Konsultacja merytoryczna:

Nutryelt Pediatric

Lek NUTRYELT PEDIATRIC to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, opracowany specjalnie dla wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci.

Zawiera on pięć niezbędnych pierwiastków śladowych (cynk, miedź, mangan, jod, selen), które uznawane są za niezbędne, ponieważ organizm nie może ich sam wytwarzać, ale są one potrzebne w bardzo małych ilościach do jego prawidłowego funkcjonowania.

Pierwiastki śladowe są zazwyczaj dostarczane w zbilansowanej diecie.

Lek NUTRYELT PEDIATRIC ma na celu dostarczanie pierwiastków śladowych wcześniakom i noworodkom, niemowlętom i dzieciom, które nie mogą jeść normalnie i potrzebują żywienia dożylnego.

Jaki jest skład Nutryelt Pediatric, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są:
w 10 ml (1 ampułka)
cynk (Zn) 1000 µg (w postaci cynku glukonianu)
miedź (Cu) 200 µg (w postaci miedzi glukonianu)
mangan (Mn) 5 µg (w postaci manganu glukonianu)
jod (I) 10 µg (w postaci potasu jodku)
selen (Se) 20 µg (w postaci sodu seleninu).

Pozostałe składniki to: kwas solny (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , , , , , , , , .

Dawkowanie preparatu Nutryelt Pediatric – jak stosować ten lek?

Lek NUTRYELT PEDIATRIC będzie podawany dziecku dożylnie (do żyły) w postaci wlewu (kroplówki) przez pielęgniarkę lub lekarza. Zdecydują oni, jaka dawka jest odpowiednia dla dziecka.

Dawkowanie
Wcześniaki, noworodki, niemowlęta i dzieci (o masie ciała 20 kg lub mniejszej):
Dawka 1 ml leku na kg masy ciała na dobę, do maksymalnej dawki dobowej 20 ml, pokrywa podstawowe zapotrzebowanie na pierwiastki śladowe zawarte w produkcie.

Dzieci (o masie ciała powyżej 20 kg):
Dawka dobowa 20 ml lekupowinna pokryć podstawowe zapotrzebowanie na pierwiastki śladowe.

W przypadku leczenia wcześniaków, lek należy uzupełnić roztworem do wstrzykiwań zawierającym jedynie cynk, w celu osiągnięcia całkowitej pozajelitowej podaży cynku na poziomie 450- 500 µg/kg/dobę.

W przypadku długotrwałego (trwającego powyżej 3 tygodni) żywienia pozajelitowego wcześniaków zaleca się codzienny wlew zawierający żelazo, oraz dodanie molibdenu w przypadku żywienia pozajelitowego trwającego powyżej 4 tygodni.

Lek należy rozcieńczyć przed użyciem; nie wolno podawać go pacjentowi bez rozcieńczenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby dziecko otrzymało większą ilość leku we wlewie niż powinno, ponieważ podczas leczenia będzie obserwowane przez lekarza lub pielęgniarkę. Jednak w przypadku podejrzenia, że dziecko otrzymało większą dawkę leku NUTRYELT PEDIATRIC niż powinno, należy natychmiast poinformować o tym lekarza lub pielęgniarkę.

Lekarz przerwie podawanie leku NUTRYELT PEDIATRIC i przeprowadzi niezbędne badania laboratoryjne w przypadku podejrzenia przedawkowania.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nutryelt Pediatric – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nutryelt Pediatric w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak danych.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Nutryelt Pediatric

Ulotka Nutryelt Pediatric – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NUTRYELT PEDIATRIC, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (dla wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nutryelt Pediatric m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NUTRYELT PEDIATRIC, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (dla wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Nutryelt Pediatric?

Cena Nutryelt Pediatric i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Nutryelt Pediatric.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nutryelt Pediatric? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz