Konsultacja merytoryczna:

Anidulafungin Mylan

Lek Anidulafungin Mylan zawiera substancję czynną anidulafunginę. Anidulafungina należy do grupy leków nazywanych echinokandynami. Leki z tej grupy są stosowane w leczeniu ciężkich zakażeń grzybiczych.

Lek ten jest stosowany u dorosłych w leczeniu zakażenia grzybiczego krwi lub narządów wewnętrznych, zwanego kandydozą inwazyjną. Zakażenie to wywołują komórki grzyba (drożdżaki) zwane Candida.

Anidulafungina hamuje proces wytwarzania składnika ściany komórkowej grzyba. Komórki grzyba, poddane działaniu anidulafunginy mają niepełne lub uszkodzone ściany komórkowe, co czyni je podatnymi na uszkodzenia lub uniemożliwia wzrost.

Skład

Substancją czynną leku jest anidulafungina. Każda fiolka z proszkiem zawiera 100 mg anidulafunginy.

Pozostałe składniki to: fruktoza, mannitol, polisorbat 80, kwas winowy, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), kwas solny stężony (do ustalenia pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Anidulafungin Mylan – jak stosować ten lek?

Anidulafungina będzie zawsze przygotowywana i podawana przez lekarza lub fachowego pracownika ochrony zdrowia (więcej informacji o sposobie przygotowywania leku znajduje się na końcu ulotki, w części przeznaczonej wyłącznie dla fachowych pracowników ochrony zdrowia).

Leczenie rozpoczyna się od dawki 200 mg podawanej w pierwszej dobie (dawka nasycająca). Następnie podaje się dawkę dobową w wysokości 100 mg (dawka podtrzymująca).

Anidulafunginę należy podawać raz na dobę w powolnym wlewie dożylnym (kroplówce). Podanie wlewu będzie trwało co najmniej 1,5 godziny w przypadku dawki podtrzymującej i 3 godziny w przypadku dawki nasycającej.

Lekarz określi czas trwania leczenia oraz dawkę leku Anidulafungin Mylan podawaną każdego dnia i będzie obserwował reakcję pacjenta na leczenie oraz stan pacjenta.

Na ogół leczenie należy kontynuować przez co najmniej 14 dni po ostatnim dniu, w którym wykryto obecność drożdżaków Candida we krwi pacjenta.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku podejrzenia, że dawka leku Anidulafungin Mylan była za duża, należy natychmiast poinformować lekarza lub fachowego pracownika ochrony zdrowia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anidulafungin Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anidulafungin Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Anidulafunginy nie należy stosować podczas ciąży, gdyż jej działanie u kobiet w ciąży nie jest znane. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży. W przypadku zajścia w ciążę podczas stosowania leku Anidulafungin Mylan należy natychmiast poinformować lekarza.

Działanie anidulafunginy u kobiet karmiących piersią nie jest znane. Przed rozpoczęciem stosowania leku Anidulafungin Mylan w czasie karmienia piersią należy porozumieć się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Anidulafungin Mylan

Mylan S.A.S.

Ulotka Anidulafungin Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Anidulafungin Mylan, 100 mg, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji (anidulafungina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 143.79 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anidulafungin Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Anidulafungin Mylan, 100 mg, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji (anidulafungina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 235.52 KB

Cena - ile kosztuje Anidulafungin Mylan?

Cena Anidulafungin Mylan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Anidulafungin Mylan.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anidulafungin Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz