KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE

KATEGORIA:
TRADYCYJNE PRODUKTY LECZNICZE ROŚLINNE

SUBSTANCJA CZYNNA:
, , ,

KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE? – OPIS I WSKAZANIA

Produkt leczniczy roślinny przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Lek stosowany tradycyjnie w niestrawności oraz jako środek pobudzający łaknienie.

Działanie leku tłumaczy się tym, że związki goryczowe zawarte w nalewkach pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, poprawiają trawienie, wzmagają łaknienie a także działają wiatropędnie.

Wskazania do stosowania:
Lek stosuje się tradycyjnie w niestrawności objawiającej się wzdęciami, uczuciem pełności w jamie brzusznej oraz w tymczasowym braku apetytu.

SKŁAD KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancjami czynnymi leku są: nalewka z korzenia kozłka, nalewka miętowa, nalewka z ziela dziurawca, nalewka gorzka (Amara tinctura) z: korzenia goryczki, liści bobrka, naowocni pomarańczy gorzkiej.

100 g leku zawiera:
Nalewka z Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka) (1:5), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V) – 25,0 g
Nalewka z Mentha x piperite L., folium (liść mięty pieprzowej) (1:20), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 90° – 25,0 g
Nalewka z Hypericum perforatum L., herba (ziele dziurawca) (1:4,47), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70° – 25,0 g
Nalewka gorzka (1:5) z:
Gentiana lutea L., radix (korzeń goryczki)
Menyanthes trifoliata L., folium (liść bobrka)
Citrus aurantium L., pericarpium (naowocnia pomarańczy gorzkiej)
(rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70°) – 25,0 g
Lek zawiera 65%-75% (V/V) etanolu.

JAKIE JEST DAWKOWANIE KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podanie doustne.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2,5 ml płynu rozcieńczyć w ¼ szklanki wody, pić 3 razy na dobę.

W niestrawności zazwyczaj stosuje się po posiłkach, w braku apetytu pół godziny przed posiłkiem.

Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie podczas stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Brak danych na temat przedawkowania leku.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ze względu na brak wystarczających danych nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Brak danych dotyczących wpływu na płodność.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Pacjenci stosujący lek nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

ULOTKA LEKU KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE CENA, REFUNDACJA

KROPLE ŻOŁĄDKOWE FORTE OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here