Konsultacja merytoryczna:

Pregabalin Stada

Lek Pregabalin Stada należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki i uogólnionych zaburzeń lękowych u dorosłych.

Padaczka
Lek Pregabalin Stada jest stosowany w leczeniu określonych typów padaczki (napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione) u dorosłych. Lekarz może przepisać lek Pregabalin Stada, jeśli dotychczas stosowane leczenie nie w pełni kontroluje przebieg choroby. Lek Pregabalin Stada powinien być zawsze stosowany jako lek dodany do aktualnie stosowanego leczenia. Leku Pregabalin Stada nie powinno się stosować w monoterapii, lecz zawsze w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.

Uogólnione zaburzenia lękowe
Lek Pregabalin Stada jest stosowany w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych (ang. Generalised Anxiety Disorder – GAD). Objawy GAD obejmują przedłużający się, nadmierny lęk i niepokój, które trudno jest kontrolować. GAD może także powodować niepokój ruchowy, nerwowość lub uczucie podenerwowania, łatwe męczenie się, trudności z koncentracją lub uczucie „pustki w głowie”, rozdrażnienie, wzmożone napięcie mięśniowe lub zaburzenia snu. Objawy są odmienne od stresów i napięć towarzyszących codziennemu życiu.

Jaki jest skład Pregabalin Stada, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest pregabalina. Każda kapsułka twarda zawiera 25 mg, 50 mg, 75 mg, 150 mg, 225 mg lub 300 mg pregabaliny.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia żelowana, kukurydziana, talk, żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171). Kapsułki 75 mg, 225 mg i 300 mg zawierają także żelaza tlenek czerwony (E172). Wyłącznie kapsułki 50 mg i 225 mg zawierają: szelak, żelaza tlenek czarny (E172), glikol propylenowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Pregabalin Stada – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka
Lekarz ustali dawkę leku, która będzie najbardziej odpowiednia dla danego pacjenta.

Padaczka lub uogólnione zaburzenia lękowe:
• Należy przyjmować liczbę kapsułek zaleconą przez lekarza.
• Dawka dostosowana do pacjenta i jego schorzenia będzie wynosić na ogół od 150 mg do 600 mg na dobę.
• Lekarz prowadzący poinformuje pacjenta, czy lek Pregabalin Stada należy przyjmować dwa czy trzy razy na dobę. W przypadku przyjmowania dwa razy na dobę, lek Pregabalin Stada stosuje się rano i wieczorem, mniej więcej o stałej porze każdego dnia. W przypadku przyjmowania trzy razy na dobę, lek Pregabalin Stada stosuje się rano, po południu i wieczorem, o stałej porze każdego dnia.

Jeśli pacjent ma wrażenie, że lek Pregabalin Stada działa za mocno lub za słabo, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Osoby w podeszłym wieku
Pacjent w wieku powyżej 65 lat powinien przyjmować lek Pregabalin Stada według przedstawionego schematu, chyba że u pacjenta występują choroby nerek.

Pacjenci z chorobami nerek
U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek lekarz może zadecydować o innym schemacie dawkowania i(lub) zmienić dawkę leku.

Lek Pregabalin Stada jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego. Kapsułkę należy połykać w całości, popijając wodą.

Lek Pregabalin Stada należy przyjmować dopóki lekarz nie zaleci odstawienia leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy poinformować o tym lekarza lub natychmiast udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku Pregabalin Stada. Po przyjęciu większej niż zalecana dawki leku Pregabalin Stada pacjent może czuć się śpiący, splątany, pobudzony lub niespokojny. Zgłaszano także przypadki napadów drgawkowych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pregabalin Stada – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki Pregabalin Stada można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Podczas stosowania leku Pregabalin Stada nie powinno się spożywać alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pregabalin Stada w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Pregabalin Stada nie powinny stosować kobiety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz zaleci inaczej. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną antykoncepcję. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Pregabalin Stada może wywoływać zawroty głowy, senność i zmniejszenie koncentracji. Nie należy prowadzić samochodu, obsługiwać skomplikowanych maszyn ani wykonywać potencjalnie niebezpiecznych czynności, aż do momentu określenia wpływu tego leku na zdolność wykonywania powyższych czynności.

Ulotka Pregabalin Stada – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pregabalin Stada, 25 mg, 50 mg, 75 mg, 150 mg, 225 mg, 300 mg, kapsułki, twarde (Pregabalinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 68.35 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pregabalin Stada m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pregabalin Stada, 25 mg, 50 mg, 75 mg, 150 mg, 225 mg, 300 mg, kapsułki, twarde (Pregabalinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 363.25 KB

Cena - ile kosztuje Pregabalin Stada?

Cena Pregabalin Stada i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Pregabalin Stada.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Pregabalin Stada? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Benfogamma 50 mg drażetki (Opakowanie: 100 )Benfogamma 50 mg drażetki (Opakowanie: 100 ) jest lekiem stosowanym przy niedoborze witaminy B1. Może on wystąpić w przypadku skrajnie nieodpowiedniej diety, zbyt intensywnego odchudzania, dializy pozaustrojowej lub choroby alkoholowej.

Efekt działania Benfogamma 50 mg drażetki (Opakowanie: 100 )Benfogamma zawiera pochodną witaminy B1, która jest rozpuszczalna w tłuszczach. Dzięki temu jest dobrze wchłaniana do organizmu – w szczególności spoż…

49.99 

Zastosowanie FARMONA JANTAR Kuracja w ampułkach do włosów bardzo zniszczonych i osłabionych (Opakowanie: 5 )FARMONA JANTAR Kuracja w ampułkach do włosów bardzo zniszczonych i osłabionych (Opakowanie: 5 ) to ampułki przeznaczone do włosów bardzo zniszczonych i osłabionych, które mogą wspomóc szybszą regenerację, a także dogłębnie odżywić i nawilżyć uszkodzoną strukturę włosa.
Produkt przeznaczony jest…

11.99 

Sedomix (Opakowanie: 125 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

19.44 

Zastosowanie Allergika krem z olejkiem z wiesiołka 20% (Opakowanie: 100 ml)Zmagasz się z suchą i wrażliwą cerą? Zastosuj Allergika krem z olejkiem z wiesiołka 20% (Opakowanie: 100 ml), który odpowiednio zajmie się Twoją skórą. Niezastąpiony do cery suchej i wrażliwej. Zniweluje wszystkie przesuszenia na Twojej skórze oraz inne niedoskonałości. Krem Hipoalergiczny. Krem na bazie oleju z wiesiołka. Szybkie i skuteczne działanie…

84.19 

Zastosowanie Lactocontrol tabletki (Opakowanie: 30 )Lactocontrol tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla osób cierpiących na nietolerancję laktozy. Zawiera laktazę, która umożliwia prawidłowe trawienie cukru, dzięki czemu zmniejsza dolegliwości ze strony układu pokarmowego wywołane niedoborem endogennego enzymu.
Efekt działania Lactocontrol tabletki (Opakowanie: 30 )Lactocontrol tabletki (Opakowanie: 30 ) zawiera laktazę – oczyszczony enzym trawienny, który odpowiada za trawienie laktozy i jej rozkład do…

20.67 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief