Artykuł sponsorowany

Przewodnik po operacji piersi – wszystko co musisz wiedzieć

Bez wątpienia piersi to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości- paniom dodaje pewności siebie, wpływa na ich samopoczucie oraz ogólny wygląd i postawę, zaś panowie często zawieszają na nim wzrok, ceniąc u kobiet obfity dekolt. Wszystko to sprawia, że każda z nas chce mieć ładne, jędrne piersi, pozwalające na ich eksponowanie w dopasowanym stroju kąpielowym bądź obcisłej sukience. Natura jednak nie jest w tej kwestii zbyt sprawiedliwa i nie wszystkie kobiety jednakowo obdarzyła bujnym biustem. Jednak dla tych, które nie są zadowolone z rozmiaru swoich piersi, a wręcz jest to źródłem kompleksów, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna.

O tym, jak ważna jest to sprawa świadczy fakt, iż powiększanie piersi jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Ale nie jedynym w tym zakresie, bowiem operacji piersi poddają się również kobiety z dużą dysproporcją wielkości pomiędzy jedną piersią a drugą, panie z nazbyt obfitym biustem czy też te, u których piersi są nadmiernie obwisłe. Dla wszystkich kobiet, które rozważają poddanie się ingerencji chirurgicznej, przygotowaliśmy abc najważniejszych informacji w tym zakresie tematycznym. Bowiem przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi nowinkami tej problematyki.

powiększenie piersi

Powiększanie biustu implantami w Klinice Dr Szczyt

https://www.drszczyt.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna-piersi/powiekszanie-piersi-implantami

Chirurgia plastyczna piersi – co można zmienić

Na wygląd naszych piersi wpływ ma kilka czynników- uwarunkowania genetyczne, codzienna pielęgnacja, upływ czasu, zdarzenia losowe oraz przebyte choroby. Jednak szeroko idąca medycyna oraz chirurgia plastyczna dają obecnie ogromne możliwości. Jakie zabiegi wykonywane są więc w ramach chirurgii plastycznej piersi? Otóż jest ich kilka:

Powiększenie piersi

Jest to najczęściej wykonywana operacja chirurgii plastycznej w obrębie piersi. Istnieje kilka możliwości z nią związanych, szczególnie w zakresie stosowanego wypełniacza. Obecnie przeważa silikonowy implant, choć możliwe jest także powiększenie biustu przy użyciu wstrzykiwanego silikonu czy uzupełnienie własną tkanką tłuszczową. Implant jest jednak najlepszym i najbezpieczniejszym materiałem, zaś sama operacja pozwala zarówno powiększyć, jak i wymodelować biust. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Podniesienie biustu

Zabieg ten, inaczej zwany mastopeksją, polega na usunięciu nadmiaru skóry z okolic piersi oraz podniesieniu i właściwym wyprofilowaniu gruczołu piersiowego. Wykonuje się go również w znieczuleniu ogólnym, jest to zabieg dość bezpieczny po którym rzadko dochodzi do powikłań a dodatkowym atutem jest to, że blizny są prawie całkowicie niewidoczne. Końcowy efekt widoczny jest po 6 miesiącach.

Korekta asymetrii piersi

Asymetria piersi występuje u każdej kobiety, jednak u niektórych jest ona wyjątkowo duża. Poza aspektem wyglądu, panie z tą dysproporcją uskarżają się na częste bole kręgosłupa, prowadzi to także do jego skrzywienia. Ponadto problemem jest zakup odpowiedniej bielizny. W celu zniwelowania różnicy możliwe jest powiększenie malej piersi, pomniejszenie dużej bądź połączenie obu tych zabiegów.

Zmniejszenie piersi

Zbyt duże piersi mogą być źródłem dyskomfortu, bólu oraz mogą stanowić problem natury estetycznej. Aby je pomniejszyć, usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej i gruczołowej, modeluje piersi oraz umieszcza brodawkę na właściwym miejscu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

główne_Powiększanie-biustu (1)

Jak wygląda zabieg powiększenia piersi?

Wspominaliśmy już, że to powiększanie piersi jest numerem jeden na liście najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej dotyczących tej części ciała. Należy pamiętać jednak, że powiększanie piersi to poważna ingerencja w ciało kobiety, dlatego decyzję o tym, czy u danej osoby można je wykonać, zawsze podejmuje specjalista. Jeśli jesteśmy więc zdecydowane, rozważyłyśmy wszystkie za i przeciw, do wymarzonego biustu dzieli nas jeszcze kilka kroków. Od czego więc zacząć i jak wygląda cały proces przygotowawczy oraz jego realizacja?

Wybór odpowiedniego miejsca

Jeszcze do niedawna operacja powiększania biustu zarezerwowana była wyłącznie dla gwiazd, które mogły sobie na nią pozwolić zwłaszcza ze względów finansowych. Obecnie sytuacja ta wygląda zupełnie inaczej- zabiegi te nie są już tak drogie a rynek oferuje wiele miejsc, gdzie można go wykonać. Jednak wybór odpowiednego miejsca jest elementem kluczowym, by całość przeprowadzona została bezpiecznie i by można było się cieszyć z  wymarzonego efektu końcowego. Należy wybrać profesjonalną klinikę, gdzie pracuje wykwalifikowany personel a zabiegi wykonywane są przy użyciu nowoczesnych technologii i najlepszego sprzętu. Musimy mieć pewność, że oddajemy się w najlepsze ręce, w końcu od tego zależy nasze bezpieczeństwo.

Wstępna konsultacja

Przed operacją powiększania piersi obowiązkowo przeprowadzana jest konsultacja, podczas której chirurg plastyczny, by móc podjąć decyzję kwalifikującą nas do zabiegu, poddaje nas bardzo szczegółowemu wywiadowi oraz badaniu. Należy więc wcześnie odpowiednio się do tego przygotować, by móc odpowiedzieć na pytania lekarza dotyczące m.in. występujących lub przebytych chorób, przyjmowanych leków, powodów decyzji o operacji a także oczekiwań pacjentki. Po szczegółowym wywiadzie lekarz ogląda i bada biust, po czym przedstawia możliwe rozwiązania oraz proponuje rozmiar, który będzie pasował i wyglądał jak najbardziej naturalnie. Ponadto przed podjęciem ostatecznej decyzji lekarz zleci serię badań, w tym morfologię krwi, RTG klatki piersiowej, USG i mammografię a także konieczność szczepionki przeciwko żółtaczce typu B. Jeśli niema żadnych przeciwskazań, specjalista kwalifikuje do zabiegu oraz umawia z pacjentem jego termin.

Przebieg operacji powiększenia biustu

Zabieg ten przeprowadza się w ciągu jednodniowego pobytu w klinice, zaś sama operacja trwa około dwóch godzin. Całość przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Jeszcze przed nim chirurg oznacza na ciele kobiety miejsca, w których zostaną wykonane cięcia. Są to przeważnie niewielkie nacięcia bezpośrednio pod piersiami tak, by pozostałe blizny były jak najmniej widoczne. W celu powiększenia piersi, najczęściej umieszczany jest pod tkankę gruczołową bądź mięsień piersiowy- w zależności od tego, czy kobieta zamierza w przyszłości karmić piersią, czy też nie- silikonowy implant. Następnie chirurg zakłada szwy pooperacyjne, które należy usunąć po czasie około dwóch tygodni, chyba że zastosowano szwy wchłanialne oraz nakłada specjalny opatrunek.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu kobiecie zakładany jest także specjalny stanik, którego celem jest właściwe ukształtowanie piersi. Należy nosić go całą dobę przez około 6 tygodni, zdejmując jedynie do kąpieli. Ponadto należy zrezygnować z wytężonej aktywności fizycznej, nie można także dźwigać ciężkich rzeczy oraz spać na brzuchu. Gdy jest taka potrzeba, zwłaszcza w pierwszych dniach po zabiegu, można przyjmować środki przeciwbólowe, jednak zgodnie ze wskazaniami ustalonymi ze specjalistą. Po operacji lekarz zleca także wizyty kontrolne, z których pierwsza następuje zwykle po około 10-14 dniach po operacji. Na efekt finalny należy poczekać do trzech miesięcy- tyle bowiem trwa całkowite gojenie się ran oraz schodzenie obrzęków. Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu skóra jest jędrna, delikatna, zaś piersi wyglądają bardzo naturalnie i estetycznie. Ponadto nie jest odczuwany żaden ból ani dyskomfort.

Reklama

Czy powiększanie piersi jest bezpieczne?

Zabieg powiększania piersi, choć trwa stosunkowo krótko i nie wymaga hospitalizacji, jest normalną operacją o charakterze inwazyjnym, więc tak jak każda inna ingerencja w ciało człowieka, niesie ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Jest ono oczywiście niewielkie i proporcjonalnie spada w przypadku wykonywania zabiegu w specjalistycznych, profesjonalnych jednostkach, jednak nie można go wykluczyć całkowicie.

Powiększenie piersi to ogromne osiągnięcie chirurgii plastycznej, które niejednej kobiecie daje szansę pozbycia się kompleksów, zyskania poczucia własnej wartości a także na poprawę jakości życia. Obecnie jest to szansa, na którą może sobie pozwolić większość z nas.

Naszych publikacji nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję indywidualnie w porozumieniu z pacjentem.