrochloridum Noridem? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Metoclopramidi hydrochloridum Noridem. Podziel się doświadczeniami na forum.