Betadrin WZF

Krople do nosa, które można stosować w stanach zapalnych błony śluzowej nosa, nieżycie nosa, które występują często podczas przeziębienia i alergii. Betadrin udrażnia przewody nosowe, przez co zmniejsza uczucie zatkanego nosa oraz poprawia komfort oddychania. Zawiera w swoim składzie substancję przeciwhistaminową - difenhydraminę i alfa-adrenomimetyk - nafazolinę.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Betadrin WZF jest lekiem złożonym zawierającym w swoim składzie dwie substancje czynne – difenhydraminę (działającą przeciwalergicznie) i nafazolinę (obkurczającą rozszerzone naczynia krwionośne). Lek zastosowany na błonę śluzową nosa zmniejsza jej obrzęk i przekrwienie, zmniejsza ilość wydzieliny oraz ułatwia jej odpływ z zatok. Dzięki temu znika uczucie zatkanego nosa i zatok, które towarzyszą alergii i przeziębieniu.

Betadrin WZF stosuje się:
– w ostrych stanach zapalnych błony śluzowej nosa;
– w zaostrzeniu przewlekłego nieżytu nosa w przebiegu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa lub przeziębienia.

Lek działa objawowo i przeznaczony jest do leczenia doraźnego.

Skład

Substancjami czynnymi leku są difenhydraminy chlorowodorek i nafazoliny azotan.
1 ml roztworu zawiera 1 mg difenhydraminy chlorowodorku i 0,33 mg nafazoliny azotanu.
Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek, roztwór; disodu edetynian; kwas borowy; sodu wodorotlenek 10% (do ustalenia pH); woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza.
W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

– Lek stosować wyłącznie do nosa.
– Ze względów higienicznych opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.
– Leku nie należy stosować dłużej niż 3 do 5 dni. Jeśli po upływie 3-5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
– Nie należy stosować dawek większych niż podane poniżej.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat:
1-3 krople do każdego otworu nosowego, nie częściej niż co 4-6 godzin.

Przedawkowanie

Nie ma danych dotyczących ostrego przedawkowania kropli stosowanych miejscowo do nosa. Długotrwałe lub zbyt częste podawanie leku u małych dzieci może doprowadzić do zahamowania ośrodkowego układu nerwowego, hipotermii (obniżenia temperatury ciała), śpiączki, długotrwałego rozszerzenia źrenicy.

Przypadkowe wypicie zawartości butelki, szczególnie u dzieci, może wyjątkowo spowodować nadmierne uspokojenie z sennością, obniżenie temperatury ciała, zwolnienie czynności serca, wahania ciśnienia krwi i zapaść.

Jeden ze składników leku Betadrin WZF (nafazolina) może spowodować nagłe obniżenie ciśnienia krwi, przyspieszenie czynności serca o charakterze wstrząsowym.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak informacji na temat związku stosowania leku Betadrin WZF z jedzeniem i piciem.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

U kobiet karmiących piersią Betadrin WZF należy stosować ostrożnie.

Ulotka Betadrin WZF

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Betadrin WZF (forum)

Stosujesz Betadrin WZF? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Betadrin WZF. Podziel się doświadczeniami na forum.