Pregabalin McCrowley and Hughes

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...

Działanie i wskazania

Pregabalin McCrowley and Hughes należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego i uogólnionych zaburzeń lękowych u dorosłych.

Ból neuropatyczny pochodzenia obwodowego i ośrodkowego: Lek Pregabalin McCrowley and Hughes jest stosowany w leczeniu długotrwałego bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów. Wiele różnych chorób takich jak cukrzyca lub półpasiec może wywoływać obwodowy ból neuropatyczny. Doznania bólowe mogą być opisywane jako uczucie gorąca, pieczenie, pulsowania, strzelania, kłucia, jako ból ostry, kurcze, pobolewania, mrowienia bądź drętwienia. Obwodowy i ośrodkowy ból neuropatyczny może być związany także ze zmianami nastroju, zaburzeniami snu, zmęczeniem, co może wpływać na fizyczne i społeczne funkcjonowanie pacjenta i ogólną jakość życia.

Padaczka: Lek Pregabalin McCrowley and Hughes jest stosowany w leczeniu określonych typów padaczki (napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione) u dorosłych. Lekarz może przepisać lek Pregabalin McCrowley and Hughes, jeśli dotychczas stosowane leczenie nie w pełni kontroluje przebieg choroby. Lek Pregabalin McCrowley and Hughes powinien być zawsze stosowany jako lek dodany do aktualnie stosowanego leczenia. Leku Pregabalin McCrowley and Hughes nie powinno się stosować w monoterapii, lecz zawsze w skojarzeniu z innymi środkami przeciwpadaczkowymi.

Uogólnione zaburzenia lękowe: Lek Pregabalin McCrowley and Hughes jest stosowany w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych (ang. Generalised Anxiety Disorder – GAD). Objawy GAD obejmują przedłużający się nadmierny lęk i niepokój, które trudno jest kontrolować. GAD może także powodować niepokój ruchowy, nerwowość lub uczucie poddenerwowania, łatwe męczenie się, trudności z koncentracją lub uczucie „pustki w głowie”, rozdrażnienie, wzmożone napięcie mięśniowe lub zaburzenia snu. Objawy są odmienne od stresów i napięć towarzyszących codziennemu życiu.

Skład

Substancją czynną leku jest pregabalina.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 25 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 25 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 50 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 50 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 75 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 75 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 100 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 100 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 150 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 150 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 200 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 200 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 225 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 225 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 300 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 300 mg pregabaliny.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lekarz ustali dawkę leku, która będzie najbardziej odpowiednia dla danego pacjenta.


Lek Pregabalin McCrowley and Hughes jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego.

Ból neuropatyczny pochodzenia obwodowego i ośrodkowego, padaczka lub uogólnione zaburzenia lękowe:
– Należy przyjmować liczbę tabletek zgodni z zaleceniami lekarza.
– Dawka zalecona dla pacjenta będzie wynosić od 150 mg do 600 mg na dobę.
– Lekarz prowadzący poinformuje pacjenta, czy lek Pregabalin McCrowley and Hughes przyjmuje się dwa lub trzy razy na dobę. W przypadku przyjmowania dwa razy na dobę, lek Pregabalin McCrowley and Hughes stosuje się rano i wieczorem o stałej porze każdego dnia. W przypadku przyjmowania trzy razy na  dobę, lek Pregabalin McCrowley and Hughes stosuje się rano, w południe i wieczorem o stałej porze każdego dnia.

Jeśli pacjent ma wrażenie, że lek Pregabalin McCrowley and Hughes działa zbyt mocno lub za słabo, powinien poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

Pacjent w wieku powyżej 65 lat powinien przyjmować lek Pregabalin McCrowley and Hughes według przedstawionego schematu, chyba że u pacjenta występują choroby nerek. 

U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek lekarz może zadecydować o innym schemacie dawkowania i (lub) zmienić dawkę leku.

Tabletka powinna być połknięta w całości i popita wodą.

Lek Pregabalin McCrowley and Hughes należy przyjmować tak długo, jak zaleci lekarz, terapię można przerwać tylko na polecenie lekarza.

Przedawkowanie

Należy poinformować o tym lekarza lub natychmiast udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy zabrać ze sobą opakowanie po leku Pregabalin McCrowley and Hughes. Po przyjęciu większej niż zalecana dawki leku Pregabalin McCrowley and Hughes pacjent może czuć się śpiący, splątany, pobudzony lub niespokojny. Zgłaszano także przypadki napadów drgawkowych.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Tabletki Pregabalin McCrowley and Hughes mogą być przyjmowane z posiłkiem lub niezależnie od niego. Zaleca się, aby podczas stosowania leku Pregabalin McCrowley and Hughes nie pić alkoholu.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Lek Pregabalin McCrowley and Hughes nie powinien być stosowany w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz zadecyduje inaczej. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here