Mucoplant na kaszel bluszcz forte

Mucoplant na kaszel bluszcz forte to roślinny produkt leczniczy, który jest stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku mokrego kaszlu. Jest przeznaczony dla osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 6 roku życia. Lek zawiera wyciąg suchy z liści bluszczu, który pomaga w usuwaniu zalegającej wydzieliny z dróg oddechowych. Jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Mucoplant na kaszel bluszcz forte. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Mucoplant na kaszel bluszcz forte i jakie są wskazania do stosowania?

Mucoplant na kaszel bluszcz forte zawiera wyciąg suchy z liści bluszczu.

Lek Mucoplant na kaszel bluszcz forte to roślinny produkt leczniczy stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku produktywnego (mokrego) kaszlu u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 6 lat.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Kategorie powiązane:
Kaszel mokry, Leki na przeziębienie i grypę, Tradycyjne produkty lecznicze roślinne,

Reklama

Jaki jest skład Mucoplant na kaszel bluszcz forte, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną jest wyciąg suchy z liści bluszczu.
Jedna saszetka (5 ml) zawiera 33 mg wyciągu suchego z liści bluszczu Hederae helicis folii extractum siccum (DER 4-8:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30% (m/m).
– Pozostałe składniki to: potasu sorbinian (E 202), hydroksyetyloceluloza, aromat czarnej porzeczki SD (652281), maltitol ciekły (zawiera sorbitol), kwas cytrynowy, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Mucoplant na kaszel bluszcz forte – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
• Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku:
Jedna saszetka 5 ml trzy razy na dobę.
• Dzieci w wieku od 6 do 11 lat:
Jedna saszetka 5 ml dwa razy na dobę.

Dzieci w wieku poniżej 6 lat:
Leku Mucoplant na kaszel bluszcz forte nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat i nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby:
Z powodu braku danych ustalenie zalecanej dawki nie jest możliwe.

Lek Mucoplant na kaszel bluszcz forte przyjmuje się w postaci nierozcieńczonej, niezależnie od posiłków.
Przed użyciem lekko ugnieść saszetkę.

W okresie przyjmowania leku Mucoplant na kaszel bluszcz forte, w ciągu dnia należy pić dużo wody lub innych ciepłych napojów bez kofeiny.
Jeśli mimo stosowania leku objawy utrzymują się dłużej niż tydzień, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecane. Przyjmowanie dawek większych niż zalecane (więcej niż trzykrotność pojedynczej dawki) może powodować nudności, wymioty, biegunkę i pobudzenie. Należy skonsultować się z lekarzem, który zdecyduje o koniecznym leczeniu.
Zgłoszono jeden przypadek 4-letniego dziecka, u którego wystąpiły zachowania agresywne i biegunka po przypadkowym przyjęciu wyciągu z bluszczu odpowiadającego 1,8 g substancji roślinnej (co odpowiada 45 ml lub 9 saszetkom syropu Mucoplant na kaszel bluszcz forte).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mucoplant na kaszel bluszcz forte – czy mogę spożywać alkohol?

Mucoplant na kaszel bluszcz forte może być przyjmowany niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Mucoplant na kaszel bluszcz forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Mucoplant na kaszel bluszcz forte nie jest zalecany podczas ciąży i karmienia piersią ze względu na niewystarczające dane na temat stosowania suchego wyciągu z liści bluszczu u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Mucoplant na kaszel bluszcz forte

Dr. Theiss Naturwaren GmbH

Ulotka Mucoplant na kaszel bluszcz forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Mucoplant na kaszel bluszcz forte w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Mucoplant na kaszel bluszcz forte

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Mucoplant na kaszel bluszcz forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Mucoplant na kaszel bluszcz forte. Podziel się doświadczeniami na forum.