Protamine sulfate LEO Pharma

Protamine sulfate LEO Pharma to lek, który jest silnie zasadowym białkiem izolowanym z gonad ryb łososiowatych. Wykazuje słabe właściwości przeciwzakrzepowe i jest stosowany do inaktywacji heparyny poprzez tworzenie z nią trwałych, nieaktywnych kompleksów. Jest to lek na receptę, który jest stosowany jako odtrutka w przypadku przedawkowania heparyny, szczególnie przed zabiegami chirurgicznymi, po operacjach na otwartym sercu, czy u pacjentów dializowanych. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Protamine sulfate LEO Pharma. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Protamine sulfate LEO Pharma i jakie są wskazania do stosowania?

Substancją czynną jest siarczan protaminy, który jest stosowany jako antyheparyna w celu zablokowania działania heparyny i heparyn drobnocząsteczkowych oraz zmniejszenia wpływu tych substancji na organizm.

Heparyny są stosowane w celu zapobiegania krzepnięciu krwi i mogą powodować krwawienie.

Pacjent może otrzymać ten lek:
− Aby pomóc zatrzymać krwawienie spowodowane przez heparynę/heparynę drobnocząsteczkową
− Aby zapobiec częstym krwawieniom, jeśli pacjent był leczony heparyną/heparyną drobnocząsteczkową i ma zostać poddany zabiegowi chirurgicznemu
− Aby odwrócić działanie heparyny stosowanej w niektórych rodzajach operacji serca.

Kategorie powiązane:
Leki kardiologiczne - serce i układ krwionośny,

Reklama

Jaki jest skład Protamine sulfate LEO Pharma, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest siarczan protaminy. 1 mL zawiera 1400 antyheparynowych IU siarczanu protaminy (co odpowiada 10 mg), 5 mL zawiera 7000 antyheparynowych IU siarczanu protaminy (co odpowiada 50 mg).

− Pozostałe składniki to: chlorek sodu, kwas solny stężony (do ustalenia pH), sodu wodorotlenek (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Protamine sulfate LEO Pharma – jak stosować?

Lekarz zadecyduje, jaka dawka leku Protamine sulfate LEO Pharma jest odpowiednia dla pacjenta. Zależy to od wyników badań krwi, aby dowiedzieć się, ile heparyny należy zablokować.

Protamine sulfate LEO Pharma jest przeznaczony do podawania dożylnego i może być podawany w powolnym wstrzyknięciu (przez około 10 minut) do żyły lub może być dodany do roztworu kroplówki.
Pacjent może potrzebować dodatkowych dawek, zwłaszcza jeśli trzeba odwrócić działanie heparyny drobnocząsteczkowej lub jeśli operacja trwa długo.
Nie zostanie podane więcej niż 5 mL tego leku w żadnym 10-minutowym okresie.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Może to zakłócać proces krzepnięcia krwi poprzez wydłużenie czasu potrzebnego do krzepnięcia krwi.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Protamine sulfate LEO Pharma – czy mogę spożywać alkohol?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Protamine sulfate LEO Pharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Brak dostępnych informacji dotyczących stosowania tego produktu u kobiet w ciąży.
Nie stosować leku Protamine sulfate LEO Pharma, chyba, że jest to bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią
Jeśli pacjentka karmi piersią, powinna poradzić się lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Brak dostępnych informacji dotyczących stosowania tego leku u kobiet karmiących piersią.
Jeśli konieczne jest leczenie siarczanem protaminy LEO Pharma, należy przerwać karmienie piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Protamine sulfate LEO Pharma

LEO Pharma A/S

Ulotka Protamine sulfate LEO Pharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Protamine sulfate LEO Pharma w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Protamine sulfate LEO Pharma

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Protamine sulfate LEO Pharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Protamine sulfate LEO Pharma. Podziel się doświadczeniami na forum.