Nutryelt Pediatric

Lek NUTRYELT PEDIATRIC to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, opracowany specjalnie dla wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci.

Zawiera on pięć niezbędnych pierwiastków śladowych (cynk, miedź, mangan, jod, selen), które uznawane są za niezbędne, ponieważ organizm nie może ich sam wytwarzać, ale są one potrzebne w bardzo małych ilościach do jego prawidłowego funkcjonowania.

Pierwiastki śladowe są zazwyczaj dostarczane w zbilansowanej diecie.

Lek NUTRYELT PEDIATRIC ma na celu dostarczanie pierwiastków śladowych wcześniakom i noworodkom, niemowlętom i dzieciom, które nie mogą jeść normalnie i potrzebują żywienia dożylnego.

Jaki jest skład Nutryelt Pediatric, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są:
w 10 ml (1 ampułka)
cynk (Zn) 1000 µg (w postaci cynku glukonianu)
miedź (Cu) 200 µg (w postaci miedzi glukonianu)
mangan (Mn) 5 µg (w postaci manganu glukonianu)
jod (I) 10 µg (w postaci potasu jodku)
selen (Se) 20 µg (w postaci sodu seleninu).

Pozostałe składniki to: kwas solny (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , , , , , , , , .

Dawkowanie preparatu Nutryelt Pediatric – jak stosować ten lek?

Lek NUTRYELT PEDIATRIC będzie podawany dziecku dożylnie (do żyły) w postaci wlewu (kroplówki) przez pielęgniarkę lub lekarza. Zdecydują oni, jaka dawka jest odpowiednia dla dziecka.

Dawkowanie
Wcześniaki, noworodki, niemowlęta i dzieci (o masie ciała 20 kg lub mniejszej):
Dawka 1 ml leku na kg masy ciała na dobę, do maksymalnej dawki dobowej 20 ml, pokrywa podstawowe zapotrzebowanie na pierwiastki śladowe zawarte w produkcie.

Dzieci (o masie ciała powyżej 20 kg):
Dawka dobowa 20 ml lekupowinna pokryć podstawowe zapotrzebowanie na pierwiastki śladowe.

W przypadku leczenia wcześniaków, lek należy uzupełnić roztworem do wstrzykiwań zawierającym jedynie cynk, w celu osiągnięcia całkowitej pozajelitowej podaży cynku na poziomie 450- 500 µg/kg/dobę.

W przypadku długotrwałego (trwającego powyżej 3 tygodni) żywienia pozajelitowego wcześniaków zaleca się codzienny wlew zawierający żelazo, oraz dodanie molibdenu w przypadku żywienia pozajelitowego trwającego powyżej 4 tygodni.

Lek należy rozcieńczyć przed użyciem; nie wolno podawać go pacjentowi bez rozcieńczenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby dziecko otrzymało większą ilość leku we wlewie niż powinno, ponieważ podczas leczenia będzie obserwowane przez lekarza lub pielęgniarkę. Jednak w przypadku podejrzenia, że dziecko otrzymało większą dawkę leku NUTRYELT PEDIATRIC niż powinno, należy natychmiast poinformować o tym lekarza lub pielęgniarkę.

Lekarz przerwie podawanie leku NUTRYELT PEDIATRIC i przeprowadzi niezbędne badania laboratoryjne w przypadku podejrzenia przedawkowania.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nutryelt Pediatric – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nutryelt Pediatric w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak danych.

Ulotka Nutryelt Pediatric – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NUTRYELT PEDIATRIC, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (dla wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nutryelt Pediatric m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NUTRYELT PEDIATRIC, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (dla wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Nutryelt Pediatric - forum pacjentów

Stosujesz Nutryelt Pediatric? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz