Anidulafungin SandozJak działa i kiedy stosujemy Anidulafungin Sandoz?

Lek Anidulafungin Sandoz zawiera substancję czynną anidulafunginę i jest przepisywany dorosłym w leczeniu zakażenia grzybiczego krwi lub narządów wewnętrznych, tzw. kandydozy inwazyjnej. Zakażenie to wywołują komórki grzyba (drożdżaki) o nazwie Candida.

Anidulafungin Sandoz należy do grupy leków nazwanych echinokandynami. Leki z tej grupy stosuje się w leczeniu ciężkich zakażeń grzybiczych.

Lek hamuje prawidłowy proces wytwarzania ściany komórkowej grzyba.

W obecności tego leku ściany komórkowe grzyba są niepełne lub uszkodzone, co powoduje, że stają się kruche lub niezdolne do wzrostu.

REKLAMA

Jaki jest skład Anidulafungin Sandoz, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest anidulafungina. Jedna fiolka zawiera 100 mg anidulafunginy.
Przygotowany koncentrat roztworu do infuzji zawiera 3,33 mg/ml anidulafunginy, a rozcieńczony roztwór do infuzji zawiera 0,77 mg/ml anidulafunginy.

Pozostałe składniki to: fruktoza, mannitol, polisorbat 80, kwas (S)-mlekowy, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), kwas solny stężony (do ustalenia pH)

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Anidulafungin Sandoz – jak stosować ten lek?

Lek Anidulafungin Sandoz jest zawsze przygotowywany i podawany przez lekarza lub inny personel medyczny (więcej informacji o sposobie przygotowania leku znajduje się na końcu ulotki, w części przeznaczonej wyłącznie dla fachowego personelu medycznego).

Leczenie rozpoczyna się od dawki 200 mg podawanej w pierwszej dobie (dawka nasycająca). Następnie podaje się dawkę dobową 100 mg (dawka podtrzymująca).

Lek powinien być podawany raz na dobę w powolnej infuzji dożylnej (kroplówce). Dawkę podtrzymującą podaje się w infuzji trwającej co najmniej 1,5 godziny, a dawkę nasycającą przez 3 godziny.

Lekarz określi czas trwania leczenia oraz dawkę leku podawaną każdego dnia i będzie kontrolował reakcję pacjenta na leczenie oraz jego stan.

Na ogół leczenie trwa co najmniej 14 dni po ostatnim dniu, w którym stwierdzono obecność drożdżaków Candida we krwi pacjenta.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek jest przygotowywany i podawany przez wykwalifikowany personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anidulafungin Sandoz – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anidulafungin Sandoz w okresie ciąży i karmienia piersią?

Działanie leku Anidulafungin Sandoz u kobiet w ciąży nie jest znane. Dlatego nie zaleca się jego stosowaniu w czasie ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną antykoncepcję.

Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Działanie leku u kobiet karmiących piersią nie jest znane. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Anidulafungin Sandoz w czasie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak danych.

REKLAMA

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Anidulafungin Sandoz i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Anidulafungin Sandoz – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Anidulafungin Sandoz. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Anidulafungin Sandoz m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Masz problem z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg?

Jeżeli szukasz odpowiedniego preparatu na żylaki i uczucie ciężkich nóg, zapoznaj się z polecanym suplementem wspomagającym prawidłowe działanie naczyń krwionośnych.

TabletkiOcenaCena
Varicorin 9.4Sprawdź!

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Anidulafungin Sandoz? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Anidulafungin Sandoz.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.