Tigecycline Solinea

Tigecycline Solinea to antybiotyk należący do grupy glicylocyklinowych, o budowie podobnej do tetracyklin. Jego mechanizm działania polega na hamowaniu biosyntezy białka w komórkach bakteryjnych, co prowadzi do zahamowania rozwoju komórek bakterii. Jest to lek dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest leczenie powikłanych zakażeń skóry i tkanek miękkich oraz powikłanych zakażeń w obrębie jamy brzusznej. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Tigecycline Solinea. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Tigecycline Solinea i jakie są wskazania do stosowania?

Tygecyklina jest antybiotykiem zaliczanym do grupy glicylocyklin, którego działanie polega na hamowaniu wzrostu bakterii wywołujących zakażenia.
Lekarz przepisał Tigecycline Solinea w celu leczenia jednego z poniższych poważnych zakażeń bakteryjnych u pacjenta dorosłego lub dziecka w wieku co najmniej 8 lat:

  • powikłanych zakażeń skóry i tkanek miękkich (tkanek występujących pod skórą), za wyjątkiem zakażeń stopy cukrzycowej;
  • powikłanych zakażeń w obrębie jamy brzusznej.

Tygecyklina jest stosowana wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza inne antybiotyki są nieodpowiednie.

Kategorie powiązane:
Antybiotyki,

Reklama

Jaki jest skład Tigecycline Solinea, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tygecyklina. Każda fiolka zawiera 50 mg tygecykliny.

Pozostałe składniki to arginina, kwas solny stężony oraz sodu wodorotlenek (do ustalenia pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tigecycline Solinea – jak stosować?

Tygecyklina jest podawana przez lekarza lub pielęgniarkę.
Zalecana dawka u dorosłych to początkowo 100 mg, a następnie 50 mg co 12 godzin. Lek podawany jest dożylnie (bezpośrednio do krwiobiegu) w czasie od 30 do 60 minut.
Zalecana dawka w przypadku dzieci w wieku od 8 do <12 lat to 1,2 mg/kg co 12 godzin, podawana dożylnie, a maksymalna dawka to 50 mg co 12 godzin.
W przypadku młodzieży w wieku od 12 do <18 lat zalecana dawka to 50 mg co 12 godzin.
O długości okresu leczenia zadecyduje lekarz, jednak trwa ono przeważnie od 5 do 14 dni.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent obawia się, że otrzymał zbyt dużą dawkę tygecykliny, powinien natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub pielęgniarce.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tigecycline Solinea – czy mogę spożywać alkohol?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tigecycline Solinea w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Tigecycline Solinea może być szkodliwy dla płodu. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie wiadomo, czy lek Tigecycline Solinea przenika do mleka karmiących matek. Przed rozpoczęciem karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Tigecycline Solinea

Solinea Sp. z o.o. Sp. K.

Ulotka Tigecycline Solinea – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Tigecycline Solinea w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Tigecycline Solinea

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tigecycline Solinea? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Tigecycline Solinea. Podziel się doświadczeniami na forum.