Pregabalin McCrowley and Hughes

Pregabalin McCrowley and Hughes należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego i uogólnionych zaburzeń lękowych u dorosłych.

Ból neuropatyczny pochodzenia obwodowego i ośrodkowego: Lek Pregabalin McCrowley and Hughes jest stosowany w leczeniu długotrwałego bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów. Wiele różnych chorób takich jak cukrzyca lub półpasiec może wywoływać obwodowy ból neuropatyczny. Doznania bólowe mogą być opisywane jako uczucie gorąca, pieczenie, pulsowania, strzelania, kłucia, jako ból ostry, kurcze, pobolewania, mrowienia bądź drętwienia. Obwodowy i ośrodkowy ból neuropatyczny może być związany także ze zmianami nastroju, zaburzeniami snu, zmęczeniem, co może wpływać na fizyczne i społeczne funkcjonowanie pacjenta i ogólną jakość życia.

Padaczka: Lek Pregabalin McCrowley and Hughes jest stosowany w leczeniu określonych typów padaczki (napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione) u dorosłych. Lekarz może przepisać lek Pregabalin McCrowley and Hughes, jeśli dotychczas stosowane leczenie nie w pełni kontroluje przebieg choroby. Lek Pregabalin McCrowley and Hughes powinien być zawsze stosowany jako lek dodany do aktualnie stosowanego leczenia. Leku Pregabalin McCrowley and Hughes nie powinno się stosować w monoterapii, lecz zawsze w skojarzeniu z innymi środkami przeciwpadaczkowymi.

Uogólnione zaburzenia lękowe: Lek Pregabalin McCrowley and Hughes jest stosowany w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych (ang. Generalised Anxiety Disorder – GAD). Objawy GAD obejmują przedłużający się nadmierny lęk i niepokój, które trudno jest kontrolować. GAD może także powodować niepokój ruchowy, nerwowość lub uczucie poddenerwowania, łatwe męczenie się, trudności z koncentracją lub uczucie „pustki w głowie”, rozdrażnienie, wzmożone napięcie mięśniowe lub zaburzenia snu. Objawy są odmienne od stresów i napięć towarzyszących codziennemu życiu.

Jaki jest skład Pregabalin McCrowley and Hughes, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest pregabalina.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 25 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 25 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 50 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 50 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 75 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 75 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 100 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 100 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 150 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 150 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 200 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 200 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 225 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 225 mg pregabaliny.

Pregabalin McCrowley and Hughes, 300 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 300 mg pregabaliny.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Pregabalin McCrowley and Hughes – jak stosować ten lek?

Lekarz ustali dawkę leku, która będzie najbardziej odpowiednia dla danego pacjenta.


Lek Pregabalin McCrowley and Hughes jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego.

Ból neuropatyczny pochodzenia obwodowego i ośrodkowego, padaczka lub uogólnione zaburzenia lękowe:
– Należy przyjmować liczbę tabletek zgodni z zaleceniami lekarza.
– Dawka zalecona dla pacjenta będzie wynosić od 150 mg do 600 mg na dobę.
– Lekarz prowadzący poinformuje pacjenta, czy lek Pregabalin McCrowley and Hughes przyjmuje się dwa lub trzy razy na dobę. W przypadku przyjmowania dwa razy na dobę, lek Pregabalin McCrowley and Hughes stosuje się rano i wieczorem o stałej porze każdego dnia. W przypadku przyjmowania trzy razy na  dobę, lek Pregabalin McCrowley and Hughes stosuje się rano, w południe i wieczorem o stałej porze każdego dnia.

Jeśli pacjent ma wrażenie, że lek Pregabalin McCrowley and Hughes działa zbyt mocno lub za słabo, powinien poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

Pacjent w wieku powyżej 65 lat powinien przyjmować lek Pregabalin McCrowley and Hughes według przedstawionego schematu, chyba że u pacjenta występują choroby nerek. 

U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek lekarz może zadecydować o innym schemacie dawkowania i (lub) zmienić dawkę leku.

Tabletka powinna być połknięta w całości i popita wodą.

Lek Pregabalin McCrowley and Hughes należy przyjmować tak długo, jak zaleci lekarz, terapię można przerwać tylko na polecenie lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy poinformować o tym lekarza lub natychmiast udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy zabrać ze sobą opakowanie po leku Pregabalin McCrowley and Hughes. Po przyjęciu większej niż zalecana dawki leku Pregabalin McCrowley and Hughes pacjent może czuć się śpiący, splątany, pobudzony lub niespokojny. Zgłaszano także przypadki napadów drgawkowych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pregabalin McCrowley and Hughes – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki Pregabalin McCrowley and Hughes mogą być przyjmowane z posiłkiem lub niezależnie od niego. Zaleca się, aby podczas stosowania leku Pregabalin McCrowley and Hughes nie pić alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pregabalin McCrowley and Hughes w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Pregabalin McCrowley and Hughes nie powinien być stosowany w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz zadecyduje inaczej. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Pregabalin McCrowley and Hughes – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pregabalin McCrowley and Hughes, wszystkie moce, tabletki (Pregabalina)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pregabalin McCrowley and Hughes m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pregabalin McCrowley and Hughes, wszystkie moce, tabletki (Pregabalina)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Pregabalin McCrowley and Hughes - forum pacjentów

Stosujesz Pregabalin McCrowley and Hughes? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz