Konsultacja merytoryczna:

Anidulafungin Sandoz

Lek Anidulafungin Sandoz zawiera substancję czynną anidulafunginę i jest przepisywany dorosłym w leczeniu zakażenia grzybiczego krwi lub narządów wewnętrznych, tzw. kandydozy inwazyjnej. Zakażenie to wywołują komórki grzyba (drożdżaki) o nazwie Candida.

Anidulafungin Sandoz należy do grupy leków nazwanych echinokandynami. Leki z tej grupy stosuje się w leczeniu ciężkich zakażeń grzybiczych.

Lek hamuje prawidłowy proces wytwarzania ściany komórkowej grzyba.

W obecności tego leku ściany komórkowe grzyba są niepełne lub uszkodzone, co powoduje, że stają się kruche lub niezdolne do wzrostu.

Jaki jest skład Anidulafungin Sandoz, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest anidulafungina. Jedna fiolka zawiera 100 mg anidulafunginy.
Przygotowany koncentrat roztworu do infuzji zawiera 3,33 mg/ml anidulafunginy, a rozcieńczony roztwór do infuzji zawiera 0,77 mg/ml anidulafunginy.

Pozostałe składniki to: fruktoza, mannitol, polisorbat 80, kwas (S)-mlekowy, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), kwas solny stężony (do ustalenia pH)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Anidulafungin Sandoz – jak stosować ten lek?

Lek Anidulafungin Sandoz jest zawsze przygotowywany i podawany przez lekarza lub inny personel medyczny (więcej informacji o sposobie przygotowania leku znajduje się na końcu ulotki, w części przeznaczonej wyłącznie dla fachowego personelu medycznego).

Leczenie rozpoczyna się od dawki 200 mg podawanej w pierwszej dobie (dawka nasycająca). Następnie podaje się dawkę dobową 100 mg (dawka podtrzymująca).

Lek powinien być podawany raz na dobę w powolnej infuzji dożylnej (kroplówce). Dawkę podtrzymującą podaje się w infuzji trwającej co najmniej 1,5 godziny, a dawkę nasycającą przez 3 godziny.

Lekarz określi czas trwania leczenia oraz dawkę leku podawaną każdego dnia i będzie kontrolował reakcję pacjenta na leczenie oraz jego stan.

Na ogół leczenie trwa co najmniej 14 dni po ostatnim dniu, w którym stwierdzono obecność drożdżaków Candida we krwi pacjenta.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek jest przygotowywany i podawany przez wykwalifikowany personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anidulafungin Sandoz – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anidulafungin Sandoz w okresie ciąży i karmienia piersią?

Działanie leku Anidulafungin Sandoz u kobiet w ciąży nie jest znane. Dlatego nie zaleca się jego stosowaniu w czasie ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną antykoncepcję.

Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Działanie leku u kobiet karmiących piersią nie jest znane. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Anidulafungin Sandoz w czasie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak danych.

Ulotka Anidulafungin Sandoz – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Anidulafungin Sandoz, 100 mg, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji (Anidulafunginum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 370.27 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anidulafungin Sandoz m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Anidulafungin Sandoz, 100 mg, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji (Anidulafunginum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 465.86 KB

Cena - ile kosztuje Anidulafungin Sandoz?

Cena Anidulafungin Sandoz i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Anidulafungin Sandoz.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anidulafungin Sandoz? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Olimp Kolonbiotic 7GG kapsułki (Opakowanie: 10 )Olimp Kolonbiotic 7GG kapsułki (Opakowanie: 10 ) to suplement diety zawierający bakterie kwasu mlekowego, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Zmniejszają ryzyko biegunek, szczególnie po antybiotykoterapii. Produkt przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia.
Efekt działania Olimp Kolonbiotic 7GG kapsułki (Opakowanie: 10 )Olimp Kolonbiotic 7GG kapsułki (Opakowanie: 10 ) zawiera bakterie Lactobacillus rhamnosus…

20.32 

Zastosowanie La Roche Posay Substiane+ odbudowujący krem przeciwstarzeniowy (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Substiane+ odbudowujący krem przeciwstarzeniowy (Opakowanie: 40 ml) to innowacyjna terapia przeciwstarzeniowa do pielęgnacji skóry dojrzałej. Efekt działania La Roche Posay Substiane+ odbudowujący krem przeciwstarzeniowy (Opakowanie: 40 ml)
Modelowanie konturu twarzy
Odpowiednie nawilżenie
Poprawa elastyczności i jędrność skóry
Wygładza rysy twarzy
Skład(INCI): Aqua / Water, Paraffinum Liquidum /…

120.99 

Zastosowanie Bioderma Sensibio Mask maska łagodząca (Opakowanie: 75 ml)Bioderma Sensibio Mask maska łagodząca (Opakowanie: 75 ml) to intensywnie nawilżająca maska uspokajająca podrażnioną i zestresowaną skórę.

Może być stosowana łagodząco w przypadku oparzeń słonecznych, podrażnień po goleniu czy reakcji na szkodliwe czynniki środowiskowe.Efekt działania Bioderma Sensibio Mask maska łagodząca (Opakowanie: 75 ml)Bioderma Sensibio Mask maska łagodząca (Opakowanie: 75…

63.56 

MOMME Magiczny Olejek pielęgnacyjny (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

41.99 

Zastosowanie Moilec (Opakowanie: 10 )Moilec (Opakowanie: 10 ) jest lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym stosowanym w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
Efekt działania Moilec (Opakowanie: 10 )…

5.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief