Valben

Valben to lek zawierający suchy wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego, suchy wyciąg z liści melisy oraz suchy wyciąg z ziela męczennicy. Jest to preparat o działaniu uspokajającym, który jest stosowany w leczeniu różnych stanów związanych z napięciem nerwowym i trudnościami z zasypianiem. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Valben. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Valben i jakie są wskazania do stosowania?

Valben jest produktem roślinnym tradycyjnie stosowanym do łagodzenia objawów chwilowego stresu i napięcia nerwowego oraz lekiem ułatwiającym zasypianie.

Wymienione wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Jaki jest skład Valben,  jakie substancje zawiera?

1 tabletka powlekana zawiera:

Substancje czynne:
125mg suchego wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego, 112,5mg suchego wyciągu z liści melisy,
80mg suchego wyciągu z ziela męczennicy

Inne składniki leku to:

Substancje pomocnicze rdzenia tabletki:
glukoza ciekła (suszona rozpyłowo), maltodekstryna, bezwodna krzemionka koloidalna, celuloza (proszek),
kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy, talk

Skład otoczki:
sacharoza, talk, węglan wapnia, guma arabska, tragakanta, ditlenek tytanu E 171,glukoza ciekła (suszona
rozpyłowo), żółcień chinolinowa E 104, indygotyna 85 E 132, Capol 600 T.S (wosk pszczeli, wosk
Carnauba, szelak)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Valben – jak stosować?

Zalecane dawkowanie:
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia:

W celu łagodzenia objawów chwilowego stresu i napięcia nerwowego zalecana dawka leku wynosi: jedna tabletka do 3 razy dziennie.

W celu ułatwienia zasypiania zalecana dawka leku wynosi jedna tabletka przyjęta 1/2 godziny do 1 godziny przed snem. W razie potrzeby dodatkowa 1 tabletka leku może być przyjęta wcześniej w godzinach wieczornych. Tabletki należy połykać w całości popijając wodą.

Maksymalna dawka dobowa: 4 razy 1 tabletka.

Dzieci poniżej 12 roku życia:
Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku znacznego przekroczenia zalecanych dawek (ok. 27 tabletek co odpowiada 20g korzenia kozłka) możliwe jest wystąpienie objawów przedawkowania charakterystycznych dla korzenia kozłka, takich jak: zmęczenie, kurczowe bóle brzucha, uczucie ucisku na klatkę piersiową, zawroty głowy, drżenie rąk, rozszerzenie źrenic oczu. Objawy te ustępują zwykle po 24 godzinach.

W razie zaobserwowania jednego z wyżej wymienionych objawów należy zaprzestać przyjmowania leku oraz zastosować leczenie wspomagające.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Valben – czy mogę spożywać alkohol?

Nie zaleca się stosowania łącznie z alkoholem. Brak danych dotyczących stosowania leku z jedzeniem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Valben w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku Valben i każdego innego leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Brak jest wystarczających danych dotyczących wpływu na płodność oraz bezpieczeństwo stosowania produktu w czasie ciąży i karmienia piersią. Z tego powodu stosowanie leku Valben nie jest w tym okresie zalecane.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Valben

Ulotka Valben – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Valben w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Valben

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Valben? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Valben. Podziel się doświadczeniami na forum.