Panadol Femina

Panadol Femina to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwa składniki aktywne: paracetamol i butylobromek hioscyny. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, natomiast butylobromek hioscyny działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego. Lek jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem, kolką nerkową, kolką wątrobową oraz zespołem drażliwego jelita. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Panadol Femina. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Panadol Femina i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Panadol Femina czopki zawiera paracetamol i butylobromek hioscyny.

Paracetamol stosowany jest do łagodzenia bólu i obniżania gorączki.

Butylobromek hioscyny znosi stany skurczowe w obrębie przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego.

Panadol Femina stosuje się w zapobieganiu i leczeniu dolegliwości związanych z:
– bolesnym miesiączkowaniem,
– kolką nerkową, wątrobową,
– zespołem drażliwego jelita.

Kategorie powiązane:
Ból brzucha, Ból i gorączka, Leki na przeziębienie i grypę, Leki przeciwbólowe, Zespół jelita drażliwego (IBS),

Reklama

Jaki jest skład Panadol Femina, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są paracetamol i hioscyny butylobromek. Jeden czopek zawiera 800 mg paracetamolu i 10 mg hioscyny butylobromku.

– Ponadto lek zawiera: lecytynę sojową, triglicerydy średniołańcuchowe, tłuszcz stały.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Panadol Femina – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
1 czopek (co odpowiada 800 mg paracetamolu i 10 mg butylobromku hioscyny) od 3 do 4 razy na dobę, co 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 czopki na dobę (co odpowiada 3200 mg paracetamolu i 40 mg butylobromku hioscyny).

Czas trwania leczenia
Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

Stosowanie u dzieci
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie opisano objawów przedawkowania po stosowaniu leku Panadol Femina w postaci czopków.

Wczesnymi objawami przedawkowania zawartego w leku paracetamolu, występującymi w pierwszych 24 godzinach od przyjęcia leku są: brak łaknienia, nudności, wymioty, bóle brzucha. W drugiej dobie może pojawić się żółtaczka, zaburzenia krzepnięcia krwi, hipoglikemia (niskie stężenie cukru we krwi), encefalopatia (zmiany zwyrodnieniowe w mózgu), śpiączka.

Ponadto mogą wystąpić: przyspieszona czynność serca, ospałość i zawroty głowy, bóle brzucha, sinica, wahania ciśnienia krwi, wykwity skórne.

W razie przedawkowania leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Panadol Femina – czy mogę spożywać alkohol?

W czasie stosowania leku Panadol Femina nie należy pić alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Panadol Femina w okresie ciąży i karmienia piersią?

W czasie ciąży w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lekarz rozważy zastosowanie leku Panadol Femina u pacjentek w ciąży lub karmiących piersią.

Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Panadol Femina

Ulotka Panadol Femina – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)


Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Panadol Femina w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Panadol Femina

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Panadol Femina? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

1 komentarz do “Panadol Femina”

  1. Zgodnie z US Food and Drug Administration , lek może powodować rzadkie oraz ewentualnie śmiertelne reakcje skórne, takie jak zespół Stevensa-Johnsona i toksyczna nekroliza naskórka. Metaanalizy sugerują, że paracetamol może zwiększać ryzyko niewydolności nerek o 23% i raka nerki o 28%. Paracetamol jest szczególnie niebezpieczny dla wątroby w przypadku przedawkowania, ale nawet bez przedawkowania u osób przyjmujących ten lek może wystąpić ostra niewydolność wątroby wymagająca przeszczepu wątroby. Toksyczność paracetamolu jest główną przyczyną ostrej niewydolności wątroby w świecie zachodnim i odpowiada za większość przedawkowania leków w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Przedawkowanie paracetamolu skutkuje większą liczbą telefonów do ośrodków kontroli zatruć w USA niż przedawkowanie jakiejkolwiek innej substancji farmakologicznej. Według FDA w Stanach Zjednoczonych „56 000 wizyt na izbie przyjęć, 26 000 hospitalizacji i 458 zgonów rocznie było związanych z przedawkowaniem paracetamolu w latach 90. W tych szacunkach niezamierzone przedawkowanie paracetamolu stanowiło przyczynę prawie 25% wizyt na oddziałach ratunkowych, 10% hospitalizacji i 25% zgonów.

    Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków przedstawiła klasyfikację leków podzieloną ze względu na szkodliwość lub bezpieczeństwo stosowania w trakcie ciąży. Paracetamol znalazł się w kategorii B, co oznacza, że prawdopodobnie jest bezpiecznym lekiem dla kobiet w ciąży. Lekarze ostrzegają jednak, że zbyt długie i zbyt częste stosowanie paracetamolu w ciąży może powodować wady rozwojowe dziecka. Specjaliści wskazują, że stosowanie paracetamolu w ciąży może stanowić jedną z przyczyn pojawienia się ADHD u dziecka. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zaburzenia jest tym większe, im wyższa była dawka przyjmowana przez matkę. Norwescy naukowcy zaś starali się udowodnić, że dzieci kobiet, które w trakcie ciąży przyjmowały paracetamol, częściej zmagają się z astmą. Badania nie zostały jednak w stu procentach potwierdzone.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Panadol Femina. Podziel się doświadczeniami na forum.