Konsultacja merytoryczna:

Metoclopramide Baxter

Metoklopramid działa na mięśnie przewodu pokarmowego, które są odpowiedzialne za przemieszczanie się treści pokarmowych przez żołądek i jelita, ale działa również jako środek przeciwwymiotny (powstrzymuje od wymiotowania).

Metoklopramid jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży (w wieku 1-18 lat) w następujących przypadkach:
• zapobieganie opóźnionym nudnościom i wymiotom, które mogą wystąpić po chemioterapii (ang. chemotherapy induced nausea and vomiting, CINV), jako lek drugiego rzutu;
• leczenie nudności i wymiotów występujących po zabiegach chirurgicznych (ang. post operative nausea and vomiting, PONV) jako lek drugiego rzutu. Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 1. roku życia.

Metoklopramid jest wskazany do stosowania u dorosłych w następujących przypadkach:
• zapobieganie nudnościom i wymiotom, które mogą wystąpić po zabiegach chirurgicznych (PONV);
• objawowe leczenie nudności i wymiotów, w tym nudności i wymiotów związanych z migreną;
• zapobieganie nudnościom i wymiotom, w tym nudności i wymiotów związanych z chemioterapia (CINV) lub radioterapią (ang. radiotherapy induced nausea and vomiting, RINV).

Jaki jest skład Metoclopramide Baxter, jakie substancje zawiera?

• Substancją czynną leku jest metoklopramidu chlorowodorek. 1 ml roztworu zawiera metoklopramidu chlorowodorek jednowodny w ilości odpowiadającej 5 mg metoklopramidu chlorowodorku bezwodnego.
2 ml roztworu zawiera metoklopramidu chlorowodorek jednowodny w ilości odpowiadającej 10 mg metoklopramidu chlorowodorku bezwodnego.
10 ml roztworu zawiera metoklopramidu chlorowodorek jednowodny w ilości odpowiadającej 50 mg metoklopramidu chlorowodorku bezwodnego.

• Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sodu chlorek, sodu wodorotlenek, kwas solny oraz woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Metoclopramide Baxter – jak stosować ten lek?

Wstrzyknięcie wykonuje pielęgniarka lub lekarz. Lekarz zadecyduje jaka dawka jest właściwa dla pacjenta oraz jak i kiedy zostanie podana.

Ponieważ wstrzyknięcie będzie wykonywane przez lekarza lub pielęgniarkę, jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał za dużą dawkę leku. Jeśli pacjent uważa, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku, powinien o tym poinformować osobę wykonującą wstrzyknięcie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy
Może dojść do wystąpienia objawów pozapiramidowych, senności, obniżenia poziomu świadomości, dezorientacji, omamów i zatrzymania krążenia i oddychania.

Postępowanie
W razie wystąpienia objawów pozapiramidowych powiązanych lub niepowiązanych z przedawkowaniem, stosuje się leczenie objawowe (u dzieci podaje się benzodiazepiny i (lub) leki stosowane w chorobie Parkinsona o działaniu antycholinergicznym u dorosłych).

Leczenie objawowe i ciągłą obserwację czynności układu sercowo-naczyniowego oraz układu oddechowego należy dostosować do stanu klinicznego pacjenta.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Metoclopramide Baxter – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Metoclopramide Baxter w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, podejrzewa, że jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę, powinna skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem tego leku. Lekarz zadecyduje o konieczności stosowania leku.

Przed podaniem tego leku pacjentka karmiąca piersią powinna poinformować lekarza lub pielęgniarkę o tym fakcie. Lek nie może być stosowany przez matki karmiące piersią.

Ulotka Metoclopramide Baxter – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Metoclopramide Baxter, 5 mg/mL, roztwór do wstrzykiwań (Metoclopramidi hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 268.48 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Metoclopramide Baxter m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Metoclopramide Baxter, 5 mg/mL, roztwór do wstrzykiwań (Metoclopramidi hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 326.40 KB

Cena - ile kosztuje Metoclopramide Baxter?

Cena Metoclopramide Baxter i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Metoclopramide Baxter.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Metoclopramide Baxter? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

GRYPOBON to preparat pochodzenia naturalnego, który sprawdza się walce z infekcjami górnych dróg oddechowych. Działa napotnie oraz łagodzi dolegliwości bólowe w obrębie kości i stawów.

Aż 1000mg L-argininy w jednej tabletce. Wysoka zawartość substancji to nie jedyna zaleta produktu, jest nią także wolna postać argininy, która umożliwia szybkie wchłanianie bezpośrednio do krwiobiegu.

ZIAJA Płyn do higieny intymnej Nagietek lekarski to wyjątkowy produkt, który wykazuje właściwości myjące i odświeżające. Reguluje pH miejsc intymnych oraz wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

PROKTIS-M w maści, wskazany jest: w szczelinach i pęknięciach odbytu, w chorobie hemoroidalnej, w stanach zapalnych odbytu i odbytnicy, po radio- i chemioterapii.

XEROSTOM GEL Żel zastępujący ślinę to preparat, który pobudza wydzielanie śliny. Działa nawilżająco na jamę ustną i gardło, łagodzi uczucie pragnienia z powodu braku śliny oraz eliminuje problemy związane z mówieniem…

Kompozycja składników, które pomagają w szybszym zaśnięciu oraz wspierają jakość snu. Suplement diety Novanoc zawiera 1mg melatoniny, a także witaminę B6 i wyciągi z passiflory, pozłotki kalifornijskiej oraz melisy.

Owoce aceroli stanowią doskonałe źródło naturalnej witaminy C. Suplement diety Acerola to preparat w proszku polecany jako uzupełnienie codziennej diety w składnik, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia i układu…

Biała Perła Zestaw pasta biel i ochrona + płyn do płukania biel i świeżość to sposób na kompleksową higienę i pielęgnację jamy ustnej oraz zapewnienie zębom efektu wybielenia. Zarówno pasta, jak i…

Pasteryzowany Sok Topinambur marki EkaMedica to wyjątkowy sposób na wzbogacenie codziennej diety w cenne substancje. Preparat jest między innymi źródłem naturalnej witaminy C pochodzącej z ekstraktu z owoców camu camu.

Suplement diety Hartuś Apetyt w postaci pysznego, poziomkowego syropu wspomaga łaknienie u dzieci. Naturalny skład bez sztucznych barwników i konserwantów sprawia, że jest to produkt bezpieczny dla dzieci już od 3. roku życia.

Plastry Sinulan Forte Junior przynoszą ulgę i przywracają komfort oddychania. Produkt zalecany jest do stosowania u dzieci powyżej 18. miesiąca życia i u dorosłych w przypadku zatkanego nosa. Plastry nasączone są kompozycją olejków eterycznych.

Aby uzupełnić wyjałowioną mikroflorę bakteryjną, warto sięgnąć po preparat, który w jednej kapsułce zawiera aż 3 miliardy bakterii szczepu Lactobacillus rhamnosus, wykazującego probiotyczne właściwości.

PLUSSSZ CARE Lekkie Nogi to suplement diety, który odpowiada za ograniczenie stopnia przepuszczalności naczyń i złagodzenie uczucia ciężkości kończyn dolnych. Ogranicza stany obrzękowe.

Babka lancetowata - stosuje się tradycyjnie miejscowo w stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej i gardła oraz doustnie w nieżytach górnych dróg oddechowych. Skuteczność produktu w podanych wskazaniach opiera się wyłącznie na

LIPS tabletki jest preparatem uzupełniającym dietę w ryboflawinę oraz substancje czynne wyciągu z szałwii.Polecane przy występowaniu: pękania skóry w kącikach ust, zakażeń pękających kącików ust (tzw…

Olej rycynowy (oleum ricini) to tradycyjnie stosowany w zaparciach produkt leczniczy. Mechanizm jego działania przeczyszczającego polega m.in. na pobudzeniu ruchów perystaltycznych jelita cienkiego, co wspomaga wypróżnienie.

Minilina to nowoczesny suplement diety , polecany dla osób dbających o prawidłową wagę ciała. Skład preparatu, oparty został na naturalnych kompleksach i ekstraktach roślinnych, które regulują wchłanianie cukrów i wpływają na…

Wiele osób przy silnym katarze wspomaga się ziołowymi inhalacjami. Ten prosty sposób pomaga przywrócić komfort oddychania i natychmiastowo przynosi ulgę. Olejek Olbas Oil to kompozycja leczniczych olejków eterycznych idealnych do inhalacji.

Wskazaniami do stosowania preparatu Tonisol są: pogorszenie samopoczucia, nastroju ; obniżenie chęci do działania, utrata energii.

Tabletki NO-SPA 0,04g to lek o działaniu rozkurczowym i zmniejszającym ból w przypadku skurczu mięsni gładkich w obrębie jamy brzusznej i miednicy mniejszej. Lek jako substancję czynną zawiera chlorowodorek drotaweryny.