Ramoclav

12345678910
(117 ocen, średnia: 6,07 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Ramoclav jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Zawiera dwa różne leki: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do grupy leków zwanych penicylinami, których działanie niekiedy może być zahamowane (unieczynnione). Drugi działający składnik (kwas
klawulanowy) przeciwdziała temu unieczynnieniu.

Ramoclav stosuje się u dorosłych i dzieci w leczeniu:
– zakażeń ucha środkowego i zatok przynosowych
– zakażeń dróg oddechowych
– zakażeń dróg moczowych
– zakażeń skóry i tkanek miękkich, w tym zakażeń stomatologicznych
– zakażeń kości i stawów.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: , .

Substancjami czynnymi są amoksycylina i kwas klawulanowy. Jedna tabletka powlekana zawiera 1004,3 mg amoksycyliny trójwodnej, co odpowiada 875 mg amoksycyliny oraz 148,9 mg klawulanianu potasu co odpowiada 125 mg kwasu klawulanowego.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K 30, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu stearynian,
makrogol 400, Opadry 03B58965 White: (hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol 400).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci o masie ciała 40 kg lub większej
– Zwykle stosowana dawka – 1 tabletka dwa razy na dobę
– Większa dawka – 1 tabletka trzy razy na dobę

Dzieci o masie ciała poniżej 40 kg
Dzieci w wieku lat 6 lub młodsze należy raczej leczyć amoksycyliną z kwasem klawulanowym w postaci zawiesiny doustnej lub w saszetkach. Przed zastosowaniem leku Ramoclav w tabletkach u dzieci o masie ciała poniżej 40 kg należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Pacjenci z chorobami nerek i wątroby
– Jeśli pacjent ma chorobę nerek, dawka leku może być zmieniona. Lekarz może dobrać inną dawkę leku Ramoclav lub inny lek.
– Jeśli u pacjenta występują choroby wątroby, należy częściej wykonywać badania krwi w celu sprawdzenia jak funkcjonuje wątroba.

Droga i sposób podawania leku
– Tabletki należy połknąć w całości, popijając szklanką wody, na początku posiłku lub tuż przed posiłkiem.
– Pomiędzy dawkami przyjmowanymi w ciągu doby należy zachować równe, co najmniej 4-godzinne odstępy. Nie należy przyjmować 2 dawek leku w ciągu 1 godziny.

Czas trwania leczenia
Nie należy przyjmować leku Ramoclav dłużej niż przez 2 tygodnie. Jeśli pacjent nadal nie czuje się dobrze, powinien ponownie skontaktować się z lekarzem.

Kreska dzieląca ma na celu jedynie ułatwienie przełamania tabletki dla łatwiejszego jej połknięcia, w przypadku problemów z połknięciem w całości.

REKLAMA

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Ramoclav, mogą wystąpić takie objawy, jak podrażnienie żołądka i jelit (nudności, wymioty lub biegunka) lub drgawki. Należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Należy zabrać opakowanie leku, aby móc pokazać je lekarzowi.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Tabletki należy stosować na początku posiłku lub tuż przed posiłkiem, popijać szklanką wody.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć
dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Cena

Sprawdź ile kosztuje Ramoclav.

Opinie pacjentów - forum o lekach

9 OPINIE O LEKU

  1. Zadaję sobie pytanie czy to jest lek czy trucizna. Po rozpoczęciu kuracji rozpoczęły się codzienne bóle brzuch i luźne stolce, ale wiadomo antybiotyki powodują różne dolegliwości więc ukończyłem kurację i na drugi dzień po jej ukończeniu horror prawdopodobnie zapalenie jelita grubego na to wskazują bóle podbrzusza oraz krwawa śluzowata biegunka. Nie muszę chyba tłumaczyć w jakim jestem stanie. Zaznaczam że w moim dość długim życiu pierwszy raz spotkałem się z taką reakcją organizmu na podany antybiotyk.

  2. A co wy myślicie, że po antybiotyku będziecie mieli dobre samopoczucie, no ludzie. To jest antybiotyk, zabija te złe i te dobre bakterie, stąd osłabienie i wysypki bo mało co nas chroni bo antybiotyk zabija bakterie które nas także chronią.

  3. No a u mnie działa bardzo dobrze. Przeczytawszy o działaniach niepożądanych trochę się przeraziłem, ale raz kozie śmierć. Nie żałujŕ 😊

  4. Ja mam pytanie corce przepisano ten lek , jest po operacji serca wiecej przeczytałam złego niż dobrego i teraz się denerwuje czy nic jej nie będzie .Dostala pierwsza dawke a dzis niedziela i co mam zrobić dziekuje za odpowiedz

  5. Po Ramoclavie a dokladnie po 5 tabletkach wystąpiła wysypka na calym ciele – wizyta na pogotowiu. W trakcie wysypki zaczęły mnie bolec stawy kazdy po kolei. Trwa to juz tydzien od odstawienia leku i konca nie widać. Ogólne osłabienie oraz ciągłe spanie.

  6. Po zastosowaniu antybiotyku ramoclav wystąpił u mnie obrzęk gruczołu tarczycy, ból stawów, ból wątroby oraz silne zawroty głowy. Jestem w szoku miał pomóc w wyleczeniu przeziębienia :(!

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.