Zopiclone Aurovitas

Lek Zopiclone Aurovitas występuje w postaci tabletek powlekanych i zawiera substancję czynną zopiklon. Lek ten należy do grupy leków nasennych. Lek wpływa na pracę mózgu, dzięki czemu ułatwia sen.

U dorosłych:

Zopiklon, substancja czynna leku Zopiclone Aurovitas, stosowany jest w leczeniu problemów ze snem, takich jak:
– trudności z zasypianiem,
– budzenie się w środku nocy,
– zbyt wczesne poranne budzenie się,
– poważne lub nieprzyjemne kłopoty ze snem wywołane przez nastrój lub problemy związane ze zdrowiem psychicznym.

Zopiklon można stosować zarówno w leczeniu przejściowych, jak i dłużej trwających problemów ze snem. Jednak zopiklonu nie należy używać codziennie przez długi czas, ani w leczeniu depresji. Jeśli pacjent nie ma pewności, powinien zgłosić się do lekarza o poradę.

Skorzystaj z apteki internetowej o sprawdzonej renomie na rynku niemieckim, która szybko zdobyła zaufanie polskich klientów - kupuj leki bez wychodzenia z domu.

Jaki jest skład Zopiclone Aurovitas, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest zopiklon.
Jedna tabletka powlekana zawiera 7,5 mg zopiklonu.

Pozostałe składniki:
Rdzeń: laktoza jednowodna, wapnia wodorofosforan dwuwodny, skrobia żelowana kukurydziana, powidon (K-30), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.
Otoczka: hypromeloza (6 cps), makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Zopiclone Aurovitas – jak stosować ten lek?

Leczenie powinno być możliwie jak najkrótsze i nie powinno przekraczać czterech tygodni, włączając okres zmniejszania dawki.

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie leku
– Lek należy przyjmować doustnie.
– Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.
– Nie kruszyć, ani nie żuć tabletek.
– Zażyć tuż przed snem jedną dawkę i nie przyjmować ponownie w ciągu tej samej nocy.
– Zazwyczaj leczenie trwa od 2 dni do 3 tygodni.

Dorośli
Zalecana dawka początkowa to 7,5 mg zopiklonu tuż przed snem (dwie tabletki po 3,75 mg lub jedna tabletka po 7,5 mg). Ta dawka nie powinna zostać przekroczona.

Osoby w podeszłym wieku
Zwykle dawka początkowa to jedna tabletka 3,75 mg zopiklonu tuż przed snem. W razie potrzeby lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do jednej tabletki 7,5 mg zopiklonu.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby, układu oddechowego lub nerek
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa to jedna tabletka 3,75 mg zopiklonu tuż przed snem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Zopiklonu nie wolno stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności zopiklonu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Badania krwi
– Tabletki Zopiclone mogą zmieniać stężenia enzymów wątrobowych wykazane w badaniach krwi. Może to oznaczać, że wątroba nie działa prawidłowo.
– Jeśli pacjent zamierza wykonać badanie krwi, ważne aby poinformować lekarza o przyjmowaniu zopiklonu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent zażył zbyt wiele tabletek, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem lub najbliższego szpitala, aby uzyskać poradę. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Dzięki temu lekarz będzie wiedział, jaki lek został przyjęty.

Przedawkowanie zopiklononu może być bardzo niebezpieczne.

Mogą wystąpić następujące skutki:
– uczucie senności, dezorientacja, głęboki sen i zapadnięcie w śpiączkę,
– zwiotczenie mięśni (hipotonia),
– zawroty głowy, „pustka w głowie” lub omdlenie. Te efekty są spowodowane niskim ciśnieniem krwi.
– upadek lub utrata równowagi (ataksja),
– płytki oddech lub trudności w oddychaniu (depresja oddechowa).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zopiclone Aurovitas – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas przyjmowania leku Zopiclone Aurovitas nie należy pić alkoholu. Alkohol może nasilać działanie zopiklonu i powodować, że pacjent zaśnie bardzo głęboko, i może nie oddychać prawidłowo lub mieć problemy z przebudzeniem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zopiclone Aurovitas w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku Zopiclone Aurovitas podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży lub w czasie porodu, ponieważ może to być szkodliwe dla dziecka.

Nie należy karmić piersią, jeśli pacjentka przyjmuje lek Zopiclone Aurovitas. Wynika to z tego, że małe ilości leku mogą przenikać do mleka matki. Jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią, powinna porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem jakiegokolwiek leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Podobnie jak inne leki stosowane w zaburzeniach snu, lek Zopiclone Aurovitas może powodować spowolnienie normalnego funkcjonowania mózgu (depresja ośrodkowego układu nerwowego).

Ryzyko zaburzeń psychoruchowych, w tym zdolności do prowadzenia pojazdów, zwiększa się, jeżeli:
– lek Zopiclone Aurovitas zastosowano w ciągu 12 godzin poprzedzających wykonywania czynności wymagających koncentracji uwagi,
– przyjęto większą dawkę leku Zopiclone Aurovitas niż zalecana,
– lek Zopiclone Aurovitas przyjęto jednocześnie z innym lekiem hamującycm ośrodkowy układ nerwowy, innym lekiem zwiększającym stężenie zopiklonu we krwi lub podczas picia alkoholu.

Nie należy wykonywać niebezpiecznych czynności wymagających pełnej czujności, takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn po przyjęciu leku Zopiclone Aurovitas, zwłaszcza w ciągu 12 godzin po przyjęciu leku.

Więcej informacji na temat możliwych działań niepożądanych, które mogą mieć wpływ na prowadzenie pojazdu, znajduje się w punkcie 4. załączonej ulotki.

Ulotka Zopiclone Aurovitas – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Zopiclone Aurovitas, 7,5 mg, tabletki powlekane (Zopiclonum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zopiclone Aurovitas m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Zopiclone Aurovitas, 7,5 mg, tabletki powlekane (Zopiclonum)

Cena Zopiclone Aurovitas i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Zopiclone Aurovitas i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Zopiclone Aurovitas oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Zopiclone Aurovitas - forum pacjentów

Stosujesz Zopiclone Aurovitas? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz