NALEWKA KOZŁKOWA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA NALEWKA KOZŁKOWA? – OPIS I WSKAZANIA

Wskazania: w łagodnych stanach napięcia nerwowego i w trudnościach w zasypianiu na tle nerwowym jako środek uspakajający.

SKŁAD NALEWKA KOZŁKOWA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Skład na 100g: 100g nalewki z korzeni kozłka (1:5, etanol/woda) sporządzanej przez macerację korzeni kozłka mieszaniną etanolu z wodą. Lek zawiera 60-80% etanolu (v/v)

JAKIE JEST DAWKOWANIE NALEWKA KOZŁKOWA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Sposób stosowania: dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 15 -30 kropli (ok. 0,5 – 1 ml) 3 razy dziennie; przy trudnościach w zasypianiu: 15 -30 kropli na pół godziny przed spoczynkiem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI NALEWKA KOZŁKOWA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przyjęcie większej ilości leku niż zalecana może wywołać łagodne objawy takie jak: zmęczenie, bóle brzucha, uczucie ucisku na klatkę piersiową, zawroty głowy , drżenie rąk i rozszerzenie źrenicy oka, które zanikają w ciągu 24 godzin.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ NALEWKA KOZŁKOWA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ze względu na brak danych i zawartość etanolu nie zaleca się stosowania; przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem

ULOTKA LEKU NALEWKA KOZŁKOWA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – NALEWKA KOZŁKOWA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

REZERWACJA LEKU W APTECE - NALEWKA KOZŁKOWA CENA, REFUNDACJA

NALEWKA KOZŁKOWA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here