Ketonal Active – czy jest dostępny w aptekach internetowych?

Ketonal Active – niesteroidowy lek przeciwzapalny, jest powszechnie dostępny w aptekach stacjonarnych i internetowych. Preparat jest szczególnie pożądany przez osoby zmagające się z bólem kostno-stawowym i mięśniowym w stanach pourazowych oraz w przebiegu wielu zespołów bólowych.

niesteroidowy lek przeciwzapalny

Ketonal Active – skład, działanie, właściwości

Ketonal Active to lek z grupy niesteroidowych środków przeciwzapalnych. Jego substancją czynną jest ketoprofen – organiczny związek chemiczny powstały z reszty benzofenonu i kwasu propionowego. Preparat charakteryzuje się silnym działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, a mechanizm działania farmaceutyku polega na hamowaniu aktywności prostaglandyn – enzymów odgrywających znaczącą rolę w rozwijaniu się stanu zapalnego.

Ketoprofen wraz z substancjami pomocniczymi, które usprawniają wchłanianie się leku do krwioobiegu i rozprowadzanie go po ustroju, bierze czynny udział w procesie blokowania syntezy przekaźników receptorów bólowych odpowiedzialnych za pojawienie się i odczuwanie dolegliwości bólowych oraz innych dokuczliwych objawów związanych z odczynem zapalnym, jak podwyższona temperatura ciała, zwiększone napięcie mięśniowe czy obrzęki. 

Ketonal Active spowalnia także agregację płytek krwi, w efekcie czego lek zapobiega powstawaniu czopów na ścianach naczyń krwionośnych – niebezpiecznych dla zdrowia i życia zmian ograniczających światło arterii. Specyfik zalecany jest przede wszystkim do krótkotrwałego leczenia objawowego dolegliwości związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi i reumatoidalnymi układu kostno-stawowego. Lek jest również nieocenionym narzędziem w walce z różnymi zespołami bólowymi niezwiązanymi z układem ruchu, jak nerwobóle, dolegliwości menstruacyjne czy ból zębów. Przynosi ulgę i skraca czas trwania ataków migrenowych oraz innych bólów głowy. Ketonal Active jest nieocenionym narzędziem w stanach pooperacyjnych i pourazowych. Wybierany jest szczególnie przez sportowców i osoby aktywne ruchowo, które uległy kontuzji (skręcenia stawów, naciągnięcia ścięgien czy stłuczenia mięśni). Chętnie sięgają po niego również poszkodowani w różnorodnych wydarzeniach losowych (wypadkach komunikacyjnych czy upadkach z wysokości), a także ofiary przemocy fizycznej doświadczające różnych dolegliwości fizycznych. Ketonal doceniany jest szczególnie za szybkość działania. Ustępowanie dokuczliwych objawów odczuwane jest już po kilkunastu minutach od chwili zażycia pierwszej dawki.

Dostępność leku w aptekach

Ketonal Active zrewolucjonizował rynek leków przeciwbólowych dostępnych w aptekach bez recepty. Dzięki innowacyjnej formule farmaceutyku można go kupić nie tylko w placówkach stacjonarnych, ale również przez Internet. Taka możliwość znacznie usprawnia leczenie i pozwala na walkę z bólem bez wychodzenia z domu. Ketonal dostępny w aptekach internetowych pod kątem mechanizmu działania i efektywności nie odbiega od farmaceutyku kupowanego w aptekach tradycyjnych.

Bezpieczne dawkowanie

Ketonal Active przeznaczony jest dla osób powyżej 15 roku życia, u których nie stwierdza się przeciwwskazań do jego stosowania. Lek dostępny jest w postaci tabletek doustnych, które należy zażyć w trakcie posiłku, popijając szklanką wody lub mleka. Do przyczyn bólu i charakteru dolegliwości towarzyszących dostosowuje się częstotliwość dawkowania. W leczeniu objawowym symptomów na tle zwyrodnieniowy i reumatycznym zaleca się 1 tabletkę co 6 godzin. Z kolei w innych przypadkach należy zażywać 1 porcję co 8 godzin. Kiedy ból i stan zapalny nie ustępują lub nasilają się, warto skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem. Przed zażyciem Ketonalu trzeba natomiast zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania leku. Nie należy również przekraczać dobowej maksymalnej dawki, czyli 150 mg. Zwiększenie stężenia ketoprofenu we krwi nie przyspiesza procesu leczenia. Właściwego dawkowania Ketonalu powinny przestrzegać szczególnie osoby z dodatkowymi przewlekłymi obciążeniami dotyczącymi pracy wątroby czy żołądka. Dla zwiększenia ochrony wrażliwego układu pokarmowego przed zażyciem Ketonalu Active można zastosować lek osłonowy w celu zoptymalizowania poziomu i działania kwasu żołądkowego.

Może Cię zainteresować:
Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.