Ramoclav

Ramoclav jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Zawiera dwa różne leki: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do grupy leków zwanych penicylinami, których działanie niekiedy może być zahamowane (unieczynnione). Drugi działający składnik (kwas
klawulanowy) przeciwdziała temu unieczynnieniu.

Ramoclav stosuje się u dorosłych i dzieci w leczeniu:
– zakażeń ucha środkowego i zatok przynosowych
– zakażeń dróg oddechowych
– zakażeń dróg moczowych
– zakażeń skóry i tkanek miękkich, w tym zakażeń stomatologicznych
– zakażeń kości i stawów.

Jaki jest skład Ramoclav, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi są amoksycylina i kwas klawulanowy. Jedna tabletka powlekana zawiera 1004,3 mg amoksycyliny trójwodnej, co odpowiada 875 mg amoksycyliny oraz 148,9 mg klawulanianu potasu co odpowiada 125 mg kwasu klawulanowego.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K 30, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu stearynian,
makrogol 400, Opadry 03B58965 White: (hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol 400).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Ramoclav – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci o masie ciała 40 kg lub większej
– Zwykle stosowana dawka – 1 tabletka dwa razy na dobę
– Większa dawka – 1 tabletka trzy razy na dobę

Dzieci o masie ciała poniżej 40 kg
Dzieci w wieku lat 6 lub młodsze należy raczej leczyć amoksycyliną z kwasem klawulanowym w postaci zawiesiny doustnej lub w saszetkach. Przed zastosowaniem leku Ramoclav w tabletkach u dzieci o masie ciała poniżej 40 kg należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Pacjenci z chorobami nerek i wątroby
– Jeśli pacjent ma chorobę nerek, dawka leku może być zmieniona. Lekarz może dobrać inną dawkę leku Ramoclav lub inny lek.
– Jeśli u pacjenta występują choroby wątroby, należy częściej wykonywać badania krwi w celu sprawdzenia jak funkcjonuje wątroba.

Droga i sposób podawania leku
– Tabletki należy połknąć w całości, popijając szklanką wody, na początku posiłku lub tuż przed posiłkiem.
– Pomiędzy dawkami przyjmowanymi w ciągu doby należy zachować równe, co najmniej 4-godzinne odstępy. Nie należy przyjmować 2 dawek leku w ciągu 1 godziny.

Czas trwania leczenia
Nie należy przyjmować leku Ramoclav dłużej niż przez 2 tygodnie. Jeśli pacjent nadal nie czuje się dobrze, powinien ponownie skontaktować się z lekarzem.

Kreska dzieląca ma na celu jedynie ułatwienie przełamania tabletki dla łatwiejszego jej połknięcia, w przypadku problemów z połknięciem w całości.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Ramoclav, mogą wystąpić takie objawy, jak podrażnienie żołądka i jelit (nudności, wymioty lub biegunka) lub drgawki. Należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Należy zabrać opakowanie leku, aby móc pokazać je lekarzowi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ramoclav – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy stosować na początku posiłku lub tuż przed posiłkiem, popijać szklanką wody.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ramoclav w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć
dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Ramoclav i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Ramoclav – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Ramoclav. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ramoclav, 875 mg + 125 mg, tabletki powlekane (Amoxicillinum + Acidum clavulanicum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ramoclav m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ramoclav, 875 mg + 125 mg, tabletki powlekane (Amoxicillinum + Acidum clavulanicum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Ramoclav? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(120 ocen, średnia: 6,03 na 10)

10 OPINIE O LEKU

  1. Zadaję sobie pytanie czy to jest lek czy trucizna. Po rozpoczęciu kuracji rozpoczęły się codzienne bóle brzuch i luźne stolce, ale wiadomo antybiotyki powodują różne dolegliwości więc ukończyłem kurację i na drugi dzień po jej ukończeniu horror prawdopodobnie zapalenie jelita grubego na to wskazują bóle podbrzusza oraz krwawa śluzowata biegunka. Nie muszę chyba tłumaczyć w jakim jestem stanie. Zaznaczam że w moim dość długim życiu pierwszy raz spotkałem się z taką reakcją organizmu na podany antybiotyk.

  2. A co wy myślicie, że po antybiotyku będziecie mieli dobre samopoczucie, no ludzie. To jest antybiotyk, zabija te złe i te dobre bakterie, stąd osłabienie i wysypki bo mało co nas chroni bo antybiotyk zabija bakterie które nas także chronią.

  3. No a u mnie działa bardzo dobrze. Przeczytawszy o działaniach niepożądanych trochę się przeraziłem, ale raz kozie śmierć. Nie żałujŕ ?

  4. Ja mam pytanie corce przepisano ten lek , jest po operacji serca wiecej przeczytałam złego niż dobrego i teraz się denerwuje czy nic jej nie będzie .Dostala pierwsza dawke a dzis niedziela i co mam zrobić dziekuje za odpowiedz

  5. Po Ramoclavie a dokladnie po 5 tabletkach wystąpiła wysypka na calym ciele – wizyta na pogotowiu. W trakcie wysypki zaczęły mnie bolec stawy kazdy po kolei. Trwa to juz tydzien od odstawienia leku i konca nie widać. Ogólne osłabienie oraz ciągłe spanie.

  6. Po zastosowaniu antybiotyku ramoclav wystąpił u mnie obrzęk gruczołu tarczycy, ból stawów, ból wątroby oraz silne zawroty głowy. Jestem w szoku miał pomóc w wyleczeniu przeziębienia :(!

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.