ZIOŁA DO PŁUKANIA GARDŁA


Typ preparatu: Produkt leczniczy

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Zioła do płukania gardła stosowane w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

SKŁAD

Kora dębu (Quercus cortex) – 0,525 g
Koszyczek rumianku (Chamomillae anthodium) – 0,525 g
Ziele krwawnika (Millefolii herba) – 0,420 g
Liść szałwii (Salviae folium) – 0,315 g
Ziele tymianku (Thymi herba) – 0,315 g

Jedna saszetka zawiera 2,1 g ziół o zawartości nie mniejszej niż 0,7% garbników i 0,4% olejku eterycznego.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Droga podania: Na śluzówkę jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie: Dwie saszetki ziół zalać połową szklanki wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem 15 minut. Do płukania używać świeżo przygotowanego naparu.

PRZEDAWKOWANIE

Dotychczas nie stwierdzono.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Brak odrębnych zaleceń.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT ZIOŁA DO PŁUKANIA GARDŁA

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

Brak charakterystyki produktu leczniczego.


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).ZIOŁA DO PŁUKANIA GARDŁA CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innych pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here