Valdispert

VALDISPERT to lek roślinny przeznaczony do stosowania w leczeniu łagodnych stanów napięcia nerwowego i zaburzeń snu.

VALDISPERT jest wskazany do stosowania u dorosłych oraz u młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Valdispert, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego (Valerianae radicis extractum siccum)

Jedna tabletka zawiera 125 mg wyciągu suchego z Valeriana officinalis L. s.l., (radix), (korzeń kozłka lekarskiego), co odpowiada korzeniowi kozłka lekarskiego w ilości 375-750 mg. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V).

Pozostałe składniki to: dekstryna, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, makrogol 4000, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, szelak, hypromeloza, talk, magnezu tlenek lekki, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, powidon K 25, makrogol 6000, tytanu dwutlenek, karmeloza sodowa, wosk biały oraz wosk Carnauba.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Valdispert – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka :

Dorośli, młodzież w wieku powyżej 12 lat oraz osoby w podeszłym wieku
Leczenie łagodnych stanów napięcia nerwowego: 3-4 tabletki w pojedynczej dawce doustnej, od 1 do 3 razy na dobę.

Leczenie zaburzeń snu: od 3 do 4 tabletek w pojedynczej dawce doustnej, pół godziny do godziny przed udaniem się na spoczynek; jeśli konieczne, wcześniej danego wieczoru można przyjąć dawkę dodatkową wynoszącą 3-4 tabletki.

Nie należy przyjmować więcej niż 16 tabletek na dobę.

Stosować doustnie.
Tabletki leku VALDISPERT należy połykać, popijając niewielką ilością płynu, nie należy żuć tablete..

W celu uzyskania działania leczniczego zaleca się nieprzerwane stosowanie omawianego leku przez okres od 2 do 4 tygodni.

Jeśli po 14 dniach nieprzerwanego stosowania objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjmie większą niż zalecana dawkę leku, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą i zabrać ze sobą niniejszą ulotkę. Zwykle nie dochodzi do żadnych konsekwencji, jeśli pacjent przyjmie jedną lub dwie tabletki więcej niż wynosi dawka zalecana. Objawy przedawkowania (jeśli pacjent przyjmie więcej niż 16 tabletek na dobę) obejmują zmęczenie, skurczowe bóle brzucha, uczucie ucisku w klatce piersiowej, uczucie oszołomienia, drżenie rąk i rozszerzenie źrenic.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Valdispert – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku VALDISPERT nie należy pić napojów alkoholowych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Valdispert w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić sie lekarza lub farmaceuty.

Ze względu na brak danych dotyczących stosowania kozłka lekarskiego u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, nie zaleca się w tym okresie stosowania leku VALDISPERT .

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Kozłek lekarski wywiera niewielki wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów ani obsługiwania maszyn.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Valdispert i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Valdispert – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Valdispert. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

VALDISPERT, 125 mg, tabletki drażowane Wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego (Valerianae radicis extractum siccum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Valdispert m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

VALDISPERT, 125 mg, tabletki drażowane Wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego (Valerianae radicis extractum siccum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Valdispert? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.