Dla kogo jest Ketonal Active?

Ketonal Active to lek zawierający ketoprofen, który jest dostępny bez recepty. Wprowadzenie go na rynek spowodowało, że pacjenci mają szybki i nieograniczony dostęp do skutecznego środka przeciwbólowego. Jest on bezpieczny dzięki zmniejszonej dawce. Zobacz, dla kogo jest Ketonal Active.

Ketonal Active dla kogo

Ketonal bez recepty

Ketonal jest dostępny bez recepty od końca 2017 roku. Przed wprowadzeniem go na rynek zmieniono nazwę preparatu, zmniejszono dawkę substancji czynnej oraz jego postać. Od tamtej chwili można go kupić jako Ketonal Active – łatwe do połknięcia kapsułki, które zawierają 50 mg ketoprofenu.

Opinie na temat Ketonalu bez recepty były podzielone. Obawiano się, że nie będzie on bezpieczny, a pacjenci będą go nadużywać. Tymczasem okazało się, że przeszedł on pozytywnie wszelkiego rodzaju testy, a tym samym mógł zostać dopuszczony do obrotu przez prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Czy Ketonal bez recepty skutecznie radzi sobie z bólem?

Za przeciwbólowe działanie Ketonalu bez recepty odpowiada ketoprofen. Jest to substancja, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Nie tylko zwalcza ból, ale ma także działanie przeciwzapalne. Mechanizm jej działania opiera się na blokowaniu enzymu cyklooksygenazy COX-1 i COX-2. W efekcie nie dochodzi do wydzielania substancji zapalnych, a zmniejszenie ich ilości powoduje ustąpienie bólu.

Opinie o Ketonalu dostępne na forach internetowych i w sondażach pozwalają jednoznacznie stwierdzić, że jest on uznawany za skuteczny lek. Jest pierwszym wyborem wielu pacjentów, którzy zmagają się z ostrym lub przewlekłym bólem. Sięgają po niego również te osoby, którym nie pomogły inne środki.

Jaki rodzaj bólu zwalcza Ketonal Active?

Ketonal bez recepty jest przeznaczony do stosowania w przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Dobrze sprawdza się na ból będący skutkiem urazu podczas uprawiania sportu, a także na ból zęba, głowy, stawów i mięśni. Lek z ketoprofenem mogą przyjmować również kobiety w trakcie menstruacji.

Kto może stosować Ketonal Active?

Ketonal bez recepty może być stosowany przez osoby powyżej 15. roku życia, u których wystąpiły jakiekolwiek dolegliwości bólowe lub stan zapalny. Nie mogą być one uczulone na żaden ze składników leku oraz zmagać się z chorobami układu pokarmowego lub niewydolnością narządów. Ketonal Active nie jest zalecany:

 • kobietom w ciąży,
 • kobietom karmiącym piersią,
 • osobom ze skłonnością do krwawień,
 • osobom z nadwrażliwością na składniki leków,
 • dzieciom.

Jak stosować Ketonal Active?

Ketonal Active należy stosować zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Kapsułkę najlepiej przyjmować w czasie posiłku. Zaleca się, aby popić ją dużą ilością wody lub mleka. Nie jest wskazane, aby użyć w tym celu kawy, herbaty, napoju gazowanego lub soku owocowego. Substancje te mogą mieć negatywny wpływ na metabolizm leku.

Zalecana dawka Ketonalu Active to 1 kapsułka (50 mg) co 8 godzin. Lek można przyjąć ponownie tylko w sytuacji, gdy dolegliwości nie ustąpiły lub pojawiły się ponownie. Tego środka przeciwbólowego nie należy stosować dłużej niż 5 dni. Takie dawkowanie Ketonalu zapobiega wystąpieniu działań niepożądanych.

Ketonalu Active nie można stosować razem z:

 • alkoholem,
 • innymi środkami przeciwbólowymi (zwłaszcza tymi, które należą do niesteroidowych leków przeciwzapalnych),
 • lekami zmniejszającymi ciśnienie krwi,
 • litem,
 • metotreksatem,
 • lekami przeciwzakrzepowymi,
 • lekami przeciwpadaczkowymi,
 • kortykosteroidami.

W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Może Cię zainteresować:
Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.